پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : نگراني مردم روماني از احتمال بيكاري
یکشنبه، 19 مرداد 1399 - 08:21 کد خبر:33662

مردم روماني دومين كشور اروپايي درگير ويروس كرونا از اين كه نتوانند پس از تعطيلات تابستاني در محل كارشان حاضر شوند، نگران هستند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فرانس بيست و چهار، مردم روماني دومين كشور اروپايي درگير ويروس كرونا و يكي از مهم‌ترين كشور‌هاي تامين كننده نيروي انساني براي ديگر كشور‌هاي اروپايي، از اين كه نتوانند پس از تعطيلات تابستاني در محل كارشان در ساير كشور‌ها حاضر شوند، نگران هستند.

روماني كه از نظر شمار افراد مبتلا به ويروس كوويد-۱۹ در بين كشور‌هاي اروپايي در رتبه دوم قرار دارد، با گسترش شديد اين بيماري روبروست. رئيس جمهوري اين كشور اعلام كرد در وضعيت خطرناكي قرار داريم. در بسياري از شهر‌هاي اين كشور قوانين قرنطينه به اجرا گذاشته مي‌شود.

گزارشگر گفت:​ بسياري از مردم روماني در كشورشان به تعطيلات تابستاني رفته اند. يونان كه در همسايگي روماني واقع شده، انجام آزمايش و دريافت نتيجه منفي را شرط ورود به كشور اعلام كرده است. ايتاليا نيز براي متقاضيان ورود به اين كشور قرنطينه اجباري در نظر گرفته است. فنلاند، ليتواني و مولداوي نيز ورود اتباع روماني را ممنوع اعلام كرده اند.

فرانس بيست و چهار بخشي از سخنان يك زن را پخش كرد. وي گفت: ما اينجا نمي‌توانيم به طور كامل خودمان را از ويروس كوويد-۱۹ در امان نگاه داريم. ما نمي‌توانيم هيچ كاري عليه اين ويروس انجام دهيم.

گزارشگر افزود: شمار مبتلايان در روماني از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در هفته به ۷ هزار و ۴۰۰ نفر افزايش يافته است. اين كشور از نظر تعداد مبتلايان، اكنون به دومين كشور درگير با ويروس كرونا در بين كشور‌هاي اروپايي مبدل شده است. برخي از بيمارستان‌ها از بيماران پر شده اند. بسياري از روستا‌ها نيز قرنطينه شده اند. ورود و خروج از اين روستا‌ها ممنوع شده است. در برخي اماكن عمومي استفاده از ماسك از روز چهارشنبه اجباري اعلام شده است. فعاليت كافه‌ها و رستوران‌ها نيز محدود شده است. بسياري از مردم روماني از اين كه نتوانند پس از پايان تعطيلات تابستاني در محل كارشان در ساير كشور‌ها حاضر شوند، در هراس به سر مي‌برند. براي فرانسه، اسپانيا و ايتاليا، اين كشور يكي از اصلي‌ترين تامين كنندگان نيروي كار انساني فصلي است.