پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : كيش فصل مشترك همكاري هاي ايران و لهستان
پنجشنبه، 2 دی 1395 - 16:34 کد خبر:24744
رئيس فدراسيون دو و ميداني مهمترين برنامه اين فدراسيون را افزايش دانش مربيان اين رشته با بهره مندي از ظرفيت هاي كشور لهستان عنوان كرد و گفت: برگزاري كلاس هاي بازآموزي، استعداد يابي درست و برگزاري اردوهاي مشترك از موضوعات مورد تاكيد در گفت و گو با همتاي لهستاني بود.


رئيس دو و ميداني كشور به همراه 'هنريك اولشفسكي' رئيس دو و ميداني لهستان و 'مارسين گورا' دستيار و سرمربي لهستاني در سفري به جزيره كيش علاوه بر بازديد از اردوي تيم ملي دو و ميداني كشور از اماكن ورزشي كيش ديدن كرده و از نزديك با ظرفيت هاي مجموعه هاي ورزشي آن آشنا شدند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا ،مجيد كيهاني روز چهارشنبه در گفت وگو اختصاصي با خبرنگار ايرنا هدف از حضور در كيش را بازديد از امكانات جزيره و همچنين اردوي تيم ملي دو و ميداني عنوان كرد و افزود: از حدود 3 ماه پيش با كشور لهستان در اين رشته ارتباط برقرار كرديم چرا كه اين كشور يكي ازقدرتهاي دو و ميداني دنيا به ويژه در پرتابهاست و توانسته سه مدال در المپيك ريودوژانيرو را كسب كند.

 رئيس فدراسيون دو و ميداني جمهوري اسلامي با بيان اينكه ظرفيت اين كشور در اين رشته بالاست اظهار كرد: توسعه روابط با چنين كشورهايي با اين ظرفيت براي ما مهم است تا بتوانيم از دانش آنها براي ارتقا اين رشته بهره مند شويم.

كيهاني اضافه كرد: از رئيس فدراسيون لهستان براي سفر به ايران دعوت به عمل آمد كه پنج روز پيش به همراه دستيار و مربي توانمند اين كشور در ماده پرتاب چكش به ايران آمدند.

كيهاني با بيان اينكه مذاكرات خوبي با رئيس فدراسيون انجام گرفت به مهمترين مشكل دو و ميداني كشور اشاره كرد و گفت: افزايش دانش مربيان يكي از مهمترين مسائل مورد توجه است كه تلاش داريم با كمك مربيان لهستاني و در صورت لزوم با بهره گيري از ساير كشورها آن را افزايش دهيم .

وي اظهار كرد: از نظر رئيس فدراسيون لهستان مشكل عمده ما هم در اين بخش است، ما معتقديم مربيان توانمندي براي آماده سازي ورزشكاران نداشتيم و هر موفقيتي هم كه بدست آمده از سوي مربيان خارجي و با تمركز بر روي يك بازيكن بوده است .

رئيس فدراسيون دو و ميداني گفت: مذاكرات در ماده هاي پرتاب و پرش قطعي شده است و با بهره مندي از ظرفيت مربيان لهستاني و برگزاري كلاس هاي باز آموزي در فرايند يكي دو سال انجام خواهد شد؛ ارتقا دانش مربيان ايراني خدمتي بزرگ به دو و ميداني كشور است.

وي اظهار كرد: در ماده هاي سرعت و دو استقامت و نيمه استقامت بايد سراغ كشورهايي رفت كه در اين مواد قوي هستند.

** تاكيد بر استعداد يابي درست / كيش فصل مشترك همكاري فدراسيون هاي دو و ميداني ايران و لهستان
اين مسئول ورزشي استعداد يابي درست را يكي ديگر از نكات حائز اهميت و مورد تاكيد در گفت وگوهاي دو طرف دانست و به ايرنا گفت: علي خديور يكي از ورزشكاران مستعد دو سرعت است كه در كيش شناسايي شده است و اگر بتوانيم اين روش را با كمك مسئولان ورزشي و دبير هيات آقاي محمد زاده اتخاذ كنيم مي توان كيش را به يكي از قطب هاي دو سرعت تبديل كنيم.

كيهاني تاكيد كرد: مسئولان ورزشي لهستان نگاه جديدي را هم در اين زمينه ارائه كردند و مذاكرات خوبي در اين راستا انجام شد.

وي موضوع ديگر مورد توافق با لهستان را چگونگي برگزاري اردوهاي مشترك براي تيم هايي ملي عنوان كرد و افزود: موافقت در اين زمينه صورت گرفت و مقرر شد نيازهاي خود را در ماده هاي مختلف به آنها اعلام كنيم تا بر اساس آن برنامه ريزي هاي لازم انجام گيرد.

رئيس فدراسيون دو و ميداني كشور با بيان اينكه رقابتهاي آسيايي 2018 اندونزي مهمترين رويداد پيش رو تيم ملي كشور است اظهار كرد: استراتژي ما براي اين رقابت ها مشخص است و در اين زمينه از كمك هاي آنها استفاده خواهيم كرد.

وي با بيان اينكه تا هفته آينده مذاكرات به نتيجه خواهد رسيد افزود: با توجه به رقابتهاي پيش رو زمان زيادي براي تيم ملي نداريم، آموزش مربيان در برنامه هاي بلند مدت است.
كيهاني هدف از سفر به كيش را بازديد از اردوي تيم ملي و همچنين معرفي ظرفيت هاي جزيره به طرف لهستاني عنوان كرد و به ايرنا گفت: كيش مي تواند زمينه همكاري مشترك ما باشد، با توجه به اينكه در اين فصل سال تهران و ورشو نيز هوايي سرد را تجربه مي كند جزيره كيش داراي هوايي مطلوب است ، تعريف ما از كيش رئيس فدراسيون را براي سفر به جزيره مشتاق و كنجكاو كرد.

*سفر زود هنگام رئيس كنفدراسيون دو و ميداني آسيا به ايران
وي با بيان اينكه ارتباطات خوبي با ساير كشورها برقرار كرده ايم بر توسعه اين تعاملات تاكيد كرد و گفت: رئيس كنفدراسيون آسيا بزودي سفري به ايران خواهد داشت و رئيس فدراسيون عمان نيز براي سفر به كشور ابراز علاقه نشان داده است.

رئيس فدراسيون دو و ميداني با قدرداني از معاون ورزش كيش و ساير دست اندركاران اين عرصه گفت: كمك هاي زيادي براي برگزاري يك اردوي خوب صورت گرفت و روز گذشته نيز در بازديد از اردو و معرفي ظرفيت هاي ورزشي همراه ما بودند.

كيهاني پيست دو و ميداني جزيره را تنها يك پيست دانست و گفت: پيست كيش نياز به موانع، تشك پرش از ارتفاع، تشك پرش با نيزه، چاله پرش طول و دايره هاي پرتابي دارد كه با تامين آنها مي توان كيش را به كمپي براي تيم هاي اروپايي و آسايي تبديل كرد.

*ابراز تمايل رئيس دو و ميداني لهستان براي ارتقا اين رشته در ايران / كيش زيبا و آرام است
رئيس فدراسيون دو و ميداني لهستان نيز در گفت وگو با ايرنا اظهار كرد: برنامه ريزي براي سفر به ايران از سوي رئيس دو و ميداني صورت گرفت و ما هم علاقه مند سفر به اين كشور بوديم اميدوارم كه لهستان بتواند به ارتقا اين رشته ورزشي و دو وميداني كاران ايران كمك كند.

هنريك اولشفسكي جزيره كيش را بسيار زيبا و داراي هوايي مطلوب همراه با آرامش عنوان كرد و گفت : بجاي اينكه ورزشكاران در فصل هاي سرد به كشورهاي نظير اسپانيا و پرتغال بروند مي توانند به كيش سفر كنند.

وي به بازديد از مجموعه هاي ورزشي كيش اشاره كرد و افزود : دوري هتل ها از مجموعه هاي ورزشي ، نبود سالن بدنسازي در كنار مجموعه از مشكلات موجود است .
اولشفسكي زمينه را براي همكاري دو فدراسيون و آينده اين همكاري ها را مثبت ارزيابي كرد.

*ورزشكاران ايراني براي درخشش به تمرين بيشتر و تجهيزات نياز دارند
دستيار و سرمربي تيم ملي دو و ميداني لهستان نيز ظرفيت و استعداد دو و ميداني كاران ايراني را خوب عنوان و اظهار كرد : آنها براي در خشش در سطح بين المللي نياز به كاربيشتر ، تجيهزات و امكانات بهتر دارند.

مارسين گورا جزيره كيش را داراي آب و هوايي مطلوبي در اين زمان از سال دانست و به ايرنا گفت: در حالي كه كشورهايي همچون پرتغال و اسپانيا فصل سردي را مي گذارنند در كيش مي توان به راحتي در بيرون تمرين كرد.

وي توسعه امكات ورزشي را بسيار مهم برشمرد و افزود: ظرفيت و علاقه مندي براي رشد در ورزشكاران ايراني وجود دارد و ارتقا مربيان، به روز شدن امكانات و تجهيزات سبب رشد بيشتر اين ورزش در ايران خواهد شد.

گورا در مورد برگزاري اردوهاي مشترك و همچنين اردوي تيم ملي لهستان در كيش ضمن استقبال از اين پيشنهاد گفت: با تجهيز كردن مجموعه هاي ورزشي اين بستر براي ورزشكاران ساير كشورها فراهم خواهد شد.

رئيس فدراسيون دو و ميداني لهستان، سرمربي تيم ملي اين كشور و رئيس فدراسيون دو و ميداني كشور كه روز گذشته به كيش سفر كرده بودند ظهرامروز جزيره را به مقصد تهران ترك كردند.

تيم ملي دو و ميداني كشور نيز كه از سه هفته پيش در كيش اردو برگزار كرده بود امروز به كار خود پايان داد.