پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : افزايش ميزان ابتلاي روزانه به كرونا در اوكراين
شنبه، 14 تیر 1399 - 04:36 کد خبر:33449

طبق اطلاعاتي كه از سوي شوراي امنيت ملي و دفاع اوكراين منتشر شد، طي روز گذشته بيش از ۷۰۰ مورد جديد آلودگي به ويروس كرونا در اين كشور ثبت شده و شمار كل مبتلايان به بيش از ۴۴ هزار نفر افزايش يافت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از «اينترفكس»، بر اساس اطلاعاتي كه امروز، سه شنبه در وب سايت ستاد مونيتورينگ گسترش ويروس كرونا شوراي امنيت ملي و دفاع اوكراين منتشر شد، تنها در طور يك روز گذشته 706 مورد جديد ابتلاي شهروندان اين كشور به بيماري كوويد-19 شناسايي شده است.

طبق اين اطلاعات، از ابتداي شيوع اين بيماري همه گير در اوكراين تاكنون، بيش از 44 هزار مورد آلودگي به ويروس كرونا در اين كشور ثبت شده است كه از اين تعداد، هزار و 159 مورد مرگ ناشي از اين عفونت گزارش شده و  بيش از 19 هزار نفر از بيماران هم بهبود يافتند.

طي 24 ساعت گذشته، بيشترين تعداد موارد جديد آلودگي در مناطق لوفسك-143 مورد، زاكارپاتسكي-97 مورد و ناحيه روونسكي-74 مورد ثبت شده است.

اين ستاد اطلاعاتي درباره شمار قربانيان و بهبود يافتگان طي يك روز گذشته، يا مقايسه روند شيوع با روزهاي قبل منتشر نكرده است.

چند روز قبل، "دنيس اشميگال" نخست وزير اوكراين هشدار داده بود كه در اين كشور موج ديگري از شيوع ويروس كرونا در حال شروع است. به گفته وي، در دو منطقه از كشور، بيش از 50 درصد بيمارستان‌ها از بيماران مبتلا به كوويد-19 پر شده‌اند.

نخست وزير اوكراين تغيير اوضاع را فقط به توجه شهروندان به رعايت قوانين وزارت بهداشت براي جلوگيري از گسترش ويروس كرونا، از جمله فاصله اجتماعي و رژيم ماسك مربوط دانست.