پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : كرونا در شرق اروپا؛ آغاز محدوديت تردد در اوكراين
سه شنبه، 27 اسفند 1398 - 07:27 کد خبر:32777

با افزايش آمار مبتلايان به ويروس كرونا در شرق اروپا، اقدامات پيشگيرانه نظير محدوديت تردد درون شهري و بستن مرزها در حال اعمال است.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، با افزايش تدابير دولت‌هاي اروپاي شرقي جهت مبارزه با ويروس كرونا، مرز بين روسيه وبلاروس بسته شده و تردد و كسب‌وكار در پايتخت اوكراين محدود مي‌شود.

 «ميخاييل ميشوستين» نخست‌وزير روسيه در خصوص بسته شدن مرزهاي اين كشور با بلاروس گفت: «ما به انجام هر اقدامي در راستاي محافظت از كشورمان در برابر اين تهديد ادامه مي‌دهيم. ما اقداماتي جامع را براي جلوگيري از شيوع گسترده ويروس كرونا اتخاذ كرده‌ايم».

در كشور بلاروس تا كنون ۳۶ مورد ابتلا به ويروس كرونا گزارش شده است اما كسي در اثر اين بيماري جانش را از دست نداده است.

در مجارستان، «ويكتور اوربان» نخست‌وزير اين كشور در جلسه پارلمان گفت، تمامي سفرهاي شخصي بين مرزهاي اين كشور و كشورهاي همسايه ممنوع مي‌شود.

از سوي ديگر سخنگوي دولت مجارستان اعلام كرد اولين قرباني بيماري «كوويد-۱۹» در اين كشور، مردي ۷۵ ساله است. شمار مبتلايان در اين كشور نيز به ۳۹ نفر رسيده است.

رئيس گروه علمياتي مبارزه با كرونا در اين كشور نيز گفت تا كنون ۴۶ هزار نفر در مرزهاي اين كشور مورد معاينه قرار گرفته‌اند و بيش از ۹۰۰ نفر نيز در قرنطينه خانگي قرار گرفته‌اند.

در مجارستان پيشنهادي ۱۱ موردي به دولت ارائه شده كه لغو سفرهاي داخلي و بسته شدن تمامي مغازه‌ها به جز فروشگاه‌هاي مواد غذايي و داروخانه‌ها را نيز شامل مي‌شود.

در اقدامي مشابه در اوكراين نيز شهردار «كي‌يف» اعلام كرد از روز سه‌شنبه تمامي كسب‌وكارها و فروشگاه‌ها به‌جز فروشگاه‌هاي مواد غذايي، داروخانه‌ها، پمپ بنزين‌ها و بانك‌ها بسته خواهند شد.

همچنين از اين روز، رفت و آمدها به پايتخت و بالعكس، محدود خواهند شد و رويدادهاي مختلف فرهنگي و مذهبي و ورزشي نيز لغو مي شوند.

 تمامي مرزهاي اوكراين با كشورهاي مجاور بسته مي‌شوند و از فردا نيز تمامي پروازهاي آن لغو خواهند شد.

ويروس كرونا تا كنون در اوكراين پنج نفر را مبتلا كرده و جان يك نفر را نيز گرفته است.