پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : كرونا به روماني رسيد
پنجشنبه، 8 اسفند 1398 - 06:21 کد خبر:32638

 مقام هاي بهداشتي روماني بامداد پنجشنبه از ابتلاي نخستين مورد به ويروس كرونا در اين كشور خبر دادند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از رويترز، ويكتور كاستچ وزير بهداشت روماني گفت: نتايج آزمايش ويروس كرونا يك بيمار ساكن جنوب استان گورج مثبت بوده است.

در همين رابطه وزارت خارجه روماني روز سه شنبه اعلام كرده بود كه يك شهروند ايتاليايي كه از ۱۸ تا ۲۲ فوريه در خاك روماني حضور داشته هنگام بازگشت به كشورش، مبتلا به ويروس كرونا تشخيص داده شده است.

تاكنون ويروس كرونا در ۱۶ كشور اورپايي شيوع پيدا كرده است و ايتاليا با ۱۱ مورد فوتي بالاترين آمار مرگ و مير كرونا در اروپا را دارد.

اتحاديه اروپا كه بارها نگراني خود را از گسترش  ويروس كرونا در كشورهاي عضو از جمله ايتاليا اعلام كرده، روز چهارشنبه از اختصاص ۲۳۰ ميليون يورو براي مقابله با اين ويروس خبر داد.

طبق آخرين گزارش، تعداد كشته‌هاي كرونا در سراسر جهان به بيش از ۲ هزار و ۷۰۰ نفر رسيد.

ويروس جديد كرونا كه رسما COVID-۱۹  ناميده مي‌شود، آذرماه گذشته در شهر ووهان چين ثبت شد و از آن زمان به بعد به حدود ۳۰ كشور سرايت كرده به طوري كه سازمان جهاني بهداشت را مجبور كرد تا وضعيت اضطراري بهداشتي در جهان اعلام كند.

روزنامه نيويورك تايمز در گزارشي نوشت: شيوع اين بيماري فقط مشكل ايتاليا نيست و ويروس كرونا اقتصاد اروپا را تهديد مي‌كند.

اين رسانه افزود: گسترش اين همه‌گيري مرگبار در چهارمين اقتصاد بزرگ اروپا نگراني‌ها درباره اختلال در زنجيره تامين جهاني را تشديد كرده است.