صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
دوشنبه، 10 آذر 1399 - 07:25   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  گفت و گوی مقامات ترکمنستان و بلاروس
  تکذیب ادعای مترجم برانکو توسط سفیر ایران
  نخست‌وزیر کرواسی قرنطینه خانگی شد
  پانصد سال آشپزی عثمانی
  بزرگترین کتابفروشی اروپا در میدان سرخ مسکو
  کشف دو مجسمه تاریخی در ترکیه
  صربستان و مونته نگرو سفرایشان را اخراج کردند
  رکورد زنی روسیه در صادرات گندم
  سمینار مجازی شریعتی و راه آینده
  بالکان نگران شیوع دیوانه‌وار کرونا
  شهید فخری زاده و توئیت سفیر ایران در کرواسی
  اوکراین در فهرست ۲۰ کشور کرونا زده
  اخطار ایران به آمریکا و رژیم صهیونیستی
  پیروزی پر گل تاتنهام برابر نماینده بلغارستان
  مجارستان بورس تحصیلی می دهد
- اندازه متن: + -  کد خبر: 33843صفحه نخست » اخبار ویژهسه شنبه، 18 شهریور 1399 - 09:58
مرد شماره یک تنیس جهان را از نیویورک بیرون کردند/
نواک جوکوویچ، قانون مورفی و حفره قانونی
بازیکنان در هر زمان نباید با هیچ‌یک از مقامات رسمی تماشاگر حریف یا شخص دیگری برخورد فیزیکی داشته باشند. بازیکن به ازای هر تخلف حداکثر تا سقف ۲۰ هزار دلار جریمه می‌شود. اگر این اتفاق در طول مسابقه رخ دهد بازیکن بر اساس جدول مشخصی از لحاظ امتیازی هم جریمه می‌شود.
  

نواک جوکوویچ بعد از اینکه تصادفا با توپ، یکی از داورهای خط را در اواخر اولین ست مسابقه خود مقابل پابلو کارنو بوستا مورد اصابت قرار داد از مسابقات یواس اوپن اخراج شد. با اخراج جوکوویچ برای اولین‌بار از سال ۲۰۰۴ به این سو شاهد حضور هیچ‌کدام از سه ستاره بزرگ دنیای تنیس یعنی فدرر و نادال و جوکوویچ در نیمه‌نهایی یکی از چهار گرانداسلم نخواهیم بود. جوکوویچ بعد از اخراج بلافاصله حباب ایمن مسابقات یعنی پارک فلوشینگ میدوز را ترک کرد. این کار او انتقادات زیادی را برانگیخت.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از اعتماد، طبق اعلام اتحادیه جهانی تنیس مرد شماره یک جهان باید تمام ۲۵۰ هزار دلاری که بابت رسیدن به دور چهارم دریافت کرده به علاوه جریمه‌های اعمال‌شده را پرداخت کند. او همچنین تمام امتیازات رنکینگی خود بابت حضور در این ترونمنت را از دست خواهد داد. این حادثه ضربه بزرگی به جایگاه نواک جوکوویچ در تنیس وارد می‌کند. مخصوصا اینکه مدتی است او در اتحادیه جهانی تنیس یک انجمن شورشی از بازیکنان را هدایت می‌کند که قوانین فعلی اتحادیه را به چالش می‌کشند.
جوکوویچ بعد از آن حادثه از زمین خارج شد و بعد دیده شد که در اتومبیل شخصی‌اش نشسته و به سمت منزل شخصی‌اش در نیویورک می‌رود. خبر به گوش مسوولان رسید که او حاضر نیست برای ادای توضیحات در مورد اتفاقی که رخ داده بازگردد. این وجهه بدی برای جوکر داشت.

تیم هنمن که به دلیلی مشابه در ویمبلدون سال ۱۹۹۵ به‌طور تصادفی ضربه‌ای به یک دختر توپ جمع کن زده بود و بابت همین رد صلاحیت شد، گفت: «جوکوویچ هنگام ترک ورزشگاه اشتباه کرده است. او باید بلافاصله با این مساله روبرو می‌شد و عذرخواهی می‌کرد و می‌پذیرفت که اشتباه کرده است. اما در اصل او با فرار کردن باعث شد این داستان کش پیدا کند. ما نمی‌خواهیم بهترین بازیکن جهان را با این شرایط از مسابقات اخراج کنیم اما شما باید مسوولیت اقدامات خود را در زمین برعهده بگیرید.»

کرک روسدسکی تنیسور بریتانیایی و نفر اول سابق تنیس جهان گفت: «او قوانین را می‌دانست. در ۳۳ سالگی شما می‌دانید اوضاع چگونه است و چه اتفاقی می‌افتد. از یک نظر برای او احساس بدی دارم. زیرا او فرصت خود را برای کسب هجدهمین گرانداسلم از دست داده است. او کاملا ویران خواهد شد. یک بار برای زنی که به‌طور تصادفی زخمی شد و یک بار هم به خاطر جامی که از دست داده است.» ترتیب وقایع در سکوت استادیوم آرتور‌اش به این شکل بود: ابتدا جوکوویچ در ۴۰ دقیقه اول بازی کنترل مسابقه را در اختیار داشت. او موفق شد سه امتیاز متوالی به دست آورد و ۵ بر ۴ پیش بیفتد. او سپس ۶ پوئن پیاپی را واگذار کرد و در حالی که با ضربات فورهند سعی می‌کرد حریف را تحت فشار قرار دهد از قسمت شانه آسیب دید. بعد از مداوای پزشکی مسابقه از سر گرفته شد. اما جوکر هنوز به نظر می‌رسید مشکلاتی دارد. او در بریک از حریفش ۶ بر ۵ عقب افتاد و زمان استراحت تصمیم گرفت توپ اضافی را از جیبش خارج کند و به انتهای زمین بیندازد. او بدون هیچ نیروی اضافه‌ای با راکت به توپ ضربه زد اما توپ دقیقا به گردن داور خط برخورد و او را مجروح کرد. او در حالی که احساس خفگی می‌کرد به شکل ترسناکی روی زمین افتاد. جوکوویچ به سرعت نزد او شتافت و از مقامات مسابقه از جمله داور اصلی اورلی توره و کمک‌هایش عذرخواهی کرد.

همه این اتفاقات در حالی رخ داد که بوستا روی صندلی خودش نشسته بود و به نظر گیج و مبهوت می‌رسید. جوکو با داور مسابقه سوئرن فریمل تا قبل از اینکه بفهمد قرار است اخراج شود دوستانه گفت‌وگو می‌کرد. یک گزارش تاییدنشده می‌گوید جوکوویچ برای ماندن در مسابقات مقابل مقام رسمی التماس کرده است. «آن زن مجبور نیست بابت این اتفاق به بیمارستان برود. شما در این شرایط راه پیش‌فرض را انتخاب می‌کنید؟ این در مورد حرفه من است! گرانداسلم! مرحله میانی!» اما این حرف‌ها کمکی به او نکرد.

کارنو بوستا گفت: «من با جوکوویچ احساس همدردی می‌کنم. من کمی شوکه شدم. من انتظار این حرکت را از او نداشتم هرچند فکر می‌کنم کار او عمدی نبود. فقط یک لحظه بود. من سرویس او را بریک کردم و او توپ را پرتاب کرد. فکر می‌کنم بدشانسی آورد چون او هرگز نمی‌خواست توپ به داور زن برخورد کند. با این حال اینها قوانین هستند و داور و سرپرست کار درستی انجام دادند. اما این تصمیم کار آسانی نیست.»

الکساندر زورف که با غلبه بر الخاندرو دیویدوویچ به یک چهارم رسیده است از یک منظر یکی از مدعیان اصلی قهرمانی است. او گفت: «اگر توپ در هر جای دیگری فرود می‌آمد اتفاقی نمی‌افتاد. ما در حال صحبت در مورد چند اینچ هستیم. آن اتفاق واقعا بدشانسی بود. حالا در دور بعد هیچ قهرمان سابق گرانداسلمی دیده نمی‌شود. فکر می‌کنم این‌بار نوبت یکی از بچه‌های جوان باشد. فکر می‌کنم اتفاقات جالبی در راه است.»  بیلی جین کینگ نفر اول زنان سابق دنیا که سایت مسابقات به نام او نامگذاری شده است در توییتر نوشت: «اول امیدوارم حال آن داور خوب باشد. قاعده قاعده است. برای همه افراد درگیر جای تاسف دارد اما در این شرایط خاص تصمیم درستی اتخاذ شد.» شماره یک سابق جهان تریسی آستین گفت: «تصمیم درست. خیره‌کننده برای تماشای آن.»

جریمه رد صلاحیت و مجازات اجتناب‌ناپذیر بود. «بازیکنان در هر زمان نباید با هیچ‌یک از مقامات رسمی تماشاگر حریف یا شخص دیگری که در مسابقه حضور دارد برخورد فیزیکی داشته باشند. بازیکن به ازای هر تخلف حداکثر تا سقف ۲۰ هزار دلار جریمه می‌شود. اگر این اتفاق در طول مسابقه یا گرم کردن رخ دهد بازیکن بر اساس جدول مشخصی از لحاظ امتیازی هم جریمه می‌شود. در شرایط ویژه که به موفقیت تورنمنت آسیب وارد کند یا به شکل فاحشی باشد جرم او «رفتار شدید»  محسوب می‌شود و شمول مجازات‌های اضافی هم خواهد شد.»
در واقع می‌توان گفت که جوکوویچ در بازی مقابل حریف اسپانیایی در دور چهارم یو اس اوپن در یک حفره قانونی گرفتار شد و نتوانست خودش را از آن بیرون بکشد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  کشف دو مجسمه تاریخی در ترکیه
  گفت و گوی مقامات ترکمنستان و بلاروس
  بزرگترین کتابفروشی اروپا در میدان سرخ مسکو
  تکذیب ادعای مترجم برانکو توسط سفیر ایران
  شهید فخری زاده و توئیت سفیر ایران در کرواسی
  لاوروف: غرب به دنبال آشوب‌ در بلاروس است
  مجارستان بورس تحصیلی می دهد
  پانصد سال آشپزی عثمانی
  ترکیه: ترور دانشمند ایرانی اقدام تروریستی بود
  اخطار ایران به آمریکا و رژیم صهیونیستی
  سمینار مجازی شریعتی و راه آینده
  پیام رهبر انقلاب در پی شهادت دکتر فخری‌زاده
  اوکراین در فهرست ۲۰ کشور کرونا زده
  رکورد زنی روسیه در صادرات گندم
  بالکان نگران شیوع دیوانه‌وار کرونا
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار