پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان: حزب حاكم و برگزاري مجدد انتخابات در استانبول
دوشنبه، 26 فروردین 1398 - 17:11     کد خبر: 30757

معاون حزب عدالت و توسعه تركيه به ارائه شكايت حزب متبوعش به شوراي عالي انتخابات در آينده نزديك اشاره و تاكيد كرد كه خواهان برگزاري مجدد انتخابات در استانبول هستيم.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از آناتولي، علي احسان ياووز، در پيامي توئيتري اعلام كرد كه به زودي شكايت حزب متبوعش درباره انتخابات استانبول را به شوراي عالي انتخابات ارائه خواهند كرد.

وي نوشت: آمادگي هاي لازم تقريبا تمام شده است و در آينده نزديك درخواست را به شوراي عالي انتخابات ارائه خواهيم كرد.

احسان ياورز گفت كه از حق قانوني خود براي اعتراض استفاده كرده و خواهان برگزاري مجدد انتخابات در استانبول خواهيم شد.

رجب طيب اردوغان رئيس جمهوري تركيه نيز پيشتر گفته بود كه با توجه به وجود شائبه ها و ابهامات در روند برگزاري انتخابات شهرداري ها در استانبول، امكان برگزاري مجدد انتخابات در اين استان دور از انتظار نيست.

در انتخابات شهرداري هاي تركيه كه 11 فروردين سال جاري برگزار شد، حزب عدالت و توسعه شهرداري كلانشهر استانبول با 16 ميليون نفر جمعيت كه مهمترين حوزه انتخابي است، نتيجه را به حزب «جمهوريخواه خلق» واگذار كرد.

با اين حال مقامات حزب حاكم ضمن ابراز ترديد در اين نتايج، خواهان بازشماري آرا در تمام 12 هزار و 180 حوزه اخذ راي شده اند.

برخي بر اين باورند كه انتخابات شهرداران تركيه در آينده سياسي اين كشور به حدي از اهميت برخوردار خواهد بود كه در هر شرايطي بايد آن را نقطه عطفي در نظام سياسي اين كشور و نيز سياست هاي داخلي و خارجي آن دانست.


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها