صفحه اول     سیاسی     اقتصادی     اجتماعی     ورزشی     فرهنگی     تصویری     تماس با ما     تبلیغات     پیوندها     RSS  
پنجشنبه، 3 اسفند 1396 - 06:45   
  تازه ترین اخبار:  
 
 آخرین مطالب
  دعوا بر سر اورهان پاموک در بوسنی
  مجهول جدید در روابط ترکیه و آمریکا
  مقدونیه خواستار رفع اختلاف با یونان است
  نگرانی مجارستان از مهاجرت مسلمانان به اروپا
  خودبزرگ پنداری
  حمایت اسلوونی از گفت و گوهای دو کره
  آلکساندر ووچیچ به روحانی تسلیت گفت
  8 فیلم ایرانی در جشنواره ای در یونان
  افشاى دوپینگ یک ورزشکار روس در المپیک
  بازداشت ۱۷۰ نظامی در ترکیه
  چالش مهاجرت
  دیدار رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه
  تاسف کوزوو از فقدان اتحاد در اتحادیه اروپا
  راهپیمایی ناسیونالیست‌های بلغارستان
  مرگ مشکوک دانشجوی ایرانی در بلاروس
- اندازه متن: + -  کد خبر: 26022صفحه نخست » جدیدترین اخبارشنبه، 20 خرداد 1396 - 21:55
رئیس جمهور یونان درباره اروپا چه گفت؟
  

رئیس جمهور یونان با تاکید بر اینکه یونان به وظایف خود بر اساس چارچوپ مشخص شده عمل کرده است، تاکید کرد که اتحادیه اروپا نیز باید به وظایف خود در قبال آتن عمل کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی – خبری ایران بالکان (ایربا) به نقل از ایرنا، ' پروکوپیس پولوپلس' رئیس جمهور یونان با اشاره به تلاش های ملت و دولت یونان برای حل بحران مالی کشورش، گفت: ملت یونان طی سال های اخیر تمام تلاش های خود را برای تحمل بحران مالی انجام داده و به وظایف خود در قبال همپیمانان اروپایی عمل کرده و برای تامین خواسته های وام دهندگان گام های مهمی برداشته است و اکنون این اروپاست که باید بر اساس همبستگی بین کشورهای عضو اتحادیه ، به وظایف خود عمل و زمینه را برای خروج سریعتر یونان از بحران مالی فراهم کند.

رئیس جمهور یونان در ادامه افزود: ساختار اتحادیه اروپا بر اساس همبستگی بین کشورهای عضو استوار است و ملت و دولت یونان انتظار دارد که اتحادیه به این اصل توجه نماید.
وی در ادامه افزود: ملت یونان تمام سنگینی بار بحران مالی را که همه آن ناشی از اشتباه ملت یونان نبوده است، را تحمل و براساس همبستگی و اساس تعلق به خانواده اروپایی عمل کرده و حالا نوبت اروپاست که وظایف خود را در قبال مردم یونان بپذیرد.

رئیس جمهور یونان در ادامه افزود: یونان از همان ابتدا به عضویت اتحادیه اروپا در آمد و ملت یونان در تمام روند همبستگی با خانواده اتحادیه عملکرده است و به همین دلیل هم تقریباً تمام احزاب سیاسی و بیشتر مردم یونان، خود را اروپایی می دانند زیرا اروپا بدون یونان و یونان بدون اروپا تقریباً بی معنا می باشد، اما لازم است که اروپا در زمان حاضر که کشور در آستانه خروج از بحران مالی قرار گرفته به وظایف خود عمل تا کشور هر چه سریعتر به این هدف خود نایل آید.

اتحادیه اروپا به رغم اینکه بیش از شش ماه از سر رسید پرداخت مرحله دوم وام اعطایی به یونان می گذرد به بهانه های مختلفی از پرداخت مبلغ حدود 8 میلیارد یورو، خود داری می کند و به هر بهانه ای شرایط جدیدی را بر خواسته های خود اضافه می کند.

بر اثر بحران مالی طی 7 سال گذشته وضعیت معیشتی مردم به علت اجرای سیاست های ریاضت اقتصادی که خواسته های وام دهندگان و اتحادیه اروپاست بسیار بدتر شده و هر روز به علت افزایش مالیات ها، کاهش حقوق و مزایا بازنشستگان، کاهش بودجه های بیمارستان ها، مراکز آموزشی هم وضع اقتصادی مردم بطور روزانه بدتر می شود و هم از کیفیت خدمات درمانی و اجتماعی ارایه شده کاسته می شود.

اتحادیه اروپا و وام دهندگان بر افزایش مالیات ها و کاهش بیش از پیش حقوق و مزایا بازنشستگان و فروش و واگذاری ادارات و شرکت های دولتی به بخش خصوصی و تغییر کلی ساختار بیمه های تامین اجتماعی بازهم اصرارمی ورزند

به رغم اینکه درآمد ملی یونان در سال گذشته حدود 7 میلیارد یورو نسبت به خواسته های وام دهندگان افزایش نشان می دهد ولی اتحادیه اروپا بازهم با افزایش خواسته های خود، خواستار فشار بیشتر بار مالی به ملت یونان هستند.

دولت یونان بارها اعلام کرده است: بدون بخشش بخی از بدهی های خارجی یونان ، بحران مالی به راحتی حل نخواهد شد و این مساله ای است که صندوق بین المللی پول هم بر آن تاکید دارد و حضور خود در برنامه کمک مالی به یونان را مشروط به بخشش بخشی از بدهی های خارجی یونان کرده است.

در زمان حاضر بیش از 24 درصد از نیروی کاری و جوان کشور یعنی حدود یک میلیون و 300 هزار نفر بیکار هستند، که با احتساب خانواده هایشان حدود یک سوم جمعیت کشور را تشکیل می دهند که با مشکلات معیشتی روبرو می باشند و به همین دلیل سازمان های مردم نهاد، شهرداری ها و کلیسای ارتدکس یونان برای کمک به این دسته از افراد بطور روزانه غذا، دارو، و دیگر مواد اولیه مورد نیاز زندگی روزمره را بر اساس یک برنامه ریزی و هماهنگی در اختیار این دسته از افراد قرار می دهند.

یونان حدود 340 میلیارد یورو به اتحادیه بدهکار است و تلاش می نماید با وام دهندگان برای دریافت مرحله دوم از وام 86 میلیاردی سال گذشته با اتحادیه اروپا، به تمام خواسته های آنان و حتی خواسته های خارج از توافقنامه بسته کمک مالی را برآورده کند ولی اتحادیه اروپا همچنان از پرداخت مرحله دوم این وام یعنی مبلغ حدود 8 میلیارد یورو خود داری می کند.

   
  

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
 پربیینده ترین مطالب
  مجهول جدید در روابط ترکیه و آمریکا
  دعوا بر سر اورهان پاموک در بوسنی
  نگرانی مجارستان از مهاجرت مسلمانان به اروپا
  چالش مهاجرت
  خودبزرگ پنداری
  دیدار رؤسای جمهور ایران، ترکیه و روسیه
  بازداشت ۱۷۰ نظامی در ترکیه
  افشاى دوپینگ یک ورزشکار روس در المپیک
  آلکساندر ووچیچ به روحانی تسلیت گفت
  مقدونیه خواستار رفع اختلاف با یونان است
  حمایت اسلوونی از گفت و گوهای دو کره
  8 فیلم ایرانی در جشنواره ای در یونان
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
کلیه حقوق محفوظ است؛ استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
info@iranbalkan.net
پشتیبانی توسط: خبرافزار