پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : لهستان، بازار اول خودروهاي LPG سوز در اروپا
شنبه، 10 اسفند 1398 - 05:04 کد خبر:32652
يكي از اهداف دولت لهستان براي استفاده از LPG به عنوان سوخت خودروها، كاهش ذرات آلاينده هوا است و اين هدف با تشويق صاحبان ­خودرو از طريق كاهش و كنترل قيمت LPG و پايين بودن قيمت آن نسبت به بنزين و گازوييل ممكن شده است.


يكي از اهداف دولت لهستان براي استفاده از LPG به عنوان سوخت خودروها، كاهش ذرات آلاينده هوا است و اين هدف با تشويق صاحبان ­خودرو از طريق كاهش و كنترل قيمت LPG و پايين بودن قيمت آن نسبت به بنزين و گازوييل ممكن شده است.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، سالانه 305 ميليون تن گازمايع در دنيا مصرف مي­شود كه 10 درصد آن به عنوان سوخت در خودروها (با نام اتوگاز) استفاده مي­شود. گزارش‌ها نشان مي‌دهد كه كشور لهستان بزرگترين بازار مصرف اتوگاز در اروپا و بعد از تركيه، كره جنوبي و روسيه چهارمين بازار اتوگاز در دنيا است.

تا سال 1990 انحصار سوخت خودرو در لهستان متعلق به بنزين و گازوييل بود . در دهه 1990 و نيمه اول دهه 2000، مصرف گاز مايع در خودروهاي لهستان به سرعت افزايش يافت، اما با وجود افزايش خودروهايLPG سوز از سال 2006 تا 2013 به دليل بهبود قابل توجه خودروها در مصرف سوخت، نوسازي خودروها و جايگزيني خودروهاي قديمي با مدل­‌هاي كم مصرف‌­تر، مصرف LPG به طور موقت كاهش يافت.

در سال 2014 به دليل تداوم رشد مزاياي مالياتي سوخت LPG خودروها و قيمت جذاب آن در جايگاه­‌ها، تقاضا براي استفاده از اين سوخت دوباره افزايش يافت تا اين­كه ميزان مصرف اتوگاز لهستان در سال 2017 به 1.91 ميليون تن در 3 ميليون دستگاه خودرو رسيد و اوج مصرف تاريخي خود كه بيش از 1.8 تن در سال 2007 بود را پشت سرگذاشت. اما با وجود ادامه افزايش تعداد وسايل نقليه LPGسوز تا 3 ميليون و 135 هزار خودرو در سال 2018، مصرف اتوگاز با 4 درصد كاهش به 1.83 ميليون تن رسيد (شكل 1). دليل اين كاهش مصرف نيز جايگزيني خودروهاي فرسوده بود. البته از طرف ديگر برخي كارشناسان معتقدند ممكن است دليل كاهش مصرف اتوگاز نسبت به افزايش تعداد خودروها عدم استفاده دائم و منظم از اين خودروها باشد.

اكنون 9 درصد كل مصرف سوخت جاده­اي در لهستان اتوگاز است كه 76 درصد از كل مصرف LPG اين كشور را شامل مي­شود. بيش­تر نيازهاي LPG كشور عمدتا از طريق واردات از روسيه، قزاقستان و ليتواني و بلاروس تأمين مي­شود. شكل 2 كشورهاي اصلي تأمين كننده گازمايع لهستان را با نشان مي­دهد.

وسايل نقليه قابل تبديل به دوگانه LPG سوز، از دهه 1990 به طور پيوسته رشد كرده است؛ به گونه‌­اي كه در پايان سال 2018 تعداد اين خودروها 13 درصد از كل وسايل نقليه لهستان را تشكيل مي­داد. بيش­تر خودروهاي سبك LPGسوز در لهستان خودروهاي شخصي و تجاري هستند، اما اخيرا استفاده از اتوبوس‌­هاي با سوخت اتوگاز نيز رونق يافته است. اغلب خودروهاي LPG سوز اين كشور از نوع تبديلي هستند اما در سال 2018 ، 63 هزار كيت LPG در خودروهاي لهستان نصب شده است، 25 هزار دستگاه خودروي تبديل شده LPG سوز وارد شده و 9100 دستگاه خودرو پايه گاز سوزLPG  مورد ستفاده قرار گرفته است. اين درحالي است كه اين تعداد خودرو جايگزين 44 هزار خودرو اسقاطي در اين سال شده است.

*اتوبوس­هاي لهستان LPG سوز مي‌­شوند

گزارش‌ها نشان مي‌دهدكه فروش خودروهاي پايه LPG سوز نيز در لهستان رو به افزايش است. در حال حاضر شركت­هاي خودروسازي داچيا و اشكودا عمده بازار اتومبيل LPG سوز لهستان را در اختيار دارند.Hyundai-Kia ،Opel ، Renault-Nissan و شركت‌هاي ديگري نيز در حال شروع به بازاريابي و عرضه خودروهاي LPG سوز به بازار لهستان هستند.

فناوري استفاده از اتوگاز در موتورهاي ديزل مانند اتوبوس­‌ها نيز در لهستان به سرعت در حال پيشرفت است و اكنون تعداد زيادي خودروهاي سنگين ديزل- LPG سوز در اين كشور وجود دارد. همچنين تعداد جايگاه‌­هاي تحويل سوخت اتوگاز در لهستان به سرعت افزايش يافته و در پايان سال 2018، تعداد ايستگاه سوخت­گيري در سراسر اين كشور به 7432 رسيده است كه نسبت به سال 2017، 18 درصد افزايش را نشان مي­دهد.

*تشويق دولت لهستان به استفاده از اتوگاز

موفقيت گسترش استفاده از اتوگاز در لهستان نتيجه قيمت پايين اين سوخت نسبت به بنزين و گازوييل است. هزينه تبديل و استهلاك كم نيز از دلايل ديگر استقبال مردم اين كشور از LPG به عنوان سوخت خودروها است. در اين راستا امين مرادي، كارشناس نفت و انرژي در گفتگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس مي‌گويد: «هزينه تبديل خودرو بنزيني به LPG سوز در لهستان حدود 700 دلار بوده كه اين سرمايه براي يك خودرو شخصي در يك سال جبران مي­شود و براي خودروهاي با پيمايش زياد مانند تاكسي­ها اين زمان كم­تر از يك سال است».

وي در ادامه اظهار داشت: «همچنين ماليات خودروهاي LPGسوز يك سوم خودروهاي بنزيني و ديزلي است. در اين راستا از ماه فوريه سال 2015 تعرفه واردات نيز از سوخت LPG برداشته شده كه اين امر به پايين ماندن قيمت اين سوخت كمك كرده است. به طوري كه در سال 2018 قيمت اتوگاز 45 درصد قيمت بنزين و گازوييل بود».

*قيمت پايين اتوگاز، عامل اصلي استقبال مردم

بر خلاف ساير كشورهاي مطرح در استفاده از اتوگاز كه با ارائه وام و تسهيلات تشويق به استفاده از اين سوخت مي­كنند، كشور لهستان تنها از طريق كاهش و كنترل قيمت اتوگاز صاحبان خودروها را به استفاده از اين سوخت تشويق مي­كند. در حالت كلي يك خودرو پايه LPG سوز با طي مسافت 21 هزار كيلومتر، از نظر اقتصادي از خودرو بنزيني به صرفه ­تر بوده و بازگشت سرمايه پس از طي اين مسافت صورت مي­گيرد درحالي كه براي خودرو تبديلي اين مسافت 17 هزار كيلومتر است. همچنين بدون توجه به مسافت، استفاده از يك خودرو LPG سوز ارزان­تر از ديزلي است، زيرا هم قيمت خودروهاي ديزلي بسيار گران است و هم قيمت سوخت ديزل 45 درصد بيش­تر از اتوگاز است.

مهمترين دليل حمايت دولت لهستان از توسعه خودروهاي LPG سوز، آلايندگي كم آن نسبت به ساير سوخت­ها است. مطالعه وضعيت لهستان در استفاده از گازمايع در خودروها، نشان مي­دهد كه يكي از اهداف استفاده از اين سوخت، كاهش ذرات آلاينده هوا است و اين هدف با تشويق صاحبان­ خودرو از طريق كاهش و كنترل قيمت LPG و پايين بودن قيمت آن نسبت به بنزين و گازوييل ممكن شده است.

در ايران نيز مي­توان با اعمال تصميمات و سياست­‌هاي صحيح از جمله ايجاد جايگاه­هاي رسمي سوخت­‌گيري گازمايع و استانداردسازي تبديل خودروها، مخصوصا در كلان­شهرها و شهرهايي كه با معضل آلودگي هوا رو به رو هستند، به پاك­سازي هوا در اين شهرها و مديريت پخش گازمايع در مناطق فاقد گاز طبيعي كمك شاياني نمود.