پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : مسافران خارجي در زاگرب قرنطينه مي‌شوند
چهارشنبه، 21 اسفند 1398 - 09:00 کد خبر:32741
وزارت بهداري كرواسي اعلام كرده بود دولت به كساني كه در قرنطينه بيمارستاني يا خانگي در ارتباط با كرونا نگهداري شوند، به ازاي هر نفر ۴۲۵۷ كونا (حدود ۵۷۵ يورو) پرداخت مي كند، مشروط به اينكه نگهداري در قرنطينه توسط پزشك يا مامور بهداشت تاييد شده باشد.


كرواسي به عنوان بخشي از اقدامات اين كشور براي مقابله با ويروس كرونا اعلام كرد از ورود مسافران از ۵ كشور به كرواسي جلوگيري و آنها را قرنطينه مي‌كند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از تارنماي وزارت خارجه و امور اروپايي كرواسي، اين وزارتخانه  با ارسال يادداشتي به تمامي نمايندگي هاي ديپلماتيك، كنسولگري ها و دفاتر مستقر در جمهوري كرواسي اعلام كرد براي  مديريت و پيشگيري از شيوع ويروس كرونا در ميان مردم و تقويت نظارت در اين زمينه تدابير تكميلي را از اين تاريخ به اجرا مي گذارد.

اين وزارتخانه اعلام كرده تمامي مسافران خارجي از استان هوباي در جمهوري خلق چين، مناطق لومبارديا، مودينا، پارما، پيانسنزا، ريگي، نيل ايمليا، پيسارو، رميني، اوربينو، آلساندريا، آستي، نوآرا، وربانوكوسيو اوسولا، ورسالي، پادوآ، تريوسو، ونيز، و بوزين در جمهوري ايتاليا، آلمان، كره جنوبي و جمهوري اسلامي ايران از ورود به كرواسي منع مي شوند.

در اين يادداشت آمده است: براي قرنطينه اين گروه از مسافران از كشورهاي مذكور، دستور قرنطينه اجباري به مدت ۱۴ روز صادر خواهد شد.

پيشتر وزارت بهداري كرواسي اعلام كرده بود كه دولت به كساني كه در قرنطينه بيمارستاني يا خانگي در ارتباط با كرونا نگهداري شوند، به ازاي هر نفر ۴۲۵۷ كونا (حدود ۵۷۵ يورو) پرداخت مي كند، مشروط به اينكه نگهداري در قرنطينه توسط پزشك يا مامور بهداشت تاييد شده باشد.

ازدراوكو ماريچ معاون نخست وزير و وزير دارايي كرواسي پيش بيني مي كند كه روند رشد اقتصادي اين كشور به دليل ويروس كرونا با كندي مواجه شود. رشد متوسط اقتصادي در پايان سه ماهه سال گذشته ۲.۵ (دو مميز پنج) درصد بود.