صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
جمعه، 2 اسفند 1398 - 19:28   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  شایگان؛ انسان مدرن شرقی ایرانی سنت گرا
  شعار جالب ترکیه در نمایشگاه کتاب تهران
  آغاز جنگ زمینی ترکیه علیه ارتش سوریه
  چرا اسلواکی موتسارت ندارد؟
  اردوغان تهدید به انجام عملیات نظامی کرد
  مجارها و توران گرایی
  تأیید ابتلای سه مورد جدید به کرونا در ایران
  حذف سه پینگ پنگ باز در روز اول تور مجارستان
  تهران میزبان گفتگو‌های ایران،روسیه‌وترکیه
  رزمایش آمریکا و یونان با گلوله‌های جنگی
  مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید کرواسی
  رومانی؛تهدید نژادپرستانه علیه دو کارگر خارجی
  روسیه ورود چینی ها را ممنوع کرد
  درگیری ها در اوکراین یک کشته به جا گذاشت
  تازه ترین نظر عبدالله گل درباره اسلام سیاسی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 30807صفحه نخست » خبر اولچهارشنبه، 4 اردیبهشت 1398 - 13:41
در حاشیه اجلاس نوزدهم کمیسیون مشترک دوکشور امضا شد/
همکاری‌های حمل‌و‌نقل جاده‌ای ایران و بلغارستان
نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و بلغارستان، با امضای مجموعاً هشت سند همکاری دستگاهها و یک سند اصلی اجلاس، با موفقیت به کار خود پایان داد.
  

یادداشت تفاهم همکاری‌های در چهارمین کمیته مشترک حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلغارستان، حمل‌ونقل جاده‌ای بین دو کشور تهیه و از سوی رؤسای هیأت‌های حمل و نقلی این نشست امضا شد.

 به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای، چهارمین کمیته مشترک حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بلغارستان، به سرپرستی مهندس مهران قربانی معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای و بایکو رانووسکی، مدیرکل نهاد اجرایی حمل‌ونقل جاده‌ای جمهوری بلغارستان و با حضور کارشناسان و نمایندگان تشکلهای صنفی طرفین برگزار شد.

بر اساس این گزارش ،این نشست در حاشیه اجلاس نوزدهم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دوکشور، به سرپرستی محمد اسلامی وزیر راه‌وشهرسازی و مشارکت فعال مدیران ارشد و کارشناسان دستگاههای اجرایی و تجار و صاحبان صنایع ایرانی و بلغاری، طی روزهای  ۲۸ تا ۳۰ فروردین ماه ، برابر با ۱۷ الی ۱۹ آوریل در صوفیا برگزار شد.

در ابتدای نشست، مهندس مهران قربانی، ضمن تشکر از میزبانی و اهتمام در تنظیم برنامه‌های فشرده از سوی طرف بلغاری به چهل‌وسومین سالگرد انعقاد موافقتنامه حمل‌ونقل بین‌المللی جاده‌ای طرفین اشاره و اظهار داشت: بلغارستان و ایران همواره شرکای تجاری مهمی در مناطق یکدیگر بوده‌اند. با توجه به برخی توافقات پیشین بین طرفین و ذهنیت مثبت از بلغارستان به‌خصوص در میان تجار و فعالان حمل‌ونقلی ایران و ضمن ابراز امیدواری نسبت به چشم‌انداز روشن دراین خصوص، برخی از مصادیق همکاری از جمله رفع موانع سرمایه‌گذاری شرکتهای بلغاری در بخش حمل‌ونقل ایران، همکاری جدی‌تر طرفین در راهگذر درحال تاسیس خلیج‌فارس، دریای سیاه و اعزام رانندگان حرفه‌ای و نیروی کار در بخشهای مختلف حمل‌ونقل بلغارستان قابل اشاره است.

معاون حمل‌ونقل سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای  ، بر عضویت ایران در کنوانسیون علائم وین و در دست الحاق بودن شماری دیگر از کنوانسیونها اشاره و بر عزم راسخ کشور بر پیگیری الحاق به کلیه کنوانسیونهای  ذیربط تاکید وبا برشمردن برخی از جنبه‌های موقعیت جغرافیایی برجسته و تاثیرگذاری عمده ایران در منطقه خاورمیانه به زمینه‌های لجستیکی همکاری طرفین برای همکاری مشترک با کشورهای همسایه و دستیابی به بازار ۳۵۰ میلیون نفری منطقه اشاره کرد.

