صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
دوشنبه، 4 تیر 1397 - 13:45   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  ظریف: می‌خواهند ایران را نابود کنند
  پیروزی قاطع کلمبیا با حذف لهستان
  سرمربی پرتغال در مورد بازی با ایران چه گفت؟
  روسیه: ورود مقدونیه به ناتو عواقب دارد
  راه هموار کرواسی برای تاریخ سازی در روسیه
  رکابزنان کوهستان عازم اسلوونی می‌شوند
  اردوغان پیروز انتخابات است
  مواضع سیاسی تئودوراکیس آهنگساز یونانی
  برد والیبالیست های ایران مقابل بلغارستان
  موفقیت فرنگی کاران ایران در تورنمنت مجارستان
  افزایش پرواز‌های ایران صربستان/ ۶ پرواز در هفته
  ابراهیمی به یونان می‌رود یا به بوندس‌لیگا؟!
  خاتمی: آزادی را بشناسیم و هزینه‌هایش را بدانیم
  عکس/ انتخابات پیش از موعد ترکیه
  فیفا و حرکت 'عقاب دو سر' بازیکنان سوئیس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 6363صفحه نخست » گزارشسه شنبه، 4 مرداد 1390 - 08:57
مدرسه ایرانیان استانبول
اسفندیار معتمدی
  

مدرسه ایرانیان در استانبول سرنوشت 90 ساله دارد. بانیان اصلی این مدرسه عده‌یی از تجار معروف و آزادیخواهی بودند که پس از جنگ جهانی اول به عثمانی آن زمان کوچ کرده بودند، از عملکرد این دست از ایرانیان که در قلمرو عثمانی مدرسه تاسیس کرده بودند اطلاع چندانی در دست نیست، اما با حضور افرادی چون صادق رضازاده‌شفق، ممتازالدوله و سیدحسن تقی‌زاده می‌توان به کنه و ذات آن دست یافت.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از اعتماد، اسناد معتبری در این باره موجود است که برخی ایرانیان برای پیوند با فرهنگ ایرانی خود در خارج از کشور، به این کار مبادرت ورزیدند.

بطور نمونه گروهی از ایرانیان تاجر و جمعی از فرهنگ دوستان مقیم استانبول، انجمنی تشکیل داده و دبستان ایرانیان استانبول (1301ق/1884) را تاسیس کردند. برخی از آنان عبارت بودند از: «حاجی محمود آقا تاجرصدقیانی، حاجی حسن آقا تاجر صدقیانی، حاجی عباس آقا تاجر ایروانی، عبدالهادی آقا تاجر تبریزی، مشهدی آقا تاجر حبشی، حاجی میرزا حسین آقا تاجر اصفهانی، حاجی زین‌العابدین آقا تاجر خویی مشهور به بیت‌الله و حاج رضاقلی خراسانی.»

 مدیریت این انجمن بر عهده حاج رضاقلی خراسانی بود و برای ادار‌ه مدرسه، نظامنامه‌یی به تاریخ دوم شعبان 1301ق در هشت فصل و یکصد و دو ماده تنظیم شد و تمام امور مربوط به چگونگی اداره مدرسه، شرایط ثبت‌نام، شرایط شاگردان و معلمان و نحوه تدریس و مواد درسی و... در آن گنجانده شد که هدف از تاسیس و سیاست و روش‌های آموزش را به نیکی روشن می‌کند.

 این مدرسه تا سال 1306ش فعال و 120 شاگرد در آن مشغول به تحصیل بود. رضازاده شفق یکی از معلمان زبان فارسی و تاریخ ادبیات ایران این مدرسه که مدتی در آذربایجان شوروی بود، پس از حمله روس‌ها به این منطقه به ترکیه مهاجرت کرد و در این مدرسه به تدریس پرداخت. کمتر از یک دهه بعد این دبستان مجددا آغاز به کار کرد و هم‌اینک نیز فعالیت دارد.

مدرسه ایرانیان در استانبول
مدرسه ایرانیان استانبول که اکنون در سال تحصیلی91- 1390، از پایه اول ابتدایی تا پایان پیش دانشگاهی (رشته‌های ریاضی و تجربی) را در بر دارد، دارای 215 نفر دانش‌آموز پسر و دختر است. برنامه کلاس‌ها همان برنامه‌یی است که در مدارس داخل کشور اجرا می‌شود. ساعت کار از 8:15 الی 13:30 است و بعدازظهرها کلاس‌های تقویتی و فوق برنامه دایر می‌شود. این آموزشگاه از نوع نمونه مردمی است و بخش عمده هزینه‌ها از راه شهریه دانش‌آموزان تامین می‌شود. آموزگاران و دبیران مجتمع، اکثرا تحصیلات لیسانس و فوق‌لیسانس دارند و در تخصص خود از آگاه‌ترین دبیران کشورند که از طریق مصاحبه و مسابقه برگزیده می‌شوند.

مدت ماموریت آنها به ترکیه، هر یک دو سال و حداکثر سه سال است. شیوه تدریس و ارزشیابی همان است که در کشور جریان دارد. دانش‌آموزان همزمان با دانش‌آموزان مدارس داخلی امتحان می‌دهند و معمولا برای امتحانات هم ناظری از تهران اعزام می‌شود.

آنچه من را به این مدرسه جلب کرد، عوامل متعدد بود: زمان تاسیس مدرسه، چگونگی تشکیل آن، نظامنامه مدرسه، وجود بعضی معلمان که سراسر شوق بودند و در قبولی دانش‌آموزان ایرانی در دانشگاه‌های ترکیه تاثیر داشتند، همبستگی و تجمعی که این مدرسه در میان ایرانیان مقیم استانبول به وجود آورده بود و سرانجام زنده نگه داشتن زبان فارسی در ترکیه و انتشار روزنامه‌های فارسی زبانی که در انقلاب مشروطیت موثر بوده است.

1- تاسیس مدرسه

مدرسه ایرانیان مقیم استانبول، در سال 1301 ق/ 1263 ش/ 1884 م، چهارده سال پیش از آنکه مدرسه‌یی در تهران دایر شود به وجود آمد. موسسان مدرسه، گروهی از تجار و فرهنگ دوستان ایرانی بودند که ابتدا در استانبول انجمن تاسیس کردند. مدیریت این انجمن به عهده حاج رضاقلی خراسانی بود. جالب است بدانیم که هم‌اکنون در استانبول «انجمن خیریه مقیم ترکیه» (تاسیس 1945) به مدیریت محمد ابراهیم برهان الدین شبستری و درآمد ماهانه 20 هزار دلار دایر و در خدمت امور فرهنگی واقتصادی و اجتماعی نیازمندان است. مدرسه ایرانیان در یک اتاق استیجاری در محله والد خان در کنار مسجد فعلی ایرانیان، با 9 نفر دانش‌آموز شروع به کار کرد و میرزاعلی‌خان خویی و سپس حاج رضاقلی خراسانی معلمان این کلاس شدند. حاج رضاقلی با حضور سفیر ایران در ترکیه، جلسه‌یی تشکیل داد.

در آن جلسه تصویب شد که از طرف ایرانیان کنسرتی ترتیب داده شود. این کنسرت تشکیل شد و از محل درآمد فروش بلیت، خانه‌یی نزدیک سفارت ایران، در بهترین محله استانبول، خریداری شد و به مدرسه اختصاص یافت. پس از چند سال محل مدرسه فروخته شد و جای دیگری به وسعت 900 مترمربع در محله سلطان احمد، جنب دادگستری استانبول خریداری شد. این محل در سال 1279 شمسی به بیمارستان تبدیل شد و یکی از مجهزترین بیمارستان‌های آن شهر شد. سنگ نوشته‌یی از افرادی که به ساخت بیمارستان کمک کرده‌اند، در ساختمان موجود است.

اکنون مدرسه با 1780 متر مربع زیر بنا، در چهار طبقه و در مالکیت وزارت آموزش و پرورش جمهوری اسلامی ایران قرار دارد. مدرسه به آزمایشگاه، کارگاه، سالن اجتماعات، کتابخانه و یک سوییت جداگانه مجهز است.

2- نظام نامه خصوصی دبستان ایرانیان استانبول

در سال 1263، یعنی در همان سال تاسیس مدرسه، نظام نامه‌یی در هشت فصل و 102 ماده تنظیم شد و همه امور مربوط به اداره مدرسه، شرایط ثبت نام، شرایط دانش‌آموزان و معلمان، روش تدریس و مواد درسی در آن منظور شد. بطوری که هر کس به خوبی و روشنی تکلیف خود را می‌دانست. طبق موادی از این نظام نامه، مدت تحصیل در مدرسه 8 سال است و فارغ‌التحصیلان شهادت نامه می‌گیرند و به کار می‌پردازند. ماده 22 این نظام نامه، دروسی را که باید شاگردان بخوانند، به این ترتیب مشخص کرده:

فارسی خواندن و نوشتن، علم عقاید، حرف و نحو عربی، منطق و معانی، تاریخ عمومی، تاریخ ایران، رسم، علم حساب، جغرافیا، هندسه جبر، هندسه رسمیه و مناظر مستویه، حکمت طبیعیه، کیمیا، تاریخ طبیعی، علم هیات قوانین دول، علم ثروت، اصول دفتر جدیدو لسان اجنبی.

ماده سی‌ام: زبان رسمی دبستان فارسی است. معلم دایمی دبستان و خلیقه‌ها مجبورند کودکان را فارسی آموخته و به تکلم کردن فارسی مجبور نمایند.

ماده سی و هشتم: از برای دبستان، حکیم مخصوص [پزشک] معین خواهد شد که لاقل پانزده روز یک مرتبه به دبستان آمده، شاگردان را معالجه کرده و از برای هر یک معالجه لازم باشد، نسخه دوا خواهد داد. [مورد توجه وزارت آموزش و پرورش]

ماده پنجاه و یکم: در دبستان، زدن معاملات تحقیریه به کل ممنوع است.

از موارد دیگر: معلم‌ها دایما با شاگردان با احسن معاملات حرکت کرده و تنبیهات و وصایا را نیز تا زمان مناسب اجرا نمایند. دبستان هیچ‌وقت بی‌معلم نباید بماند. شاگردان در دبستان نماز خود را ادا خواهند کرد. شاگردانی که زحمت کشیده و جلب‌توجه مافوق خود را کرده‌اند، اسامی آنها با خط جلی در لوحه مخصوص تحسین ثبت و در درسخانه آویخته خواهد شد.

3- معلمان این مدرسه

در فهرستی که آقای محمدعلی سلیمی‌نسب از مدیران مجتمع آموزشی فجر استانبول تهیه کرده است، غیر از حکمت بیک و الکساندر بیک که از مردم ترکیه و فرانسه‌اند، 45 نفر ایرانی در طول 126 سال اخیر، مدیریت مدرسه را بر عهده داشته‌اند که نمونه آنها شادروانان حسن تقی‌زاده و علی جواهرکلام بودند. یکی از مدیران دوره‌های اخیر این مدرسه سیدکاظم معصومی‌لاری بود که دو نوبت بمدت چهار سال مدیر مدرسه شد. ایشان را در انجمن خیریه ایرانیان مقیم استانبول دیدم. انسان فرهیخته و معلمی آگاه و نمونه بود و اکنون 77 سال دارد. او در دفتر یادداشتم چنین نوشته است:

«سیدمحمدکاظم معصومی‌لاری، متولد 1312 شمسی در کنگاور، دوره شش ساله ابتدایی را در مدرسه رازی کرمانشاه تمام کردم، دوره اول متوسطه را در دبیرستان بغداد و دوره دوم متوسطه را در دبیرستان فردوسی تهران.سال 1957 برای تحصیلات عالی به استانبول آمدم. در همان سال به علت داشتن خط خوب، در سرپرستی امور دانشجویان در ترکیه و مدرسه ایرانیان استخدام محلی شدم و بمدت 23 سال اداری بودم و هم سرپرستی امور دانشجویان و هم تدریس کردم. از سال 1958 تا این تاریخ هفته‌یی چهار روز در دانشگاه، انجمن خیریه، کتابخانه ملی ترکیه و انجمن بازرگانی ایرانی، کلاس زبان و ادبیات برای ترک‌ها و ایرانیانی که در استانبول متولد شده‌اند، ولی زبان مادری را نمی‌دانند، برگزار می‌شود.»

آقای معصومی می‌گفت پس از انقلاب اسلامی در حالی که 23 سال معلمی کرده بودم، به من اعلام شد که می‌توانم به تهران بروم و به استخدام رسمی دولت درآیم. به تهران رفتم. به من گفتند باید در منطقه 8 تهران مشغول شوم و کارم را ادامه دهم. گفتند نمی‌شود و تنها راهی که برای برگشت داری، خرید خدمت است. من هم به وزارتخانه رفتم. به اتاق مرحوم باهنر، وزیر آموزش و پرورش، و نامه‌یی نوشتم و همه حق و حقوقم را به دولت و شخص وزیر واگذار کردم تا صرف امور خیریه کنند. باز هم رضایت نمی‌دادند. می‌گفتند ممکن است بعد از شما فرزندانت اعتراض کنند. من امضای موافقت فرزندانم را گرفتم و تحویل دادم و به ترکیه بازگشتم. با وجود اینکه الان 53 سال است در ترکیه زندگی می‌کنم حاضر نیستم ملیت ایرانی خود را از دست بدهم.»

موضوع عشق به ایران و ملیت ایرانی را به هریک از ایرانیان مقیم استانبول که دیدار کردم، کاملا احساس کردم. خانم هنرمندی می‌گفت، با همه مشکلات خارجی بودن را تحمل و ملیت خود را حفظ می‌کنم. یکی دیگر از معلمان این مدرسه، رضا‌زاده شفق بوده است که «تدریس فارسی و تاریخ ادبیات ایران را در این مدرسه بر عهده داشت. شفق پس از حمله روس‌ها به آذربایجان و کشتار آزادیخواهان و تعطیلی روزنامه شفق، به ترکیه رفت و در این مدرسه به آموزش پرداخت[صدر هاشمی].»

4-  مرکز تجمع ایرانیان

مدرسه ایرانیان استانبول محل تجمع ایرانیان و بحث‌های آزادیخواهان و تبادل نظر در مسائل ایران و بویژه موضوع مشروطیت بوده است. معمولا روزنامه‌های فارسی زبان که در ترکیه منتشر می‌شدند، از روزنامه‌های تهران پیشروتر و روشنگرتر بودند و در آنجا نوشته، و چاپ و به ایران فرستاده می‌شدند. این روزنامه‌ها عبارت بودند از: آزادی (1327 ق)، اختر (1313 ق)، سروش (1327 ق) به مدیریت علی اکبر دهخدا، شاهسون (1306ق) به مدیریت حاج عبدالرحیم طالبوف، شمس (1327 ق)، شیدا (1329 ق) و فکر استقلال (1328ق) . مدرسه ایرانیان استانبول مرکزی برای انتقال فرهنگ غربی به ایران بوده است. این مدرسه سبب شد که در ایران مدارس مشابهی تاسیس شود و آموزش و پرورش جدید گسترش یابد. سهراب احسانی، دبیر فیزیک مدرسه بر این باور بود که سطح آموزش در مدرسه ایرانیان از مدارس ترکیه بسیار بالاتر است و حتی شاگردان این مدرسه بیشتر از دانش‌آموزان ترک در دانشگاه‌ها قبول می‌شوند.

منابع:

1-  دست نوشته‌های آقای محمد علی سلیمی‌نسب

2-  مدارس جدید در دوره قاجاریه، تالیف اقبال قاسمی پویا، مرکز نشر دانشگاهی، چاپ اول، 1377.

3- روزنامه‌های ایران از آغاز تا سال 1329، تالیف ه، ل، رابینو، ترجمه و تدوین جعفر خمامی‌زلده.

4- تاریخ مشروطیت ایران، تالیف احمد کسروی، صدای معاصر1380.

5- تاریخ مطبوعات ایران، تالیف صدر هاشمی، جلد 3.

   
  

نظرات کاربران: 50 نظر (فعال: 36 ، در صف انتشار: 0، غیر قابل انتشار: 14)
مرتب سازی بر حسب ( قدیمیترین | جدیدترین | بیشترین امتیاز | کمترین امتیاز | بیشترین پاسخ | کمترین پاسخ)
جعفر بوسفی
|    | 1392/3/16 - 20:57 |     5     2     |
با سلام ابنجانب کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی هستم و تمایل دارم با شما همکاری کنم آیا امکان دارددر ضمن بنده شاگرد ممتار دوره ارشد بودم.

لیلا شیخ میروند
|    | 1392/3/25 - 16:33 |     12     5     |
با سلام اینجانب کارشناس علوم تجربی هستم وتمایل به همکاری با موسسه شما را دارم.
با تشکر

اکرم تقی نژاد
|    | 1392/4/9 - 10:21 |     2     1     |
با سلام اینجانب معلم با سابقه و با تجربه در مقطع ابتدایی هستم و تمایل دارم با شما همکاری کنم

سعید
|    | 1392/5/1 - 09:23 |     10     4     |
با درود برشما : بنده دو فرزند پسر دارم که در مدرسه موسیقی پسران تهران در حال تحصیلند و اینکه بچه ها در مدرسه شما امکان ادامه تحصیل در رشته موسیقی را دارا خواهند بود؟

سحر
|    | 1392/5/14 - 12:03 |     12     4     |
سلام من تصمیم گرفتم که همراه خانواده ام برای مدتی به ترکیه بیایم و این مصادف با شروع سال تحصیلی جدید 92در آنجا می شود می خواستم بدانم برای ثبت نام فرزندم در پایه پنجم دبستان در ترکیه باید چه کار کنم. چه مدارکی باید از ایران بیاورم.

ارویان
|    | 1392/6/10 - 10:47 |     11     6     |
با سلام . تصمیم گرفتیم که همراه خانواده ام برای مدتی به ترکیه بیایم و این مصادف با شروع سال تحصیلی جدید 92 در آنجا می شود می خواستم بدانم برای ثبت نام فرزندم در پایه سوم دبستان در اسطنبول باید چه کار کنم. چه مدارکی باید از ایران بیاورم.
در ضمن اینجانب تسلط کامل به زبان و قواعد عربی را دارم و کارمند سابق مرکز فرهنگی عربی سوریه در تهران بودم , همچنین کمی مسلط به زبان ترکی هم هستم .تمایل دارم با شما همکاری کنم آیا امکان دارد ؟

محمد بهشتی گرمی
|    | 1393/4/7 - 02:22 |     8     4     |
با سلام، من دو طساله که در استانبول زندگی میکنم ، دختری دا رم که متولد ۱۱/۱۲/۱۳۸۷ میخواستم ببینم برای ثبت نامش به چه مدارکی نیاز دارم، قبلا ااز همکاری شما کمال تشکر را دارم...

نسرین
|    | 1393/4/28 - 20:44 |     0     3     |
با سلام
من فارغ التحصیل در رشته ای زبان وادبیات ترکی استانبولی در دانشگاه علامه طبا طبایی هستم.آیا می توانم با شما در این مدرسه همکاری داشته باشم؟
با تشکر

شلیر
|    | 1393/5/11 - 13:55 |     0     0     |
با سلام .من فوق لیسانس روانشناسی بالینی هستم .برای تحصیل در مقطع دکترای بالینی قصد دارم به ترکیه بیایم.معلم مقطع ابتدایی در ایران هستم با استخدام رسمی وده سال سنوات خدمت در مقطع ابتداری.آیا میتوانم باشما در این مدرسه همکاری داشته باشم؟ممنوم میشم پاسخ را برام ایمیل کنید

مهدی
|    | 1393/6/1 - 15:26 |     7     2     |
با سلام من دارای دو دختر 4 و 13 ساله هستم و می خواهم در استانبول زندگی کنم می خواستم از مقدار شهریه این مدرسه و شرایط ثبت نام در ان مطلع شوم با تشکر

ناشناس
|    | 1393/8/9 - 02:25 |     0     0     |
با سلام من جدیدا از اموزش و پرورش بازنشسته شدم و هم اکنون در استانبول زندگی میکنم دبیر زیست شناسی هستم با مدرک دکتری دامپزشکی ایا امکان همکاری با شما مقدور می باشد؟سپاسگزارم

ناشناس
|    | 1393/8/9 - 02:28 |     2     1     |
با سلام من فوق لیسانس اقتصاد دارم ، ایا امکان همکاری با شما وجود دارد؟

mina Karimi
|    | 1394/1/30 - 22:12 |     3     1     |
درود درحال مهاجرت به ترکیه در شهر استانبول اروپایی جهت اقامت دایم هستم دارای دوفرزند محصل در مقطع ابتدایی ودوره اول دبیرستان میباشم لطفا نام مدارس ایرانی ها بیان کنید وشرایط ومدارک مورد نیاز برای پبت نامشان را قید نمایید .

فخری حسن زاده
|    | 1394/2/19 - 17:29 |     0     0     |
با سلام 29 سال سابقه خدمت در اموزش و پرورش دارم فوق لیسانس روانشناسی و بعنوان مشاور فعالیت دارم مایلم با شما همکاری کنم در ضمن از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره اجازه افتتاح دفتر مشاوره دارم
با تشکر

سپیده استادحیدر
|    | 1394/4/3 - 10:06 |     2     0     |
سلام ما تصمیم داریم به ترکیه مهاجرت کنیم من یک پسر ١٤ ساله دارم و می خولستم بدونم شهریه دبیرستان چقدر است ممنون

قلی دانشور
|    | 1394/4/28 - 18:16 |     7     2     |
با سلام ما قصد اقامت دایم در ترکیه را داریم پسرمان 12 ساله و دخترمان 6 ساله است هزینه های سال جاری را بفرماییدو محل مدرسه در کجای استانبول است . با تشکر

محمودی
|    | 1394/6/24 - 20:06 |     0     0     |
با سلام من خواستم پسرم را برای تحصیل سال چهارم برای مدرسه .شما اقدام کنم البته چه مدارکی لازم دارند ودر ضمن هزینه ثبت نام چقدر هست .و ادرس را خواستم با کمال تشکر .

ناشناس
|    | 1394/8/17 - 18:53 |     1     0     |
سلام آیا افرادی که به قصد پناهندگی به کشور های دیگر، به کشور ترکیه مهاجرت کرده اند میتوانند از دبیرستان ایرانی استفاده کنند

یاوری
|    | 1394/9/4 - 16:49 |     0     0     |
با سلام بنده فوق لیسانس ریاضیات کاربردی هستم و ۶سال سابقه تدریس در مدارس ایران را دارم . می خواستم ببینم امکان همکاری با اینگونه مدارس رو دارم یانه.
اگه لطف کنید لا اقل شرایط همکاری رو به من بگید ممنون میشم.

سارا ب
|    | 1394/9/12 - 20:19 |     0     0     |
من با همسر بازنشسته وپسرم در حال تحقیق هستیم که در صورت شرایط مناسب برای اقامت به ترکیه بیاییم ولی نیاز به دریافت اطلاعات محل سکونت،مدرسه ایرانی برای پسر14ساله ام،همچنین تست فوتبال در آکادمی فوتبال ترکیه و یک کار مناسب برای کسب درامد

ناشناس
|    | 1394/10/15 - 15:19 |     0     0     |
سلام دانشجو ارشد ادبیات فارسی هستم تمایل دارم در حیطه ادبیات به شما کمک کنم

مژگان معزی فرد
|    | 1394/10/19 - 01:16 |     2     0     |
با سلام بنده مهندس فن اوری اطلاعات هستم و مترجم زبان انگلیسی
مایل هستم در زمینه تدریس زبان انگلیسی با شما همکاری کنم


امید
|    | 1394/11/9 - 16:04 |     0     0     |
با سلام اینجانب کارشناس حسابداری هستم تمایل دارم با شما همکاری کنم

فرزانه
|    | 1394/12/16 - 19:46 |     0     0     |
باسلام .
من لیسانس آموزش ابتدایی دارم و در حال حاضر در ایران معلم کلاس دوم ابتدایی هستم.
اینجانب تمایل زیادی دارم که با شما همکاری داشته باشم.
باتشکر

مطلق
|    | 1395/4/23 - 22:26 |     0     0     |
با سلام لطفا آدرس و تلفن مدرسه را اعلام تا برای ثبت نام تماس بگیرم

Ebi
|    | 1395/6/15 - 14:34 |     3     1     |
سلام من یه پسر16دارم شهریه چطوره

راشین داستانیان
|    | 1396/2/8 - 13:45 |     1     0     |
با سلام و خسته نباشید دبیر ریاضی با 21 سال سابقه تدریس هستم که نه سال اخیر در مدارس خاص تدریس داشته و دارم دختری 12 ساله دارم که جهت تحصیل دخترم قصد آمدن به ترکیه رادارم و چون لزوما باید دخترم را همراهی کنم باید از آموزش و پرورش مرخصی بگیرم و مشتاق هستم که در ترکیه نیز تجربه تدریس را داشته باشم لطفا شماره تماس با مدرسه را اعلام کنید

حسن حسامی
|    | 1396/4/25 - 08:17 |     0     0     |
سلام لطفا ادرس و شماره تلفن مدرسه را ارسال فرمایید.سپاسگزارم

محمد بیات
|    | 1396/6/20 - 11:49 |     2     0     |
با سلام . میخواستم بدونم برای ثبت نام اول دبستان توی استانبول هم مثل ایران پیش نیاز پیش دبستانی باید طی بشه؟

حسن رخش
|    | 1396/7/21 - 17:00 |     1     0     |
باسلام لطفا شماره تلفن مدرسه جهت تماس ارسال فرمایند با تشکر رخش

بهروز اذریان
|    | 1396/7/23 - 17:13 |     3     0     |
شماره یه مدرسه ایرآنی در استانبول میخواستم

استادحیدر
|    | 1396/11/20 - 01:46 |     2     0     |
سلام من یک پسر ۱۷ ساله دارم که امسال سال یازدهم تجربی است ما تصمیم داریم سال آینده به ترکیه مهاجرت کنیم می خواستم شهریه مدرسه و آدرس را بدانم ممنون

قربانپور
|    | 1397/2/20 - 11:34 |     0     0    
پاسخ: بنده دوسآل در مدرسه ایرانیان استانبول تدریس گرفتم.
برای ارایه اطلاعات در خدمتم
09144177681


بهشته دبیریان
|    | 1397/2/18 - 07:52 |     0     0     |
با سلام من حدود بیست سال سابقه کار در سازمان آمو زش و پرورش استثنایی رودارم به عنوان های کارشناس اختلالات رفتاری و اتیسم کارشناس اختلالات یادگیری و هوش مدیریت مراکز مشاوره و چند سال هم سابقه تدریس به علت کار همسرم در ترکیه مجبور به گرفتن بازنشستگی پیش از مو عدشدم اگر مقدرو باشه خواستار همکاری با مدرسه ایرانیان در ترکیه می باشم .مدرک دکتری روانشناسی بالینی دارم اما به علت آزاد نبودن مدرکم با مدرک فوق لیسانس بالینی در خدمت شما باشم .باتشکر

مریم
|    | 1397/3/21 - 08:59 |     0     0     |
سلام ، من معلم مقطع ابتدایی هستم با ۸سال سابقه تدریس . استخدام رسمی آموزش و مرورش هستم ، سوالم این هست که آیا می توان برای تدریس در این مدرسه انتقالی گرفت ؟و یا نحوه و شرایط به کار گرفته شدن در این مدرسه چگونه است؟من قصد دارم برای ادامه تحصیل پسرم که ده سالش است به هر طریق ممکن به ترکیه مهاحرت کنم و دنبال راه می گردم ، آیا امکان همکاری با شما وجود دارد؟لطفا راهنمایی کنید ، سپاسگزارم ، بنده لیسانس روانشناسی بالینی هستم

عرفان
|    | 1397/3/21 - 15:53 |     0     0     |
سلام خسته نباشید لطفا پاسخ من رو بدید ممنون ، سوالم این بود که من میتونم آزمون شهریور نهایی پیشدانشگاهی رو در ترکیه بدم ، چطوری باید اقدام کنم شرایطش چطوریه چطوری میتونم در ااونجا امتحان مردودیمو پاس کنم باتشکر از شما


نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  تغییرات در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
  بهرنگی و شهرت هوشنگ مرادی‌کرمانی در ترکیه
  اردوغان و رقبای آماتور
  ابراهیمی به یونان می‌رود یا به بوندس‌لیگا؟!
  گفتگو با ۴ نامزد ریاست جمهوری ترکیه
  مواضع سیاسی تئودوراکیس آهنگساز یونانی
  افزایش پرواز‌های ایران صربستان/ ۶ پرواز در هفته
  برد والیبالیست های ایران مقابل بلغارستان
  پاسخ ظریف به شروط دوازده‌گانه پمپئو
  فیفا و حرکت 'عقاب دو سر' بازیکنان سوئیس
  خاتمی: آزادی را بشناسیم و هزینه‌هایش را بدانیم
  موفقیت فرنگی کاران ایران در تورنمنت مجارستان
  اردوغان پیروز انتخابات است
  ظریف: می‌خواهند ایران را نابود کنند
  راه هموار کرواسی برای تاریخ سازی در روسیه
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار