پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : سوار بر لكوموتيو از كرواسي تا روسيه
دوشنبه، 28 فروردین 1396 - 19:22 کد خبر:25633
علي كريمي پس از جدايي از دينامو زاگرب و حضور در لكوموتيو، حالا به يكي از بازيكنان كليدي اين تيم بدل شده است. هافبك 23 ساله تيم ملي ايران كه نيم فصل اول را در دينامو زاگرب گذراند، بر خلاف آمادگي بالا در تمرينات چندان مورد استفاده قرار نگرفت تا در نهايت تصميم به جدايي از دينامو زاگرب بگيرد.


حضور كريمي در لكوموتيو چند حسن براي او داشت. ابتدا اينكه بيشتر بازي مي‌كرد و در صورت درخشش به تيم ملي دعوت مي‌شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ساعت24، مثل ابتداي حضورش در دينامو يا دوران درخشش در تركيب سپاهان. كي‌روش اعتقاد ويژه‌اي به سبك بازي كريمي دارد. او نخستين بار، كريمي را وقتي تنها 19 سال داشت به تيم ملي دعوت كرد و حالا هم برنامه‌هاي ويژه‌اي براي اين هافبك مياني در سر دارد. برنامه‌هايي چون استفاده بيشتر از هافبك لكوموتيو زاگرب در تركيب تيم ملي. اتفاقي كه بايد منتظر وقوع آن بنشينيم.

علي كريمي پس از جدايي از دينامو زاگرب و حضور در لكوموتيو، حالا به يكي از بازيكنان كليدي اين تيم بدل شده است. هافبك 23 ساله تيم ملي ايران كه نيم فصل اول را در دينامو زاگرب گذراند، بر خلاف آمادگي بالا در تمرينات چندان مورد استفاده قرار نگرفت تا در نهايت تصميم به جدايي از دينامو زاگرب بگيرد.

كريمي كه فصل قبل ستاره تيم بحران زده سپاهان در ليگ برتر بود، با پيشنهاد بازي در دينامو زاگرب مواجه شد. او درنگ نكرد و وقتي ديد مديران بهترين و پر افتخارترين تيم كرواسي خواهان امضاي قرارداد با او هستند به زاگرب رفت، سر ميز مذاكره نشست و توافق كرد تا به عضويت تيمي قديمي در شرق اروپا در بيايد.

حضور زلاتكو كرانچار هم بهانه‌اي شد تا كريمي تصميم به حضور در دينامو زاگرب بگيرد؛ مربي كروات و سابق سپاهان كه خود عامل حضور كريمي در تيم بزرگسالان سپاهان بود. كرانچار بود كه براي نخستين بار به كريمي، ستاره تيم اميد سپاهان در ليگ برتر بازي داد و استعداد او را كشف كرد. همين موضوع در تصميم كريمي براي حضور در دينامو زاگرب نقش ويژه‌اي داشت.

كريمي ديرتر از ساير بازيكنان به تمرينات دينامو زاگرب اضافه شد اما هر روز بهتر از روز قبل ظاهر شد تا كرانچار تصميم به استفاده از او بگيرد. در يكي دو بازي از جام حذفي و سپس ليگ كرواسي. كرانچار اما زودتر از حد تصور با مديران دينامو زاگرب به مشكل خورد. آن هم پس از موفقيت در مرحله مقدماتي ليگ قهرمانان اروپا و حضور در مرحله گروهي اين مسابقات بزرگ.

كرانچار از سرمربيگري دينامو زاگرب كنار رفت تا براي چند بازي دستيار او وظيفه هدايت تيم را به دست بگيرد. كريمي هم كه اميدوار بود به تركيب اصلي برسد با آسيب ديدگي از ناحيه لگن مواجه شد تا حدود دو ماه از تمرينات اين تيم را از دست بدهد.

در روزهايي كه كريمي دوران نقاهت پس از آسيب‌ديدگي را سپري مي‌كرد و آماده مي‌شد در تمرينات دينامو زاگرب حاضر شود، مديران باشگاه تصميم به استخدام ايوايلو پتف كردند. سرمربي سابق تيم ملي بلغارستان كه با اين هدف به كرواسي رفت تا دينامو زاگرب را به‌عنوان قهرماني ليگ برساند آن هم در رقابت با ريكا كه نتايج قابل توجهي كسب مي‌كرد.

پتف كه آمد، اوضاع بر وفق مراد كريمي نبود. مربي بلغار برخلاف آمادگي كريمي در تمرينات، از او در تركيب اصلي سود نمي‌برد. آن هم در حالي كه قريب به اتفاق هواداران و اعضاي كادر فني دينامو زاگرب بر اين اعتقاد بودند كه كريمي مي‌تواند حتي به تركيب اصلي دينامو برسد و براي اين تيم بازي كند.

پتف كه آمادگي كريمي را مي‌ديد نام او را در ليست 18 نفره دينامو مقابل سويا در اسپانيا قرار داد اما هرگز مجوز حضور اين هافبك ايراني در تركيب را صادر نكرد. همين مساله باعث شد تا كريمي تصميم به جدايي از دينامو زاگرب بگيرد. يك جدايي چند ماهه و قرضي و حضور در تيمي همشهري به نام لكوموتيو.

حضور كريمي در لكوموتيو چند حسن براي او داشت. ابتدا اينكه بيشتر بازي مي‌كرد و در صورت درخشش به تيم ملي دعوت مي‌شد. مثل ابتداي حضورش در دينامو يا دوران درخشش در تركيب سپاهان. كريمي ابتدا براي بازي مقابل سوريه به تيم ملي دعوت شد و از زاگرب به سرمبان رفت تا همراه ساير بازيكنان تيم ملي باشد. سپس براي دو بازي تيم ملي در تعطيلات نوروز راهي اردو شد تا يكي از 23 بازيكن فهرست كي‌روش باشد.

پس از پايان اردوي تيم ملي و بازگشت به كرواسي، اوضاع براي كريمي مساعد شد. او ابتدا مقابل كوپريوينكا در نقش مهاجم كاذب به ميدان رفت و 52 دقيقه در زمين حضور داشت. سپس نوبت به بازي مقابل دينامو زاگرب رسيد. كريمي آنقدر آماده نشان داد كه توسط سرمربي لكوموتيو در تركيب اصلي اين تيم برابر دينامو قرار گرفت. او كه هم پست با كاپيتان‌هاي اول و دوم لكوموتيو است در اين بازي كه از هفته بيست و هشتم ليگ كرواسي برگزار شد 90 دقيقه در تركيب لكوموتيو به‌عنوان يكي از هافبك‌هاي تدافعي بازي كرد اما نتوانست مانع شكست تيمش شود.

ابتدا لكوموتيو به گل رسيد اما دينامو زاگرب با استفاده از دو ضربه پنالتي موفق شد همشهري خود را شكست بدهد و با 68 امتياز در يك قدمي ريكا در صدر جدول قرار بگيرد. كريمي كه حالا با شماره شش يكي از بازيكنان كليدي لكوموتيو محسوب مي‌شود اميدوار است با درخشش در ليگ كرواسي بتواند حتي به تركيب اصلي تيم ملي برسد و در ميانه ميدان بازي كند.

كي‌روش اعتقاد ويژه‌اي به سبك بازي كريمي دارد. او نخستين بار، كريمي را وقتي تنها 19 سال داشت به تيم ملي دعوت كرد و حالا هم برنامه‌هاي ويژه‌اي براي اين هافبك مياني در سر دارد. برنامه‌هايي چون استفاده بيشتر از هافبك لكوموتيو زاگرب در تركيب تيم ملي. اتفاقي كه بايد منتظر وقوع آن بنشينيم.