پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : در صربستان وضعيت اضطراري اعلام شد
دوشنبه، 26 اسفند 1398 - 06:09 کد خبر:32767
بر اساس نتايج رسمي كه توسط نهادهاي ذيربط در صربستان اعلام شده است تاكنون ۴۸ نفر به ويروس كرونا در اين كشور آلوده شده اند.


 آلكساندر ووچيچ رييس جمهوري صربستان شامگاه يكشنبه به منظور پيشگيري از گسترش ويروس كرونا در سراسر كشور وضعيت اضطراري اعلام كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، ووچيچ در كنفرانس خبري در بلگراد، از بازنشستگان و سالمندان خواست كه از خانه هاي خود بيرون نيايند و نهادهاي دولتي براي اين گروه از شهروندان در صورت نياز كالاي  مورد نياز روزانه را در اختيار آنان قرار خواهد گذاشت.

وي،  مردم را به آرامش دعوت كرد و گفت كه تمامي مايحتاج ضروري از جمله مواد غذايي، بهداشتي و دارو به اندازه كافي در كشور وجود دارد و وضعيت اقتصادي و بودجه كشور را خوب است.

همچنين تجمع در محافل مختلف در صربستان بيش از ۵۰ نفر ممنوع اعلام شده است.

وضعيت اضطراري در سراسر كشور با امضاي رييس جمهوري، رييس پارلمان و  نخست وزير در اين كشور به اجرا در آمد.

بر اساس قانون اساسي صربستان وضعيت اضطراري در پارلمان حداقل با حضور ۱۲۶ نماينده از ۲۵۰ نماينده در پارلمان اعلام مي شود، اما بخاطر ممنوع بودن تجمع بيش از ۵۰ نفر وضعيت اضطراري در كشور توسط رييس جمهوري، مايا گويكوويچ رييس پارلمان و آنا برنابيچ نخست وزير امضا شد.

بر اساس نتايج رسمي كه توسط نهادهاي ذيربط در صربستان اعلام شده است تا شامگاه يكشنبه ۴۸ نفر به ويروس كرونا در اين كشور آلوده شده اند.

صربستان بخاطر جلوگيري از شيوع گسترده ويروس كرونا، ورود افراد از مرزهاي زميني و هوايي از  فرانسه،  آلمان، اتريش و اسپانيا و  كشورهايي ويروس كرونا در آن شايع است، ممنوع اعلام كرد.