پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: نماينده بوسني و بلغارستان در اسكار 2020
شنبه، 23 شهریور 1398 - 07:54     کد خبر: 31607

فيلم سينمايي «Aga» به كارگرداني ميلكو لازاروف به عنوان نماينده اسكار كشور بلغارستان انتخاب شد. اين فيلم در بخش خارج از رقابت به عنوان فيلم اختتاميه جشنواره برلين نمايش داده شده بود.

دو كشور بوسني و هرزگوين و بلغارستان فيلم‌هاي خود را براي حضور در بخش خارجي زبان اسكار ارسال كردند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ددلاين، فيلم سينمايي «Aga» به كارگرداني ميلكو لازاروف به عنوان نماينده اسكار كشور بلغارستان انتخاب شد. اين فيلم در بخش خارج از رقابت به عنوان فيلم اختتاميه جشنواره برلين نمايش داده شده بود.

اين فيلم به نويسندگي لازاروف و سايمئون ونتسيسلاو ساخته شده و داستان دو شخصيت به نام‌هاي سندا و نانوك را روايت مي‌كند؛ بعد از مرگ سندا، نانوك به دنبال دخترش به نام «آگا» مي‌رود و ...

كشور بلغارستان از سال 1971 به اسكار فيلم ارسال كرده است كه هيچ كدام از آن‌ها حتي نتوانسته اند نامزد اسكار شوند و تنها يك بار در سال 2009 در ليست ابتدايي حضور داشتند.

بوسني و هرزگوين، فيلم سينمايي «پسر» به كارگرداني ايانز تانوويچ را براي نمايندگي در اسكار انتخاب كرده است. اين فيلم در مورد يك پسر 18 ساله به نام آرمان است كه توسط شخصي كه ثبات شخصيتي ندارد، به فرزندخواندگي گرفته شده است. اين اثر، دومين فيلم تانوويچ است. فيلم ديگر او در سال 2015 به اسكار فرستاده شده بود، اما در نامزدي اسكار ناكام ماند.

كشور بوسني و هرزگوين نيز از سال 1994 به آكادمي اسكار نماينده ارسال مي‌كند. اين كشور در سال 2001 با فيلم «منطقه بي طرف» مجسمه اسكار را تصاحب كرده بود، اما از آن سال به بعد ديگر حتي نامزد اسكار هم نشد.

از بين فيلم هايي كه از سوي كشورهاي مختلف به اسكار ارسال شدند، 9 فيلم به ليست اوليه اسكار راه پيدا خواهند كرد و از بين اين 9 فيلم، نامزدهاي نهايي براي بخش بين المللي اسكار در تاريخ 13 ژانويه (23 دي) اعلام خواهند شد.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها