تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: نهمين كنفرانس اروپايي ايران‌شناسي در برلين
دوشنبه، 20 خرداد 1398 - 13:24     کد خبر: 31083

برلين ميزبان بزرگ‌ترين كنفرانس ايران‌شناسي اروپا مي‌شود

نهمين كنفرانس اروپايي ايران‌شناسي نهم تا سيزدهم سپتامبر ۲۰۱۹ به ميزباني موسسه ايران‌شناسي دانشگاه آزاد برلين برگزار مي‌شود.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از مهر، موسسه ايران‌شناسي اروپا كه برگزاركننده اين كنفرانس است، در سال ۱۹۸۳ با حمايت بنياد علمي اروپا در رم شكل گرفت. هدف اين انجمن ترويج، توسعه و حمايت از مطالعات ايراني در دوره‌هاي باستان، ميانه و مدرن و در حوزه‌هاي زبان‌شناسي، ادبيات، تاريخ اديان، هنر، تاريخ، باستان‌شناسي، فلسفه، قوم‌شناسي، جغرافيا، علوم‌انساني و دانش نظري حقوق است.

آنطور كه سايت دانشگاه آزاد برلين گزارش داده كنفرانس اروپايي ايران‌شناسي يكي از بزرگترين كنفرانس‌ها در حوزه مطالعات ايراني در اروپا است كه هر چهار سال يكبار برگزار مي‌شود. مهم‌ترين موضوعات اين دوره از كنفرانس ايران‌شناسي اروپا را ادبيات فارسي، فلسفه ايراني، تاريخ، مطالعات مذهبي، مطالعات فرهنگي، هنر و باستان‌شناسي و مردم‌شناسي تشكيل مي‌دهند. پيش از اين، موسسه ايران‌شناسي اروپا در فراخواني از علاقه‌مندان خواسته بود كه مقالات خود را براي شركت در اين كنفرانس ارسال كنند.

همچنين در حاشيه برگزاري نهمين دوره كنفرانس اروپايي ايران‌شناسي، جايزه اروپايي مطالعات ايران نيز به يك فارغ‌التحصيل مقطع دكترا اعطا خواهد شد. اين جايزه به فردي اهدا مي‌شود كه دكتراي خود را در حوزه ايران‌شناسي از تاريخ يك ژانويه ۲۰۱۵ تا ۳۱ دسامبر ۲۰۱۸ در يكي از موسسات اروپايي با موفقيت به پايان رسانده باشد. هدف از اين كار تشويق و ترغيب محققان در اروپا براي كار در حوزه ايران‌شناسي است. اين چهارمين دوره از جايزه اروپايي مطالعات ايران است.


برگشت به تلکس خبرها