پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: تقديم استوارنامه سفير ايران در اسلواكي+عكس
جمعه، 14 آذر 1399 - 18:31     کد خبر: 34315

عباس باقرپور اردكاني، سفير جمهوري اسلامي ايران در اتريش و اكرديته در جمهوري اسلواكي روز 12 آذرماه 1399 در محل كاخ رياست جمهوري اسلواكي در براتيسلاوا، استوارنامه خود را به خانم زوزانا چاپوتوآ، رييس جمهور اين كشور تقديم كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) اين مراسم همراه با نواختن سرود ملي، سان ديدن از گارد ويژه نظامي و اداي احترام نظامي‌به سفير كشورمان بود.

در ادامه اين مراسم، آقاي باقرپور در گفت و گوي اختصاصي با رييس جمهور اسلواكي، ضمن تاكيد بر اين امر كه در جهت توسعه روابط دوجانبه ايران و اسلواكي تلاش خواهد كرد، ديدگاه‌هاي مشترك دو كشور در نيل به يك محيط پايدار بين المللي را تبيين و آن را بستري براي تعميق و گسترش مناسبات دوجانبه عنوان كرد. خانم چاپوتوآ نيز مسئوليت جديد آقاي باقرپور را تبريك گفته و ضمن قدرداني از نقطه نظرات ايشان، براي سفير كشورمان در جهت توسعه روابط دوجانبه آرزوي موفقيت كرد.

لازم به ذكر است كه آقاي باقرپور در روز ۱۷ تيرماه ۱۳۹۹ رونوشت استوارنامه خود را به خانم اينگريد بروتسوآ، معاون وزير خارجه و امور اروپايي جمهوري اسلواكي تقديم و همزمان فعاليت ديپلماتيك خود را در اين كشور آغاز كرده و طي ماههاي اخير با بسياري از مقامات سياسي، اقتصادي و فرهنگي اسلواكي از جمله معاونين وزرات اقتصاد و وزارت حمل و نقل، رئيس اتاق بازرگاني اسلواكي، رئيس آكادمي علوم، روساي دانشگاهها و مقامات سياسي وزارت خارجه ديدار و گفت و گو كرده است.

آقاي دكتر عباس باقرپور اردكاني، روز سه شنبه مورخ 10 تير 1399 نيز طي مراسمي رسمي در كاخ رياست جمهوري اتريش با آقاي الكساندر فان در بلن، رئيس جمهور اتريش ديدار و استوارنامه خود را به ايشان تقديم كرد.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها