پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: احتمال گسترش حضور نظامي آمريكا در لهستان
سه شنبه، 27 فروردین 1398 - 10:38     کد خبر: 30760

يك روزنامه لهستاني نوشت: احتمال دارد دونالد ترامپ در سفرش به لهستان در ماه سپتامبر تصميم گسترش حضور نظامي ارتش آمريكا در اين كشور را اعلام كند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايسنا، روزنامه لهستاني Polish Rzeczpospolita نوشت: واشنگتن به ورشو اطلاع داده كه ترامپ به دنبال بررسي دعوت از همتاي لهستاني خود به كاخ سفيد در اواسط ماه ژوئن بوده و همچنين اين احتمال وجود دارد كه ايالات متحده حضور نظامي خود را در اين كشور اروپاي شرقي افزايش دهد.

اگر رهبران لهستان و آمريكا بتوانند چالش‌ها و مشكلات باقي مانده در سفر ماه ژوئن را حل و فصل كنند، در اين صورت رهبر آمريكا در لهستان در حاشيه مراسم سالگرد جنگ جهاني دوم تصميم گسترش حضور نظامي در اين كشور را اعلام خواهد كرد.

دفتر رياست‌جمهوري لهستان اين گزارش را نه تأييد و نه رد كرده و تنها اعلام كرده است كه از سفر ترامپ به لهستان در اول ماه سپتامبر استقبال خواهد كرد.

در حال حاضر لهستان ميزبان ۴ هزار سرباز آمريكايي به عنوان بخشي از مأموريت ناتو بعد از الحاق كريمه به روسيه در سال ۲۰۱۴ است. همچنين سفير آمريكا در لهستان در ماه فوريه اعلام كرد كه واشنگتن مي‌تواند حضور نظامي خود را افزايش دهد.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها