پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : دو اردوگاه مهاجران در يونان تخليه شدند
شنبه، 19 مهر 1399 - 18:08 کد خبر:34019

وزارت مهاجرت يونان اعلام كرد اردوگاه جديد آوارگان در جزيره لسبوس و همچنين اردوگاه موريا تخليه شدند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از خبرگزاري فرانسه از آتن، وزارت مهاجرت يونان روز جمعه اعلام كرد اردوگاه جديد آوارگان در جزيره يوناني لسبوس كه بعد از آتش سوزي ماه سپتامبر احداث شده و اردوگاه موريا كه بر اثر بارندگي‌هاي شديد ۸۰ چادر در آنجا تخريب شده است، تخليه شدند.

وزارت مهاجرت يونان اعلام كرد ۸۰ چادر اردوگاه كارا تمپ، اردوگاه موقتي كه در مدت چند روز براي پناه دادن به هزاران متقاضي پناهندگي بنا شده بود، بايد جايگزين شوند. اين اردوگاه موقت براي اسكان دادن آوارگان كه بعد از آتش سوزي بي سرپناه شده بودند، ايجاد شده بود.

وزارت مهاجرت يونان با تاكيد بر اين مطلب كه بخش اعظم اردوگاه از بارندگي‌هاي شديدي كه از روز پنجشنبه آغاز شده، آسيب نديده است، اطمينان داد ”مشكل در حال حل شدن است“.
حدود هشت هزار و ۵۰۰ متقاضي پناهندگي كه در اردوگاه جديد اسكان داده شده اند، از شرايط زندگي و نبود امكانات اوليه مانند برق و آب لوله كشي شكايت مي‌كنند.

وزارت مهاجرت يونان روز جمعه اعلام كرد حدود دو هزار و ۵۰۰ نفر پيش از اين در ماه گذشته جا به جا شده بودند و حدود يك هزار و ۳۰۰ نفر نيز اجازه دريافت خواهند كرد تا به ديگر كشور‌هاي اتحاديه اروپا بروند.

آلمان پيشنهاد كرده است يك هزار و ۵۰۰ متقاضي پناهندگي را از يونان بپذيرد و فرانسه نيز پيشنهاد كرده است ۹۰۰ نفر از جمله ۵۰۰ نفر افراد زير سن قانوني را بپذيرد.