پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تشديد تدابير براي مقابله با كرونا در تركيه
شنبه، 16 فروردین 1399 - 04:26 کد خبر:32887

 رجب طيب اردوغان رئيس جمهور تركيه طي سخناني كه شامگاه جمعه انجام گرفت در تشريح تدابير جديد اين كشور براي مقابله با كرونا گفت: از بامداد شنبه مبادي ورودي و خروجي ۳۰ كلانشهر و استان زونگولداك به جز موارد استثنا ممنوع مي‌شود، اين ممنوعيت در مرحله اول براي ۱۵ روز اعمال خواهد شد. همچنين از فردا همه افراد در اماكن عمومي مانند بازار‌ها يا ماركت‌ها٬ ملزم به استفاده از ماسك خواهند بود.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از آناتولي،ر‌ئيس جمهور تركيه همچنين گفت: ممنوعيت تردد براي تمامي شهروندان زير ۲۰ سال در سراسر كشور اعمال مي‌شود. با افرادي كه به هشدار‌ها توجه نكنند، برخورد قضايي و اداري خواهد شد.

اردوغان افزود: لازم است همه شهروندان‌مان در اماكن پر ازدحام از ماسك استفاده كنند و ملزم به رعايت توصيه‌هاي بهداشتي باشند. مقابله با كرونا نيازمند همبستگي و تلاش تك تك ۸۳ ميليون نفر كشورمان است.

وي تصريح كرد: به ملت‌مان اعتماد دارم و جلوه آن را در رفتار مردم مي‌بينيم. هر قدر كه قوانين را رعايت كنيم، شيوع اين بيماري را مي‌توانيم تحت كنترل گرفته و از بين ببريم. به هيچ وجه نبايد در كوچه و خيابان تجمع كنيم. انتظار ما از ملت‌مان اين است كه هركس قرنطينه خانگي را اعمال كند.