در ادامه نشست، بویکو رانووسکی، مدیرکل نهاد اجرایی حمل‌ونقل جاده‌ای بلغارستان، با ابراز خوشوقتی از حضور هیئت ایرانی در کارگروه حمل‌ونقل جاد‌ه‌ای به‌عنوان تنها کمیته مستقل کمیسیون مشترک اقتصادی، به جنبه‌های دیگری از ظرفیتهای بالقوه همکاری طرفین اشاره و از جمله از حضور پرشمار رانندگان بلغاری در سنوات پیش در ایران مواردی را ذکر کرد.

وی همچنین ، ضمن اعلام اراده قوی کشورش در ارتقای استانداردهای ایمنی و سهولت تردد و نیز با اشاره به مصادیقی از مقررات سختگیرانه‌تر در اتحادیه‌ اروپا، به استقبال هرچه بیشتر توسعه مناسبات حمل‌ونقل جاده‌ای با آسیای غربی، اشاره کرد.

رانووسکی با استقبال متقابل از حضور رانندگان ایرانی در بخش حمل‌ونقل بلغارستان، به ضرورت فراگیری آموزشها و استانداردهای لازم و به‌ویژه عضویت ایران در کنوانسیون ترافیک وین، تأکیدکرد.

مدیرکل نهاد اجرایی حمل‌ونقل جاده‌ای بلغارستان ،در ادامه به در اختیارگیری حمل‌ونقل منطقه توسط ناوگان دیگر کشورها به‌دلیل عدم تقویت بایسته مناسبات حمل‌ونقلی طرفین اشاره و بر ضرورت احیای جایگاه طرفین تأکید کرد که این امر مستلزم، درک متقابل بیشتر و صبوری متقابل بیشتر است.

همچنین موارد مهمی از جمله تحلیل آمار و اطلاعات تبادل تجاری، ضرورت از سرگیری حمل‌ونقل مسافری، ضرورت رفع موانع بازرسی‌ها و تخلیه‌های دوباره در مرزها، الحاق ایران به کنوانسیون تردد ثالث، ضرورت رفع موانع تاخیرات نظارت بهداشتی، مشکلات پرداخت عوارض و جرائم توسط رانندگان ایران، مشکلات هماهنگی تبادل مالی بین شرکتهای حمل‌ونقلی طرفین و مشکلات سابقه چهارهفته‌ای تاخوگراف و یادداشت تفاهم همکاریهای راهداری و خدمات حمل‌ونقل جاده‌ای میان طرفین، به تفصیل مورد مذاکره و اتخاذ تصمیم قرارگرفت.

در پایان اجلاس صورتجلسه چهارمین نشست کمیته مشترک حمل‌ونقل جاده‌ای توسط روسای هیات های ایرانی و بلغاری و در حضور مسئولین کمیسیون های مشترک دوکشور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و روسن جلیازکوف، وزیر حمل‌ونقل بلغارستان امضاء شد.

گفتنی است، نوزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای اقتصادی ایران و بلغارستان، جمعه ۳۰ فروردین برابر با ۱۹ آوریل، با امضای مجموعاً هشت سند همکاری دستگاهها و یک سند اصلی اجلاس، با موفقیت به کار خود پایان داد.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  مجارها و توران گرایی
  رزمایش آمریکا و یونان با گلوله‌های جنگی
  تهران میزبان گفتگو‌های ایران،روسیه‌وترکیه
  حذف سه پینگ پنگ باز در روز اول تور مجارستان
  تأیید ابتلای سه مورد جدید به کرونا در ایران
  اردوغان تهدید به انجام عملیات نظامی کرد
  شعار جالب ترکیه در نمایشگاه کتاب تهران
  شایگان؛ انسان مدرن شرقی ایرانی سنت گرا
  چرا اسلواکی موتسارت ندارد؟
  آغاز جنگ زمینی ترکیه علیه ارتش سوریه
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار