تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: لهستان اميدهاي المپيكي ايران را زنده نگه داشت
سه شنبه، 12 شهریور 1398 - 08:50     کد خبر: 31572

تيم ملي بسكتبال لهستان با پيروزي مقابل چين يكي از جدي‌ترين رقباي ايران در راه كسب سهميه المپيك از جام جهاني، اميدهاي ايران براي ادامه مسابقات را زنده نگه داشت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فدراسيون بسكتبال، در يكي از حساس‌ترين بازي‌هاي عصر امروز از شب دوم مرحله گروهي جام جهاني لهستان در اولين بازي اين تورنمنت كه به وقت اضافه رفت با نتيجه نزديك ۷۹ – ۷۶ چين ميزبان را شكست داد. چين با اين شكست و با ركورد يك برد و يك شكست، يك قدم از صعود به مرحله دوم جام جهاني بازماند.

تيم ملي بسكتبال ايران با شكست مقابل تونس در دومين بازي خود شانس حضور در مرحله بعد را از دست داد. در صورتي كه چين موفق به صعود از گروه نشود، تيم ملي ايران اين شانس را خواهد داشت كه قرار گرفتن در رده بالاتر از اين تيم به عنوان بهترين تيم آسيايي جام جهاني راهي مرحله بعد شود. تيم‌هاي كره جنوبي، فيليپين و اردن هم باتوجه به گروه‌هاي سختي كه در آن قرار دارند به احتمال فراوان قادر به صعود از گروه نخواهند بود.

چين در سومين ديدار مرحله گروهي خود روز چهارشنبه به مصاف ونزوئلا خواهد رفت. تيم ملي بسكتبال ايران در همين روز از ساعت ۱۷ به وقت تهران به مصاف اسپانيا مي‌رود.

در ادامه ديدارهاي شب دوم مرحله گروهي رقابت‌هاي جام جهاني در گروه ايران اسپانيا در يك ديدار تماشايي و نزديك ۷۳ – ۶۳ پورتوريكو را شكست داد و با دو برد از دو بازي راهي مرحله بعد شد. مارك گسول با ۱۹ امتياز و ۷ ريباند بهترين بازيكن اين مسابقه بود.

از گروه B روسيه با برتري ۸۷ – ۷۳ مقابل كره جنوبي به ركورد دو برد از دو بازي رسيد و راهي مرحله بعد شد. كره جنوبي هم با دو شكست از دو بازي شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. از همين گروه آرژانتين با برتري ۹۴ – ۸۱ مقابل نيجريه به ركورد دو برد از دو بازي رسيد و راهي مرحله بعد شد. نيجريه هم با دو شكست از دو بازي شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد.

از گروه D صربستان مدعي شماره يك قهرماني ۱۲۶ – ۶۷ فيليپين را از پيش رو برداشت و با دو پيروزي مقتدرانه از دو بازي راهي مرحله بعد شد. فيليپين هم با دو شكست از دو بازي شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. ايتاليا ديگر تيم مدعي اين گروه ۹۲ – ۶۱ آنگولا را شكست داد و با دو برد و بدون باخت همراه صربستان راهي مرحله حذفي شد.

از گروه A ونزئلا ۸۷ – ۷۱ ساحل عاجل را شكست داد. نماينده آفريقا با دو باخت از دو بازي شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد. ونزوئلا با يك برد و يك باخت هنوز شانس صعود به مرحله بعد را دارد. اين تيم در صورتي كه شب آخر مرحله گروهي چين را شكست دهد همراه لهستان راهي مرحله بعد خواهد شد.


برگشت به تلکس خبرها