تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: شكست ناباورانه قهرمان جهان در تركيه
یکشنبه، 19 خرداد 1398 - 12:32     کد خبر: 31078

در ادامه مرحله انتخابي رقابت‌هاي يورو 2020، تيم ملي فرانسه مغلوب ميزبانش، تركيه شد و آلمان، بلژيك و ايتاليا رقباي‌شان را شكست دادند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) در مهم‌ترين بازي از گروه  هشتم، تركيه در ورزشگاه اختصاصي تيم «باشاك شهير» 2 بر صفر تيم ملي فرانسه، قهرمان جهان را شكست داد. آيهان در دقيقه 30 و  اوندر در دقيقه 40 براي تركيه گلزني كردند تا يك نتيجه عجيب رقم بخورد. با اين نتيجه در جدول گروه هشتم، پس از سه بازي، تركيه 9 امتيازي بالاتر از فرانسه شش امتيازي در صدر جدول قرار گرفت.

براساس اين گزارش در گروه دهم، ايتاليا در خانه يونان به برتري آسان 3 بر صفر دست يافت تا 9 امتيازي شده و بالاتر از فنلاند شش و يونان چهار امتيازي در صدر جدول بماند. براي ايتالياي مهمان، بارلا در دقيقه 23، اينسينيه در دقيقه 30 و بونوچي در دقيقه 33 گلزني كردند.

شنبه شب همچنين در گروه سوم، آلمان در خانه بلاروس به راحتي 2 بر صفر به برتري رسيد. سانه در دقيقه 13 و رويس در دقيقه 62 براي قهرمان سابق جهان گل زدند. در اين گروه، آلمان شش امتيازي شد و پايين‌تر از ايرلند شمالي 9 و بالاتر از هلند سه امتيازي در رده دوم جدول قرار گرفت.

اين نتايج در حالي رقم خورد كه در گروه نهم، بلژيك با سه گل مرتنس در دقيقه 11، كاستانه در دقيقه 14 و لوكاكو در دقيقه 50 در خانه 3 بر صفر قزاقستان را از سر راه برداشت. در ديگر بازي اين گروه، اسكاتلند در خانه‌اش 2 بر يك قبرس را برد. در جدول گروه نهم بلژيك 9 امتيازي بالاتر از روسيه شش امتيازي بر رده نخست تكيه زده است.

در گروه نهم، روسيه مقابل ميهمانش، سن‌مارينو به برتري قاطعانه 9 - صفر دست يافت.كوولي (بازيكن حريف) در دقيقه 25، زوبا در دقايق 31 (از روي نقطه پنالتي)، 73، 76 و 88، كودريشايوف در دقيقه 36، ميرانچوك در دقيقه 41 و اسمولوف در دقايق 77 و 83 براي روسيه گل زدند.

در گروه دهم،بوسني در خانه فنلاند 2 - صفر مغلوب شد.پوكي در دقايق 56 و 68 براي فنلاند گلزني كردند. در همين گروه هم ارمنستان با 3 گل ليختن‌اشتاين را از سر راه برداشت.

 در گروه پنجم، مجارستان 3  - يك در خانه جمهوري آذربايجان را برد. در گروه هشتم، مولدواي يك - صفر  آندورا را برد. در گروه سوم، ايرلند شمالي 2- يك استوني را شكست داد.


برگشت به تلکس خبرها