صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
یکشنبه، 30 دی 1397 - 02:26   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  چرایی علاقه صرب ها به پوتین
  طرح ترور پوتین در بلگراد خنثی شد
  فرود اضطراری هواپیمای مسکو- دبی
  دیدار نتانیاهو و نخست وزیر رومانی
  اسلوونی همواره از برجام حمایت کرده است
  پوتین خواستار بالکانی باثبات شد
  عدم استقبال اروپا از نشست ضد ایرانی ورشو
  توزیع هزاران کپی از توافق با مقدونیه در یونان
  کوستوریتسا: باورهای دهه هفتاد را کم داریم
  سید حسن خمینی و شکست نشست ورشو
  سفر پوتین به بلگراد
  Dine Karşı Din
  عکس/ کلیسای آنتونیوس مقدس در بلغارستان
  خداوند به مثابه عاشق اول
  دیوار آلمان شرقی؛ آلمان غربی
- اندازه متن: + -  کد خبر: 28675صفحه نخست » جدیدترین اخبارسه شنبه، 15 خرداد 1397 - 00:36
تدابیر ویژه امنیتی روسیه برای جام جهانی
  

در حالی که کمتر از دو هفته به برگزاری مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ مانده است، سازمان‌های امنیتی روسیه شامل وزارت کشور، گارد ملی این کشور و سازمان امنیت فدرال برای تامین امنیت عمومی در دوره برگزاری مسابقات، به حالت آماده باش در آمده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) سرویس مطبوعاتی وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه (تشکیلات ویژه دفاع غیرنظامی روسیه) نیز به تازگی اعلام کرد: واحد‌های این وزارتخانه برای حصول اطمینان از امنیت جام جهانی ۲۰۱۸، از هم اکنون به مدت ۲ ماه در حالت آماده باش فوق العاده به سر خواهند برد.

در این گزارش گفته شد: مراکز فرماندهی و تمامی کادر وزارت موقعیت‌های اضطراری روسیه با وظیفه حصول اطمینان از امنیت هواداران در برابر بلایا وآتش سوزی‌های طبیعی و انسانی درجام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تا ۲۵ جولای (پایان مسابقات) در حالت آماده باش فوق العاده به سر خواهند برد.

بر این اساس، در تمام ۱۱ شهر میزبان مسابقات جام جهانی، بیش از ۳۰۰ پایانه اطلاعاتی و سیستم هشدار دهنده در مناطق پر ازدحام و ورزشگاه‌ها فعالیت خواهند کرد.

شورای امنیت روسیه نیز اخیرا به ریاست ولادیمیر پوتین رئیس جمهور، تمام مسائل امنیتی و مقدماتی مرتبط با جام جهانی را بررسی کرد.

بدیهی است پیشگیری از اعمال تروریستی در دستور کار سازمان‌های امنیتی روسیه برای تامین امنیت این کشور در روز‌های برگزاری مسابقات جام جهانی قرار دارد.

رئیس جمهوری روسیه به تازگی در دیدار با سران سازمان‌های اطلاعاتی و نظامی اعلام کرد که تمام اماکن عمومی باید با هوشیاری تحت نظارت قرار داشته باشد و ماموران امنیتی در این مورد وظایف خطیری را برعهده دارند.

روزنامه راسیسکایا گازتا ارگان دولت روسیه نوشت: مطابق دستور پوتین، همه برنامه‌های ورزشی مرتبط با جام جهانی فوتبال تحت محافظت ویژه قرار می‌گیرد و در شهر‌های میزبان نظام امنیتی ویژه برقرار می‌شود.

تدابیر امنیتی به گونه‌ای اعمال می‌شود که مزاحم مهمانان جام جهانی و شرکت کنندگان در آن نشود.

در همین حال سازمان‌های اطلاعاتی روسیه به مساله اوباش گری طرفداران فوتبال مخصوصا انگلیسی‌ها توجه خاص می‌کنند و برای جلوگیری از برخورد‌ها میان این گونه افراد که علاقه‌مند به حاشیه سازی در مسابقات هستند، آماده می‌شوند.

بدیهی است پرونده‌های اوباش گری طرفداران فوتبال ازبرخی کشور‌ها همچون انگلیس که سابقه دیرینه در زد و خورد‌ها در اطراف و داخل ورزشگاه‌ها دارند، مورد توجه و مطالعه دقیق قرار گرفته است.

ماموران امنیتی مدارک هویتی را کنترل می‌کنند
به گزارش رسانه ها، ماموران امنیتی در شهر‌های میزبان جام جهانی، توجه خاصی به بازبینی و کنترل مدارک هویت ساکنان این شهر‌ها خواهند داشت.

این اقدامات به گونه‌ای خواهد بود که افراد فاقد مهر ثبت رسمی در شناسنامه که در روسیه به «رجیستریشن» معروف است توسط ماموران پلیس جلب خواهند شد.

بر این اساس از تردد افراد فاقد رجیستریشن و ثبت رسمی در شهر‌های میزبان جام جهانی جلوگیری خواهد شد.

در این رابطه به وضعیت خارجی‌ها و مهاجران توجه خاص خواهد شد و مهاجران غیرقانونی توسط ماموران امنیتی جلب خواهند شد.

محدوده‌های ویژه جام جهانی تعیین می‌شود
در پیرامون اماکن ویژه برگزاری مسابقات جام جهانی، محدوده‌های ویژه‌ای تعیین می‌شود و افرادی که کارت هواداری ندارند، حق تردد در این مناطق را نخواهند داشت.

ماموران امنیتی از تردد افرادی که به عنوان مثال جزو ورزشکاران و هیات‌های مربوطه یا تماشاگران فوتبال نیستند اجازه تردد در این محدوده را نمی‌دهند.

به نوشته روزنامه راسیسکایا گازتا، ماموران امنیتی تمامی محدوده‌های پیرامون اماکن ورزشی و محل برگزاری مسابقات را تحت محافظت ویژه قرار می‌دهند.

ماموران امنیتی از زمین، هوا و نیز از محدوده‌های آبی (رودخانه‌ها و برکه ها) در شهر‌های میزبان، ورزشگاه‌ها و اماکن مرتبط با جام جهانی را تحت محافظت می‌گیرند.

سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی روسیه از پیشرفته‌ترین تجهیزات ازجمله پهپاد‌ها و سامانه‌های بمب یاب و کشف مواد منفجره برای تامین امنیت عمومی استفاده خواهند کرد.

فروش مشروبات الکلی پیرامون ورزشگاه‌ها ممنوع است
منع عرضه مشروبات الکلی درمحدوده‌های پیرامون ورزشگاه هااز دیگر تدابیر امنیتی است که روس‌ها برای جام جهانی در نظر گرفته اند.

این ممنوعیت تا پایان جام جهانی فوتبال برقرار خواهد بود و ماموران امنیتی به دقت اجرای این طرح را زیرنظر دارند.

در داخل ورزشگاه‌ها نیز برای حفظ نظم و امنیت، مصرف مشروبات الکلی ممنوع شده است و افراد مست دستگیر می‌شوند.

به گزارش رسانه ها، نوشیدن مشروبات الکلی در مراکز تجمع طرفداران فوتبال نیز ممنوع خواهد بود.

تعدادی از خیابان‌های شهر‌های میزبان مسدود می‌شود
در هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی تعدادی از خیابان‌ها بویژه خیابان‌های منتهی به اماکن برگزاری مسابقات مسدود می‌شوند و برای ورود به برخی دیگر از خیابان‌ها نیز باید از تور امنیتی عبور کرد.

ماموران امنیتی با استقرار در این خیابان‌ها از تردد خودرو‌ها و وسایل نقلیه شخصی و عمومی جلوگیری می‌کنند.

در شهر‌های میزبان رقابت‌های جام جهانی، برای تسهیل انتقال تماشاگران فوتبال به ورزشگاه ها، اتوبوس‌های رایگان تخصیص یافته که شاتل نامیده می‌شوند.

برای استفاده از خدمات اتوبوس‌های شاتل باید کارت ویژه تماشاگر فوتبال (کارت هواداری) ارائه کرد.

بیست و یکمین دوره مسابقات جام جهانی فوتبال از ۲۴ خرداد تا ۲۴ تیرماه سال ۹۷ در ۱۲ ورزشگاه ۱۱ شهر روسیه برگزار خواهد شد.

شهر‌های مسکو (ورزشگاه‌های لوژنیکی و اوتکریتیه آرنا)، سوچی (ورزشگاه المپیک فیشت)، ولگوگراد (ورزشگاه مرکزی)، روستوف-نا-دونو (ورزشگاه روستوف آرنا)، قازان (کازان آرنا)، سارانسک (ورزشگاه موردوویا آرنا)، سن پترزبورگ (ورزشگاه کرستوفسکی)، سامارا (ورزشگاه سامارا)، نیژنی نووگوراد (ورزشگاه نیژنی نووگورود)، یکاترینبورگ (ورزشگاه مرکزی) و کالینینگراد (ورزشگاه کالینینگراد) ۱۱ شهر میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ هستند.

تیم ملی فوتبال ایران یکی از ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در «گروه مرگ» با اسپانیا، پرتغال و مغرب هم گروه است.

ایران در اولین دیدار خود باید ۱۵ ژوئن (۲۵ خرداد ۹۷) ساعت ۱۸:۳۰ به وقت ایران در ورزشگاه سنت پترزبورگ برابر مغرب به میدان برود.

ملی‌پوشان ایران در دومین دیدار ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۰ ژوئن (۳۰ خرداد ۹۷) در ورزشگاه کازان به مصاف تیم ملی اسپانیا قهرمان پیشین جام جهانی فوتبال می‌روند و در نهایت در سومین بازی خود در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۹۷) در سارانسک با یاران «کریستیانو رونالدو» پرتغالی و قهرمان اروپا دیدار می‌کنند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  سفر پوتین به بلگراد
  سید حسن خمینی و شکست نشست ورشو
  طرح ترور پوتین در بلگراد خنثی شد
  چرایی علاقه صرب ها به پوتین
  دیوار آلمان شرقی؛ آلمان غربی
  عدم استقبال اروپا از نشست ضد ایرانی ورشو
  اسلوونی همواره از برجام حمایت کرده است
  خداوند به مثابه عاشق اول
  عکس/ کلیسای آنتونیوس مقدس در بلغارستان
  پوتین خواستار بالکانی باثبات شد
  دیدار نتانیاهو و نخست وزیر رومانی
  کوستوریتسا: باورهای دهه هفتاد را کم داریم
  توزیع هزاران کپی از توافق با مقدونیه در یونان
  Dine Karşı Din
  فرود اضطراری هواپیمای مسکو- دبی
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار