پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : صربستان – پرتغال؛ بازگشت رونالدو
شنبه، 16 شهریور 1398 - 12:00 کد خبر:31594
گروه گزارش و تحليل


آيا بازگشت كريس رونالدو به تركيب پرتغال، آنها را از انتهاي جدول نجات مي‌دهد؟

شايد كمي فانتزي به نظر برسد؛ اما در حال حاضر اين احتمال وجود دارد كه قهرمان دوره گذشته مسابقات - يورو 2016 – نتواند بليت صعود به يورو 2020 را كه در انگلستان برگزار مي‌شود، به دست بياورد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از مدال، دوتساوي خانگي مقابل اوكراين و صربستان كار شاگردان سانتوس را خيلي سخت كرده است؛ نكته عجيب هم اينكه لوكزامبورگ با 4امتياز فعلا بالاتر از اوكراين و پرتغال در سكوي دوم جاي گرفته است.  نبرد مقابل اوكراين و صربستان براي ياران رونالدو كه مدافع عنوان قهرماني جام ملت‌هاي اروپا هستند، بازي‌هاي آساني نبود، آن هم در حالي كه رونالدو مصدوم شده بود، اما انتظار نمي‌رفت در هر دو بازي خانگي به تساوي برسند.

سلسائوي اروپا با ستاره‌هاي پرتعدادش در گروه B فقط ۲ امتياز گرفته و نياز به برد در نبرد بلگراد حس مي‌شود. پرتغال حالا قهرمان نخستين دوره ليگ ملت‌هاي اروپا هم هست و نرفتن به يورو ۲۰۲۰ براي‌شان كابوس است. با اين حال پرتغال از اوكراين صدرنشين كه ۱۰ امتياز دارد ۲ بازي كمتر انجام داده و فرصت جبران خواهد داشت.

صربستان پس از استقلال خودش برابر پرتغال هيچ‌گاه پيروز نشده، ۳ تساوي داشته و ۲ بازي را هم باخته. خبر خوب براي پرتغالي‌ها اين است كه در خانه حريف سال ۲۰۱۵ در انتخابي يورو پيروز شدند و اين يعني در شبي كه ياران رونالدو نياز به 3امتياز مسابقه دارند صرب‌ها در خانه شكست‌ناپذير نيستند.

***

تركيب احتمالي صربستان: ديميترويچ، كولاروف، ميلينكوويچ، سپاهيچ، روكاوينيا، لوكيچ، ماكسيمويچ، كوستيچ، تاديچ، يوويچ، ميترويچ

تركيب احتمالي پرتغال: پاتريشيو،گوئررو، روبن دياز، پپه، سمدو، گوئدس، كارواليو، پريرا، فرناندز، رونالدو، برناردو سيلوا