تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: بلغارستان به دنبال سرمايه گذاري در سوريه است
جمعه، 15 شهریور 1398 - 23:05     کد خبر: 31585

 همزمان با تثبيت اوضاع در سوريه و اظهار تمايل بسياري از كشورها به از سرگيري روابط با اين كشور‎، بلغارستان نيز درپي سرمايه گذاري در سوريه است.

«ميهائيل اردكتستكي» نماينده سفارت بلغارستان در دمشق اعلام كرد: حضور بلغارستان در نمايشگاه بين المللي دمشق دومين حضور و در واقع گسترده ترين حضور اين كشور در نمايشگاه در مقايسه با سالهاي قبل از جنگ در سوريه است.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خبرگزاري صداوسيما،وي اظهار داشت : 10 شركت بلغاري در نمايشگاه بين المللي دمشق حضور دارند كه اين مي تواند فرصت سرمايه گذاري را در سوريه بالا برد. نمايشگاه امسال دمشق به شكل منظم و بسيار خوبي برگزار شد و جوانب مثبتي از سوي شركت كنندگان خارجي و سوري در آن ديده مي شود.

وي در پاسخ به پرسشي درباره واقعيت هاي سرمايه گذاري در سوريه گفت:«فرصت هاي بسيار خوبي براي سرمايه گذاري در سوريه وجود دارد اما صنعت در سوريه نياز به توجه بيشتري دارد از همين رو بسياري از شرايط بايد براي صنعت اين كشور به منظور پيشرفت به شكل بهتري حاضر و مهيا باشد».

وي افزود:تلاش هاي زيادي در اين راستا صورت گرفته است تا صنعت در سوريه به اين سطح و درجه رسيده است.

اردكتستكي به وجود روابط تاريخي واقتصادي بين بلغارستان وسوريه اشاره كرد وگفت:«اين روابط به علت جنگ متوقف شد اما دوباره طي دو سال گذشته ازسرگرفته شده است».

نماينده سفارت بلغارستان در دمشق اعلام كرد: از 6 شركت سوري براي حضور در نمايشگاه بين المللي بلغارستان كه بزودي در اين كشور برگزار مي شود دعوت به عمل آمده است از همين رو همكاري اقتصادي بين دو كشور در آينده وجود خواهد داشت.


برگشت به تلکس خبرها