پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تبديل مجموعه مهم باستاني به چراگاه! +تصاوير
پنجشنبه، 18 فروردین 1390 - 15:47 کد خبر:5311
اين مجموعه باستاني كه آثار قابل توجهي از دوران حكومت يونان باستان را در خود جاي داده، به سبب بي توجهي حكومت ليبي، به محلي براي بازي كودكان شهرهاي اطراف و چراي گوسفندان كشاورزان تبديل شده است!

ايربا - گروه تصويري: طي هفته هاي اخير اخبار مربوط به جنگ ليبي و تحولات مرتبط با آن همواره تيتر اول رسانه هاي خبري دنيا را به خود اختصاص داده اما در حاشيه درگيري هاي خونين و كشتار انسان هاي بيگناه در ليبي، برخي مسائل حاشيه اي نيز وجود دارد كه كمتر مورد توجه قرار گرفته است.

به گزارش پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان(ايربا) يكي از آثار طبيعي جنگ در هر كشوري بي توجهي به آثار فرهنگي و نابودي ميراث باستاني بشري است كه طبعا ليبي نيز از اين قاعده مستثني نيست.

تصاوير زير مربوط به «شهر كرينا» واقع در قلمرو يونان باستان (شرق ليبي امروزين) و در فاصله اي نه چندان دور از «منطقه بن قاضي» است كه اخيرا نام آن به سبب تحركات نيروهاي مخالف قذافي بر سر زبان ها افتاده است.

كرينا كه امروز در اطراف شهر «شحات» ليبي واقع شده، در دوران حاكميت يونان باستان يكي از مستعمرات مهم به شمار مي رفته و همواره به عنوان يكي از پنج شهر مهم تحت سلطه يونانيان در منطقه محسوب مي شده است.

به گزارش ايربا، اين مجموعه باستاني كه آثار قابل توجهي از دوران حكومت يونان باستان را در خود جاي داده، به سبب بي توجهي حكومت ليبي و شايد تمركز بي سابقه حاكمان اين كشور بر جنگ با مخالفان داخلي از سويي و درگيري شديد با نيروهاي خارجي از ديگر سو، به محلي براي بازي كودكان شهرهاي اطراف و چراي گوسفندان كشاورزان تبديل شده است!