تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: روسيه به يك سناتور آمريكايي ويزا داد
چهارشنبه، 13 شهریور 1398 - 08:35     کد خبر: 31578

روسيه با درخواست رواديد سناتور مايك لي از آمريكا موافقت كرد. مسكو پيشتر درخواست‌هاي رواديد دو سناتور آمريكايي ديگر را رد كرده بود.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از پايگاه خبري هيل،‌ سخنگوي مايك لي، از سناتورهاي جمهوري‌خواه آمريكا گفت اين مقام از پنجم تا هشتم سپتامبر به روسيه مي‌رود و با مقام‌هاي دولتي و اعضاي جامعه كسب و كار و همچنين سفير در حال كناره‌گيري آمريكا در روسيه ديدار خواهد كرد.   

به گفته اين سخنگو، مايك لي درباره "تجاري و روابط نظامي و آزادي مذهبي" بحث و تبادل‌نظر خواهد كرد. او گفت: براي ايالات متحده آمريكا اهميت دارد كه گفت‌وگوي قدرتمند و باز با فدراسيون روسيه را حفظ كند تا بتواند در مسائلي كه در كانون صلح و سعادت آمريكايي‌ها قرار دارد، پيشرفت كند.

روسيه اخيرا هم با درخواست‌هاي رواديد سناتورها كريس مورفي دموكرات و رونالد جانسون جمهوري‌خواه كه هر دو عضو كميته روابط خارجي سنا هستند، مخالفت كرده بود. روسيه در سال ۲۰۱۵ به چندين تن از اعضاي كنگره از جمله جان مك‌كين جمهوري‌خواه اجازه سفر نداد و به حمايت او از تحريم ضد مسكو به بهانه الحاق شبه جزيره كريمه اشاره كرد.


برگشت به تلکس خبرها