پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : هنرمند كروات برگزيده جشنواره صلح و سلامت
سه شنبه، 13 آبان 1399 - 19:11 کد خبر:34145

دبير نخستين جشنواره بين‌المللي كارتون 'صلح و سلامت' شيراز گفت: با داوري كارلوس آموريم از برزيل، رائد خليل از سوريه و مسعود سپهر و احمدرضا سهرابي از ايران، نفرات برتر اين جشنواره انتخاب و معرفي شدند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، احمدرضا سهرابي كه داور اين رويداد است دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شيراز افزود: بر اين اساس، ايزابلا كوالسكا از لهستان، احسان چراغي ايرانشاهي از ايران، اسلو بودن بوتير از كرواسي و بودي هاري و آگوس ويدودو هر دو از اندونزي به عنوان پنج كارتونيست برتر اين جشنواره انتخاب شدند.

او ادامه داد: در پي فراخوان اين جشنواره در رسانه‌هاي داخلي و خارجي، ۶۰۱ اثر از ۱۷۱ كارتونيست از ۴۰ كشور جهان به دبيرخانه جشنواره ارسال شد كه با انجام مرحله اول گزينش، ۱۲۵ اثر به بخش پاياني و داوري نهايي راه يافت.

وي، با اشاره به كاركردهاي جهاني هنر كارتون و كاريكاتور و ظرفيت‌هاي جهاني كلانشهر شيراز در حوزه‌هاي مذهبي، تاريخي، گردشگري و فرهنگي تصريح كرد: پيوند اين دو مي‌تواند دستاوردهاي بزرگ جهاني براي شيراز به دنبال داشته باشد.

دبير نخستين جشنواره بين‌المللي كارتون 'صلح و سلامت' شيراز، ضمن انتقاد از برخي تنگ نظري‌ها و نبود خلاقيت در برخي مديران فرهنگي اظهار داشت: براي انجام كار فرهنگي اثرگذار بايد شهامت و جسارت داشت چرا كه با شعار نمي‌توان كار فرهنگي كرد.

نخستين جشنواره بين‌المللي كارتون 'صلح و سلامت' شيراز با هدف معرفي جهاني كلانشهر شيراز به عنوان شهر دوستدار صلح و سلامت، به همت موسسه خيريه اسلامي شيراز برگزار شد.

اين جشنواره از برنامه‌هاي جنبي دومين كنگره بين‌المللي 'سلامت براي صلح' به شمار مي رود كه قرار است در روزهاي ۲۱ و ۲۲ آبان ۹۹ به شكل مجازي در شيراز برگزار شود.