تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: جام جهاني بسكتبال؛ غلبه برزيل بر يونان
چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 14:02     کد خبر: 31580

شب دوم مرحله گروهي رقابت‌هاي جام جهاني بسكتبال با پيروزي بسيار نزديك آمريكا و برزيل مقابل تيم‌هاي مدعي تركيه و يونان به اتمام رسيد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فدراسيون بسكتبال، در جذاب‌ترين بازي اين دوره از رقابت‌ها تا اين مرحله آمريكا در ديداري كه در ثانيه صفر وقت‌هاي معمول شانس برنده شدن با يك پرتاب آزاد را داشت اما پرتاب را از دست داد، ۹۳-۹۲ تركيه را شكست داد. تركيه در بيشتر دقايق كوارتر چهارم و وقت اضافه اين بازي از حريف پيش بود اما در نهايت آمريكا با دو پرتاب آزاد كريس مديلتون از ثبت اولين شكستش در جام جهاني بعد از ۱۳ سال جلوگيري كرد. كمبا واكر با ۱۴ امتياز، ۶ ريباند و ۷ پاس منجر به گل بهترين بازيكن آمريكا در اين مسابقه بود.

در همين گروه يعني گروه E جمهوري چك ۸۹ – ۷۶ ژاپن را شكست داد. ژاپن با اين شكست شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. در اين گروه آمريكا با دو برد راهي مرحله بعد شد. برنده ديدار چك و تركيه در شب آخر اين گروه به مرحله بعد صعود خواهد كرد.

در گروه F و در جدال دو تيم مدعي قهرماني جهان برزيل ۷۹ – ۷۸ يونان را شكست داد و راهي مرحله بعد شد. اندرسون وارژائو سنتر برزيل با ۲۲ امتياز و ۹ ريباند بهترين بازيكن اين مسابقه بود. نيك كالاتيس گارد يونان با ۱۶ امتياز و ۷ ريباند بهترين بازيكن تيمش بود. در همين گروه نيوزيلند ۹۳ – ۸۳ مونته‌نگرو را شكست داد و با يك برد اميدهايش براي صعود را زنده نگه داشت. مونته‌نگرو با دو شكست شانسي براي صعود از اين گروه ندارد.

در گروه G رقابت‌ها جمهوري دومنيكن شگفتي بزرگي خلق كرد و ۷۰ – ۶۸ آلمان يكي از مدعيان اصلي صعود از اين گروه را شكست داد. دومنيك در كمال ناباوري با دو پيروزي صعود خود را از اين گروه قطعي كرد. آلمان هم با دو شكست شانسي براي صعود به مرحله بعد نخواهد داشت. فرانسه ديگر مدعي اين گروه فرانسه در يك بازي راحت ۱۰۳ – ۶۴ اردن را شكست داد و با دو برد راهي مرحله بعد شد.

در گروه H ليتواني ۹۲ – ۶۹ كانادا را شكست داد و با دو برد از دو بازي به مرحله بعد رفت. استراليا ديگر مدعي جدي قهرماني در اين دوره از رقابت‌ها ۸۱ – ۶۸ سنگال را مغلوب كرد و با ركورد مشابه ليتواني راهي مرحله بعد رقابت‌ها شد.


برگشت به تلکس خبرها