پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : مشكل كاميون‌هاي ايراني در مرز روماني
سه شنبه، 12 فروردین 1399 - 10:39 کد خبر:32859

با پيگيري‌هاي سفارت ايران در بخارست مشكل عبور كاميون‌هاي ايراني در مرز روماني با بلغارستان رفع گرديد و كاميون‌هاي متوقف شده موفق به كسب مجوز براي عبور از مرز و حركت به سمت تركيه و سپس ايران شدند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا،به دليل شيوع بيماري كرونا و ممانعت دولت تركيه از تردد ۱۹ دستگاه كاميون از ناوگان حمل و نقل زميني جمهوري اسلامي ايران، كاميون هاي مذكور در پاركينگ مرزي روماني در نزديكي مرز بلغارستان متوقف شده بودند.

سفارت جمهوري اسلامي ايران در روماني پس از مطلع شدن از وضعيت كاميون هاي ايراني در مرز روماني با بلغارستان بلافاصله وارد رايزني با مقامات محل جهت حل و فصل مشكل پيش آمده و رفع نيازهاي ضروري رانندگان گرديد.

سفارت كشورمان در بخارست براي حل اين مساله با اتحاديه ملي حمل و نقل جاده اي روماني وارد مذاكره شد، اين نهاد رومانيايي پس از انجام مذاكرات با سفارت ايران در نامه اي خطاب به وزراي كشور، امور خارجه و رئيس شوراي وضعيت اضطراري روماني خواستار انجام رايزني مقامات مذكور با مقامات مرتبط در تركيه و بلغارستان جهت حل و فصل مشكل رانندگان ايراني شد.

سفارت كشورمان در روماني با توجه به طولاني شدن روند پيگيري ها و همچنين مقامات محلي در منطقه كالافات روماني در چند نوبت مواد غذايي و بهداشتي مورد نياز را در اختيار رانندگان ايراني قرار دادند.

همچنين سفارت ايران در بخارست با وزارت راه و شوراي وضعيت اضطراري روماني گفت و گوهايي را جهت تسريع در مسايل مربوط به كاميون هاي ايراني انجام داد تا در صورت تداوم توقف كاميون ها بتوان رانندگان كاميون هاي ايراني را در محلي مناسب اسكان و از بودجه اختصاص يافته روماني براي رفع مايحتاج اين افراد نيز بهره گيري شود.

پس از تلاش هاي مستمر سفارت خانه هاي جمهوري اسلامي ايران در روماني، بلغارستان و تركيه و همكاري تمامي دست اندركاران، مشكل تردد كاميون هاي ايراني رفع گرديد و كاميون هاي متوقف شده موفق به كسب مجوز براي عبور از مرز بلغارستان و حركت به سمت تركيه و سپس ايران شدند.