تلکس پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: انتقاد بلغارستان از آمريكا به خاطر تحريم كشورها
شنبه، 18 خرداد 1398 - 19:19     کد خبر: 31071

نخست وزير اسلواكي و رئيس جمهوري بلغارستان به صورت غيرمستقيم در همايش اقتصادي سن پترزبورگ آمريكا را به دليل به كار گرفتن تحريم به عنوان ابزاري براي برخورد با ديگر كشورها مورد انتقاد قرار دادند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، پيتر پلگريني نخست وزير اسلواكي كه همزمان رياست دوره اي سازمان امنيت و همكاري اروپا را برعهده دارد در سخناني در نشست عمومي همايش اقتصادي بين المللي سن پترزبورگ با انتقاد از تحريم كنندگان (آمريكا) اظهار داشت: ما با تحريم كشورها مخالفيم و تحريم را ابزاري نامناسب در مناسبات بين المللي مي دانيم.

وي با بيان اينكه تحريم ها به حل مسائل و مشكلات ميان كشورها كمك نمي كند، اظهار داشت: ما گفت و گو را در اولويت مي دانيم و با تحريم به عنوان يك ابزار در مناسبات بين المللي مخالفيم و به همه طرف ها پيشنهاد مي دهيم كه به پشت مير مذاكره بازگردند.

پلگريني اين را نيز گفت كه كشورش در جايگاه رياست بر سازمان امنيت و همكاري اروپا براي توسعه عدالت و پيشرفت تمام كشورهاي عضو تلاش مي كند.
نخست وزير اسلواكي بر لزوم مذاكره كشورها وحل و فصل مسائل از اين راه تاكيد كرد و در مورد جوانان نيز گفت كه با توجه به اينكه ۳۰ درصد جمعيت كره زمين را جوانان تشكيل مي دهند بايد براي مشاركت آنها در امور و پيشرفت اين قشر جامعه برنامه ريزي كرد.

رومن رادف رئيس جمهوري بلغارستان نيز در نشست عمومي همايش بين المللي سن پترزبورگ به شكست و ناكامي كشورهاي تحريم كننده در رسيدن به اهداف خود اشاره كرد و گفت: گاهي اوقات تحريم ها به زيان كشورهاي تحريم كننده تمام مي شود و عجيب است كه بعضي كشورها ابتدا تحريم مي كنند سپس خواستار همكاري مي شوند.

گفتني است آمريكا عليه برخي از كشورها از جمله ايران دست به اعمال تحريم به دليل اختلاف در مسائل مختلف زده است و علاوه بر خروج از تعهدات بين المللي به شكل يك جانبه، پي در پي در حال نقض قوانين و معيارهاي بين المللي است.

سرگئي لاوروف وزير امور خارجه روسيه به تازگي گفته است كه آمريكا به دنبال پياده سازي قانون جنگل در مناسبات بين المللي است به شكلي كه گمان مي كنند هر كشوري كه قدرتمند تر باشد حتماً حق با او خواهد بود.


برگشت به تلکس خبرها