صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
یکشنبه، 19 مرداد 1399 - 18:06   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری بلاروس
  نگرانی مردم رومانی از احتمال بیکاری
  عملیات هوایی ترکیه در شمال عراق
  تاریخ انقلاب روسیه
  عکس/ ادامه اعتراضات خیابانی در بلاروس
  علاقمندی مجارستان برای واردات گاز ترکمنستان
  برگزاری رقابت های شطرنج در لهستان
  چراغ سبز آمریکا برای محاصره ترکیه
  نقد و طنز در رمان‌های میلان کوندرا
  طریقت خواجگان نقشبندیه و هفت پیر
  آمار صعودی مبتلایان به کرونا در بوسنی
  واکنش ترکیه به توافق دریایی مصر و یونان
  سیاست آمریکا مقابل ایران
  افزایش خرید خانه توسط ایرانی ها در ازمیر
  صربستان از چین موشک‌ خریداری می کند
- اندازه متن: + -  کد خبر: 30002صفحه نخست » جدیدترین اخباردوشنبه، 19 آذر 1397 - 14:18
حمایت احزاب سیاسی یونان از معترضان فرانسه
  

حزب چپگرای یونان( ک- ک- ا) و ' لائه' یکشنبه شب باانتشار بیانیه، از تظاهرات ضد دولتی جلیقه زرد های فرانسه حمایت کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از ایرنا، ک- ک- ا یکشنبه شب با انتشار بیانیه ای ضمن محکوم کردن سرکوب بی سابقه تظاهر کنندگان در فرانسه آن را نشانه به بن بست رسیدن نظام سرمایه داری در جهان و بخصوص در اروپا قلمداد کرد.

بر اساس بیانیه این حزب سیاسی یونان، مردم اروپا از اجرای سیاست سرمایه داری به تنگ آمده اند و تظاهرات اعتراضی مردم فرانسه معروف به جلیقه زردها نمونه ای از عمق مشکلات مردم در کشورهای جهان و بخصوص در کشورهای سرمایه داری است.

این حزب در بیانیه افزوده است: در حالی که مردم فرانسه به علت مشکلات مالی، اجرای مالیات های سنگین، افزایش قیمت ها که توسط دولت فرانسه به رهبری ' ایما نئویل مکرون' به تنگ آمدند، نظام سرمایه داری با خشونت بی سابقه ای به آنان حمله می کند.

در این بیانیه نیز گفته شده است : نظام سرمایه داری فقط به منافع سرمایه داران می اندیشد و سرکوب تظاهرات اعتراضی در خیابان های فرانسه نیز نشان از بی رحمی این نظام دارد که برای رسیدن به اهداف خود از هیچ اقدامی فروگذاری نمی کند و وجود دمکراسی و داشتن زندگی آبرومندانه شهروندان برای این نوع نظام هیچ اهمیتی ندارد.

به همین دلیل هم معترضان فرانسوی با بدترین شیوه و کاملاً ضد دمکراسی مورد حمله نیروهای امنیتی قرار می گیرند و حتی کودکان دبستانی نیز از تهاجم بی وقفه و بی سابقه نیروهای امنیتی در امان نیستند.

حزب چپگرای یونان ضمن اعلام همبستگی با معترضان در فرانسه، از جامعه جهانی و بخصوص آزاد اندیشان می خواهد تا جلوی حلمه شدید نیروهای امنیتی به مردم فرانسه را که فقط برای داشتن دمکراسی، حقوق مدنی به خیابان ها آمده اند، بگیرند و اجازه ندهند دمکراسی و حقوق اولیه مردم پایمال شود.

' پانایوتیس لافازانی' رییس حزب سیاسی ' لائه' نیز به خبرنگاران گفت: شروع تظاهرات اعتراضی به نظام سرمایه داری مورد حمایت ما و همه آزاد اندیشان جهان است و بیانگر شکست نظام سرمایه داری است.

وی گفت: ما از تظاهرات مردم فرانسه که برای حفظ دمکراسی و داشتن زندگی آبرومندانه دست به تظاهرات اعتراضی زده اند، حمایت می کنیم و مردم معترض فرانسه حرف دل همه مردم کشورهای اروپایی و کشورهایی را که در آنها نظام سرمایه داری حاکم است، می زنند.

وی در ادامه افزود: نظام سرمایه داری به علت احساس خطر در مقابل خیزش مردم ،چهره خشونت بار و واقعی خود را که تاکنون زیر شعار دورغین دمکراسی و رفاه عمومی پنهان کرده بود، امروز بیش از هر روز دیگری اشکار کرده است.

وی در ادامه افزود: تا کنون هزاران کودک ، زن و مرد معترض در فرانسه توسط نیروهای امنیتی زخمی شدند و علیه این افراد که خواهان زندگی آبرومندانه هستند ، تمام توان خود را بکار می گیرند و حتی برای سرکوب معترضات از ادوات زرهی نیز استفاده می کنند و رسانه های وابسته به نظام سرمایه داری براحتی از کنار این همه خشونت نیروهای امنیت فرانسه، می گذرند و چشم پوشی می کنند.

وی در ادامه افزود: اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای غربی باعث شده که نه تنها وضعیت معیشتی شهروندان این کشورها بسیار وخیم شود، بلکه دمکراسی و حق اعتراض قانونی آنان نیز نادیده گرفته می شود و این در واقع نشانگر شکستن استخوان های نظام سرمایه داری در کشورهای اروپایی و دیگر کشورهای غربی است و ما از حرکت های اعتراضی شهروندان فرانسه کاملاً حمایت می کنیم .

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  طریقت خواجگان نقشبندیه و هفت پیر
  چراغ سبز آمریکا برای محاصره ترکیه
  برگزاری رقابت های شطرنج در لهستان
  علاقمندی مجارستان برای واردات گاز ترکمنستان
  عملیات هوایی ترکیه در شمال عراق
  نگرانی مردم رومانی از احتمال بیکاری
  عکس/ ادامه اعتراضات خیابانی در بلاروس
  آغاز رای گیری انتخابات ریاست جمهوری بلاروس
  نقد و طنز در رمان‌های میلان کوندرا
  تاریخ انقلاب روسیه
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار