صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
شنبه، 25 مرداد 1399 - 08:46   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  آزادی صدها نفر از زندان‌های بلاروس
  ترکیه روابط خود را با امارات تعلیق می‌کند
  آذربایجان و شاهنامه
  نسخۀ آنلاین لغت نامۀ دهخدا رونمایی شد
  ترکیه به فرانسه هشدار داد
  دیدار سفیر ایران در بوسنی با باقر عزت بگوویچ
  تجمع زنان بلاروسی با دسته‌های گل علیه خشونت
  افزایش تنش‌ها با ترکیه؛ مانور فرانسه و یونان
  اسکوچیچ سرمربی تیم ملی می‌ماند
  مناسبات ایران و بلغارستان
  ادبیات ایران دریایی گرم و فریبنده است
  انتشار ترکی استانبولی «قصه ما مثل شد»
  واکنش برانکو به اظهارات سخنگوی سپاهان
  مختارنامه برای مردم بوسنی زیرنویس شد
  ضرورت گسترش زبان و ادبیات فارسی در بوسنی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 32642صفحه نخست » اخبار ویژهپنجشنبه، 8 اسفند 1398 - 10:24
نگرانی مردم و مقامات دولتی قاره سبز از ویروس کرونا/
کرونا در اروپا گسترش می یابد
نهاد اروپایی حفاظت از بیماری‌های واگیردار (ECDC) بر این عقیده است که طی روزهای آینده موارد بیشتری در ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی کشف خواهد شد. کشورهایی همچون ایتالیا، سوییس، اسپانیا و فرانسه عملا درگیر این ویروس هستند.
  

در روزهای اخیر ورود بیماری کرونا به تعدادی از کشورهای اروپایی با نگرانی‌هایی روبه‌رو بوده است. نهاد اروپایی حفاظت از بیماری‌های واگیردار (ECDC) بر این عقیده است که طی روزهای آینده موارد بیشتری در ایتالیا و در سایر کشورهای اروپایی کشف خواهد شد. کشورهایی همچون ایتالیا، سوییس، اسپانیا و فرانسه عملا درگیر این ویروس هستند.

ایتالیا؛ ایتالیا در میان کشورهای اروپایی بالاترین شمار مبتلایان به کرونا را دارد. مطبوعات ایتالیا در این روزها بخش اعظم صفحات نخست خود را به افزایش شمار مبتلایان به کرونا در ایتالیا (231 مورد ابتلا به این بیماری شامل 172 مورد...

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از اعتماد، در استان لُمباردیا، 33 در استان ونتو، 19 در استان امیلیا رومانیا، 3 مورد در استان پیه مونته، 3 مورد در استان لاتزیو و 1 مورد در استان آلتوادیجه و در مجموع 7 قربانی)، اختصاص داده‌اند. اقدامات دولت برای مقابله با شیوع گسترده آن در استان‌های شمالی به ویژه قرنطینه حدود 50 هزار نفر از ساکنان شماری از شهرهای دو استان لمباردیا و ونتو (که حق خروج از شهرهای خود را ندارند) و ادامه تعلیق تمامی فعالیت‌های ورزشی و برگزاری آموزشی، تعطیلی سینماها و تئاترها و موزه‌ها و جشنواره‌ها در این مناطق و همچنین محدودیت ورود شهروندان ایتالیایی به برخی کشورهای اروپایی همچون یونان و کرواسی، قرنطینه شدن دانشجویان و دانش‌آموزان بازگشته از استان‌های شمالی ایتالیا به فرانسه و توصیه ایرلند به شهروندان خود برای پرهیز از سفر به ایتالیا، اختصاص داده‌اند.

روزنامه اقتصادی «ایل سوله» ایتالیا به نقل از موسسه تحقیقات امور اقتصادی مدعی شده است وقوع این بیماری در چهار شهر شمالی ایتالیا شاید موجب رکود اقتصادی ایتالیا شود چرا که اقتصاد این چهار مناطق در مجموع 13 درصد کل تولیدات ناخالص داخلی کشور ایتالیا و 2 درصد کل تولیدات ناخالص منطقه یورو را تشکیل می‌دهند. از آنجایی‌که رشد اقتصادی کمتر از میزان پیش‌بینی‌شده باعث افزایش کسری بودجه خواهد شد اقدامات دولت این کشور برای مقابله با شیوع گسترده آن در استان‌های شمالی به ویژه قرنطینه حدود 50 هزار نفر از ساکنان شهرک‌های دو استان شمالی لمباردیا و ونتو (که از آنها خواسته شده از خانه‌های خود خارج نشوند) به ممنوعیت ورود و خروج در این مناطق، اختصاص داده است.

در واقع نیز بیش از ده شهرک و روستا در استان‌های «لومباردی و ونه‌تو» محصور شدند. در چندین منطقه در شمال کشور مدارس و دانشگاه‌ها حداقل تا اول ماه مارس تعطیل شده‌ و تعدادی از تئاترها، موزه‌ها و باشگاه‌های شبانه درهای خود را موقتا قفل کرده‌اند. بسیاری از ایتالیایی‌ها به احتکار موادغذایی پرداخته‌اند. در شبکه‌های اجتماعی تصاویری از قفسه‌های خالی سوپرمارکت‌ها منتشر شده ‌است. به دعوت دولت ایتالیا وزیران بهداشت و درمان کشورهای آلمان، اسلوانی، فرانسه، سوییس و اتریش در ایتالیا حضور یافتند تا در زمینه چگونگی تدابیر برای مهار این ویروس در ایتالیا و جلوگیری از انتقال آن به کشورهای همسایه گفت‌وگو کنند.

سوییس؛ پس از آنکه اعلام شد ویروس کرونا در ایتالیا و در کنار مرز سوییس هم شیوع پیدا کرده، وزیر بهداشت و درمان سوییس برای اطلاع‌رسانی به مردم در کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد اداره کل فدرال بهداشت و درمان سوییس از ژانویه وضعیت در زمینه شیوع ویروس کرونا را دنبال می‌کند و تا به امروز حتی هیچ آزمایشی درباره یک نفر هم در زمینه ابتلا به ویروس کرونا در سوییس مثبت نبوده است. او در ارتباط با شیوع این ویروس در ایتالیا تاکید کرد که فعالیت‌ها در کنار مرز ایتالیا و فرودگاه‌ها در کشور افزایش یافته است. هنوز ساعتی از این موضع‌گیری نگذشته بود که اداره فدرال بهداشت سوییس اعلام کرد اولین مورد در زمینه ابتلا به ویروس کرونا در سوییس مورد تایید قرار گرفت.

به‌‌رغم سخنان مقامات بهداشتی این کشور، داروخانه‌های این کشور تمامی ماسک‌های خود را به فروش رسانده‌ و هیچ فروشنده‌ای، ماسک در انبار ندارد. کمبود ماسک در سوییس در یک زمان بدی است زیرا ویروس کرونا هیچ زمانی مانند امروز تا این حد به مرز سوییس نردیک نشده بود. شیوع ویروس کرونا در شمال ایتالیا که در کنار مرز کانتون ایتالیایی سوییس قرار دارد، مردم را نگران کرده است. سیاستمداران خواهان کنترل مرزی و حتی مسدود کردن مرزها هستند. یک داروخانه آنلاین در عرض 10 ساعت، 50 هزار ماسک تنفسی را به فروش رسانده و در عرض یک روز این رقم به 100 هزار ماسک رسید. این داروخانه، 250 هزار عدد از ماسک‌های تنفسی را در اختیار داشت که همه آنها را فروخت و فعلا ماسکی برای عرضه در اختیار ندارد. از زمانی که ویروس کرونا در شمال ایتالیا و در کنار مرز سوییس شیوع پیدا کرده، خیلی از خانواده‌های سوییسی به ویژه در کانتون‌های مرزی با ایتالیا اقدام به ذخیره مایحتاج ضروری از جمله موادغذایی و همچنین لوازم بهداشتی و ضدعفونی می‌کنند. بسیاری از مغازه‌داران و فروشگاه‌ها از افزایش خرید موادغذایی و مواد بهداشتی و ضدعفونی از سوی مشتریان خبر می‌دهند. مقامات این کشور در حال حاضر در سوییس فقط یک استراتژی را دنبال می‌کنند و آن اینکه موارد مشکوک را شناسایی کرده و در قرنطینه قرار دهند.

اسپانیا؛ وزارت بهداشت اسپانیا اعلام داشته است نظر به شیوع گسترده کرونا در ایتالیا، تمهیدات بهداشتی و پزشکی برای تشخیص فوری افراد مبتلا در اسپانیا تقویت خواهند شد. تا این تاریخ، بستن مرز این کشور با ایتالیا مطرح نیست. یک پزشک ایتالیایی که با هدف گردشگری در جزایر قناری اسپانیا به سر می‌برده، سومین مورد ثبت‌شده ابتلا به ویروس کرونا در اسپانیا است. پلیس و مقامات بهداشتی اسپانیا حدود هزار میهمان مستقر در هتل محل اقامت این تبعه ایتالیایی را در محل هتل قرنطینه کرده‌اند. این کشور در روزهای اخیر شاهد افت ارزش سهام در بازار بورس به دلیل عواقب کرونا در دوشنبه سیاه، ضرر و زیانی برابر با 29 میلیارد و 900 میلیون یورو بود. معاون اقتصادی دولت خواهان برقراری آرامش در برابر گسترش کرونا و اعتماد به سیستم سلامت اسپانیا شد.

فرانسه؛ فرانسه تدابیری را برای کمک به شرکت‌های فرانسوی که فعالیت آنها به علت شیوع این ویروس با زیان مواجه شده است، اجرا خواهد کرد. وزیر اقتصاد مدعی است وزرای دارایی و مدیران بانک‌های مرکزی گروه بیست که در ریاض گرد هم آمده‌اند آماده اتخاذ تدابیری برای مقابله با خطر واقعی ناشی از کرونا بر اقتصاد جهانی هستند. ما در صورت ضرورت آماده اتخاذ همه تدابیر اقتصادی تکمیلی برای مقابله با وخامت احتمالی تاثیر آن روی اقتصاد جهان هستیم. خطر و تاثیر آن روی رشد اقتصادی جهان تایید شده است و از این پس این وضعیت یک نگرانی واقعی برای همه اعضای گروه 20 دارد. ما تصمیم گرفتیم پیگیری دقیق و روزانه شیوع این بیماری و تحولات آن را تضمین کنیم. رسانه‌های فرانسوی گزارش داده‌اند فرانسه به عنوان یکی از پرگردشگرترین کشورهای جهان با پیامدهای شیوع ویروس کرونا بر اقتصادش مواجه شده است. پیش‌بینی می‌شود شمار گردشگران در این کشور بین 30 تا 40 درصد کاهش یابد. این کاهش تعداد گردشگران مطمئنا تاثیر زیادی بر اقتصاد فرانسه دارد. فرانسه سالانه میزبان 2 میلیون و هفتصد هزار گردشگر چینی است.

محمود فاضلی

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  افزایش تنش‌ها با ترکیه؛ مانور فرانسه و یونان
  اسکوچیچ سرمربی تیم ملی می‌ماند
  تجمع زنان بلاروسی با دسته‌های گل علیه خشونت
  ترکیه به فرانسه هشدار داد
  دیدار سفیر ایران در بوسنی با باقر عزت بگوویچ
  آذربایجان و شاهنامه
  آزادی صدها نفر از زندان‌های بلاروس
  نسخۀ آنلاین لغت نامۀ دهخدا رونمایی شد
  ترکیه روابط خود را با امارات تعلیق می‌کند
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار