پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تشديد تدابير كرونايي در تركيه
سه شنبه، 1 مهر 1399 - 07:55 کد خبر:33925

رئيس جمهور تركيه بر لزوم استفاده از ماسك، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و تدابير قرنطينه‌اي براي مقابله با شيوع كرونا تاكيد كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) در پي تصاعدي شدن آمار مبتلايان و بيماران بدحال كرونايي در تركيه، دولت اين كشور تصميم به تشديد و اجراي دوباره محدوديت‌هاي كرونايي گرفت.

رجب طيب اردوغان رئيس جمهور تركيه پس از نشست كابينه دولت گفت: متاسفانه بي توجهي به تدابير كرونايي ما را مجاب به تشديد در اعمال مقررات موجود كرده است.

اردوغان افزود: از اين‌ پس، بازرسي و كنترل كرونايي رستوران ها، كافه‌ها و اماكن عمومي با دقت بيشتري اجرا مي‌شود و شوراي بهداشت و سلامت استان‌ها با توجه به سير كرونا مي‌توانند براي مسافرت و تردد افراد بالاي ۶۵ سال محدوديت‌هاي جديدي را به اجرا بگذارند.

اردوغان با تاكيد بر لزوم استفاده از ماسك، رعايت فاصله گذاري اجتماعي و تدابير قرنطينه‌اي گفت: در خصوص پرداخت جريمه‌هاي مربوطه و در قرنطينه ماندن بيماران كرونايي با قاطعيت بيش از پيش كنترل خواهد شد.

وزارت بهداشت تركيه هم اعلام كرد: با تشخيص ۱۷۴۳ بيمار جديد در شبانه روز گذشته شمار مبتلايان به كرونا در اين كشور به ۳۰۴۶۱۰ رسيد.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت تركيه، ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ بيمار كرونايي جان باختند و آمار جان باختگان هم به ۷۵۷۴ نفر رسيده است. تا كنون؛ ۲۶۸۴۳۵ بيمار كرونايي هم بهبود يافته اند.