تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: ارشيا الماسي: در صربستان مي مانم
دوشنبه، 20 خرداد 1398 - 18:13     کد خبر: 31085

لژيونر واترپلوي ايران گفت: در صورت مناسب بودن شرايط، تيم ملي ايران پتانسيل كسب سهميه المپيك را دارد و اگر امكان بستن قرار داد با باشگاه‌هاي صربستاني ايجاد شود در اين كشور مي‌مانم.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايسنا، ارشيا الماسي درباره فصلي كه در ليگ واترپلوي صربستان گذراند، گفت: همانطور كه مي‌دانيد كشور صربستان يكي از قدرت‌هاي مطرح دنيا در رشته واترپلو است و در المپيك مدال طلاي اين رشته را كسب كرده است. به همين دليل ليگ صربستان از سطح و فشردگي بسيار بالايي برخوردار است.

خوشبختانه توانستم با حضور در اين ليگ و بازي در يك ليگ طولاني تجربيات زيادي كسب كنم، ضمن اينكه سرمربي من در تيم باشگاهي‌ام يكي از بهترين‌ها در جهان است و در آخر هم توانستم در سوپر ليگ اين كشور با ۱۶ گل زده در ۴ بازي آقاي گل مسابقات شوم كه از اين موضوع خوشحالم.

او در پاسخ به اين سوال كه آيا حضورش در ليگ صربستان در رشد فني او تأثيرات زيادي داشته است؟ اظهار كرد: صد در صد حضور در اين كشور و بازي در ليگ واترپلوي صربستان بي تأثير نيست و تجربه زيادي را در اين مدت كسب كرده‌ام. قطعاً اگر شرايط به گونه‌اي باشد كه بازيكنان بيشتري از ايران بتوانند در چنين ليگ‌هايي حضور پيدا كنند، واترپلوي ما متحول مي‌شود، هر چند كه در حال حاضر نيز واترپلوي ايران مسير رو به پيشرفت را طي مي‌كند.

لژيونر واترپلوي ايران در صربستان در مورد زمان بازگشتش به صربستان گفت: من اوايل خرداد ماه به ايران آمده‌ام و در حال حاضر هم قراردادم با تيم والجنو (Valjeno)صربستان به پايان رسيده است اما هم از اين باشگاه و هم چند تيم ديگر صربستاني پيشنهاد دارم. با اين حال بايد با كادر فني تيم ملي ايران و فدراسيون مشورت‌هاي لازم را براي بستن قرار داد جديد انجام دهم تا تصميم نهايي را بگيريم چون ما مسابقات انتخابي المپيك را پيش رو داريم.

آقاي گل ايراني سوپر ليگ واترپلوي صربستان ادامه داد: در مورد احتمال بازگشتم به صربستان هم بايد بگويم كه ابتدا بايد نظر كادر فني تيم ملي ايران و باشگاهي كه قرار است با آن قرار داد ببندم را بررسي كنم. من بازي‌هاي انتخابي المپيك با تيم ايران را پيش رو دارم و بايد ديد اين دو جبهه چگونه با يكديگر به توافق مي‌رسند تا من در خدمت هر دو باشم. اگر شرايط خوب پيش برود تصميم دارم با يكي از اين تيم‌هاي صربستاني قرارداد ببندم.

او درباره شرايط فعلي تيم ملي واترپلوي ايران نيز گفت: بازيكنان ديگر در ماه رمضان روزي يك وعده تمرين داشته‌اند و از شنبه اين هفته نيز قرار است هر روز دو وعده تمرينات را ادامه دهيم تا بهمن ماه كه مسابقات انتخابي المپيك ۲۰۲۰ توكيو است به اوج آمادگي برسيم. اميدوارم شرايط به خوبي پيش رود.

الماسي درباره شانس ايران براي كسب سهميه المپيك اظهار كرد: فدراسيون ايران همه تلاش خو تا به امروز براي تيم ملي ايران انجام داده است و جا دارد از زحمات رئيس و مسئولان تشكر كنيم. قطعاً فدراسيون و كادر فني براي تيم ملي برنامه دارند و بازيكنان هم پتانسيل بالاي واترپلوي ايران را در بازي‌هاي آسيايي نشان دادند، اميدوارم روند خوبي را طي كنيم تا سهميه المپيك را هم كسب كنيم. ايران پتانسيل خوبي دارد و اگر شرايط مناسب باشد مي‌توان به كسب اين مهم هم اميدوار بود.


برگشت به تلکس خبرها