پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تقابل مربيان كروات در اهواز
سه شنبه، 3 شهریور 1394 - 19:43 کد خبر:20498
اين بازي از طرفي جدال مرگ و زندگي براي مربيان كروات دو تيم هم است. هر كدام از مربيان كه نتواند نتيجه مناسب را در اين بازي بگيرد، با توجه به وقفه‌اي كه در بازي‌ها ايجاد مي‌شود احتمال دارد جاي خود را از دست بدهد.


هفته پنجم ليگ برتر امروز با برگزاري سه بازي آغاز مي‌شود. بازي‌هاي اين هفته در حالي برگزار مي‌شود كه تيم‌هاي ليگ برتري در چهار هفته گذشته از عملكرد داوران راضي نبودند و حتي بيانيه هم در اعتراض به داوري صادر كرده‌اند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از شرق، پرسپوليس  كه در اين فصل هنوز نتوانسته بردي را كسب كند، بعد از اشتباهات تأثيرگذار عليرضا فغاني داور بازي اين تيم مقابل ذوب‌آهن كه خشم هواداران سرخ‌پوش را در پي داشت بايد به اهواز برود تا در هواي گرم و شرجي اين شهر با سرخ‌پوشان خوزستاني ديدار كند.

فولاد خوزستان در حالي پذيراي پرسپوليس تهران است كه اين تيم هم در اين چهار هفته نتوانسته انتظارات هواداران خود را برآورده كند و با سه امتياز در رده چهاردهم جدول رده‌بندي قرار دارد. اين بازي از طرفي جدال مرگ و زندگي براي مربيان كروات دو تيم هم است. هر كدام از مربيان كه نتواند نتيجه مناسب را در اين بازي بگيرد، با توجه به وقفه‌اي كه در بازي‌ها ايجاد مي‌شود احتمال دارد جاي خود را از دست بدهد.

اين دو تيم تا به حال ٢٦بار با هم بازي كرده‌‌اند كه در تقابل با هم در همه‌چيز مساوي هستند. هر كدام از تيم‌ها تا به حال ٩بار به پيروزي رسيده‌‌اند و هشت بازي دو تيم به تساوي انجاميده است. نكته جالب اينكه پرسپوليس و فولاد در تقابل با هم ٣١ گل زده‌اند. سرخپوشان تهراني كه در انتهاي جدول رده‌بندي قرار دارند در سه بازي گذشته خود مقابل سرخ‌پوشان خوزستاني تن به شكست داده‌اند. دراگان اسكوچيچ هم كه راه‌‌بردن دو تيم پرطرفدار پايتخت را بلد است، در دو تقابل خود مقابل پرسپوليس به پيروزي رسيده است. پرسپوليسي‌ها در اين بازي هم مانند بازي با ذوب‌آهن مهرداد كفشگري را به دليل مصدوميت در اختيار ندارند. ديگر بازي امروز تقابل بهترين خط دفاعي ليگ برتر و بهترين خط حمله بازي‌هاست. سايپا كه با دو گل خورده بهترين خط دفاعي بازي‌ها را در كنار استقلال خوزستان در اختيار دارد، بعد از شكست مقابل استقلال خوزستان، پذيراي صدرنشين بازي‌ها، سپاهان است كه با هفت گل زده، بهترين خط حمله ليگ را دارد.

سپاهاني‌ها در حالي به تهران مي‌آيند كه بعد از سه برد پياپي هفته گذشته مقابل فولاد خوزستان متوقف شدند.  سپاهان براي اين مسابقه هادي عقيلي را به دليل مصدوميت، محرم نويدكيا را به دليل قهر و شيمبا و پادواني را به دليل مشكلات آي‌تي‌سي در اختيار ندارد. احسان حاج‌صفي و مهدي شريفي هم كه به دنبال امور اداري خود براي انتقال به آلمان و اتريش هستند احتمالا در اين مسابقه غايب خواهند بود.  ملوان بندرانزلي هم كه ليگ را با قلعه‌نويي شروع كرده بود، بعد از كسب چهار امتياز با حميد استيلي پذيراي گسترش فولاد تبريز است. گسترش فولاد بعد از ناكامي در سه هفته ابتدايي ليگ برتر، بعد از برد مقابل سياه‌جامگان با روحيه خوب به انزلي مي‌آيد تا مقابل ملواني قرار بگيرد كه در اين فصل در انزلي پيروز بوده است.