پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : فرزند رهبر شوروي سابق در آمريكا به قتل رسيد
پنجشنبه، 5 تیر 1399 - 10:54 کد خبر:33398

سرگئي خروشچف، فرزند رهبر فقيد شوروي سابق، كه از سال ۱۹۹۹ به تابعيت ايالات متحده درآمده بود، در سن ۸۴ سالگي و در منزل خود واقع در «رود آيلند» آمريكا درگذشت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از يورونيوز، جوزف وِندلكِن، سخنگوي پزشكي قانوني ايالت رود آيلند، علت مرگ آقاي خروشچف را اصابت گلوله به سر او اعلام كرد.

پليس روز پنج‌شنبه گذشته و در پي تماس تلفني همسر آقاي خروشچف از اين واقعه با خبر شده ولي تحقيقات صورت گرفته، سرنخي از دست داشتن عوامل خارجي در مرگ او و يا رخداد سوء قصد عليه او به دست نداده و پرونده قتل آقاي خروشچف بسته شده است.

سرگئي خروشچف در جواني دانشمند موشكي اتحاد جماهير شوروي بود. او به بهانه سخنراني در مورد جنگ سرد، به دعوت دانشگاه براون، در سال ۱۹۹۱ همراه با همسرش به رود آيلند نقل مكان كرد و در ژوئيه سال ۱۹۹۹ شهروند ايالات متحده آمريكا شد.

آقاي خروشچف پس از اخذ تابعيت آمريكا، احساس خود را اين گونه توصيف كرده بود:«مثل يك تولد دوباره و آغاز يك زندگي جديد است.» او همچنين در اظهارنظري ديگر گفته بود كه بعيد نبود اگر پدرش زنده بود از تصميم تغيير تابعيت او حمايت مي‌كرد.

پدر او، نيكيتا سرگيويچ خروشچف، رهبري شوروي سابق را پس از استالين و در دوره‌اي از جنگ سرد بر عهده داشت. او در ۱۱ سپتامبر ۱۹۷۱ درگذشت.

به گفته همسر آقاي خروشچف، مراسم تشييع جنازه او در ماه اكتبر و در شهر مسكو برگزار خواهد شد.