پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : حضور ايران در نمايشگاه MITT روسيه ملغي شد
چهارشنبه، 7 اسفند 1398 - 15:40 کد خبر:32629

حضور بخش خصوصي و دولتي ايران در نمايشگاه بين المللي گردشگري MITT مسكو به دليل جلوگيري از انتقال احتمالي ويروس كرونا و لغو پروازهاي بين المللي از مبدا ايران لغو شد.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از مهر، نمايشگاه گردشگري ام آي تي تي مسكو( MITT) هر ساله هفته آخر اسفند ماه برگزار مي‌شود و يكي از پنج نمايشگاه گردشگري برتر در سراسر جهان است. اين نمايشگاه بسيار مورد توجه جامعه گردشگري بين المللي است. قرار بود برپايي پاويون ايران در نمايشگاه بين المللي MITT حضور داشته باشد حتي متوليان دولتي نيز براي مذاكراتي با مقامات روسيه پيگير لغو ويزاي گروهي گردشگران شوند اما شيوع ويروس كرونا و به دنبال آن لغو پروازهاي خارجي باعث شد تا بخش خصوصي كه از طرف شركت مادرتخصصي ايرانگردي و جهانگردي متولي اجراي پاويون شده بود، انصراف دهد. به اين ترتيب ايران در اين نمايشگاه پاويوني نخواهد داشت.

همچنين قرار بود كه بخش خصوصي نشست B2B را نيز ميان فعالان و آژانس داران ايراني و روسي همزمان با اين نمايشگاه برگزار كند كه اين نشست نيز به خرداد سال ۹۹، موكول شد.

از طرفي حضور ايران در نمايشگاه گردشگري ITB كه از ۱۴ تا ۱۸ اسفند در برلين آلمان برگزار مي‌شود نيز هنوز در مرحله‌اي از ترديد است. با اين وجود اقدامات مربوط به حضور ايراني‌ها در اين نمايشگاه در حال انجام است ولي با لغو پروازهاي تركيه و ايرلاين‌هاي ديگر كشورهاي همسايه، اين ترديد وجود دارد كه عده‌اي از شركت كنندگان ايراني نتوانند خود را به غرفه‌هاي آماده شده در برلين برسانند.

از سوي ديگر شنيده‌ها حاكي از آن است كه شايد آلمان نيز از برپايي نمايشگاه آلمان در اقدام بي سابقه‌اي خودداري كند. اين موضوع در روزهاي آينده تصميم گيري خواهد شد چرا كه نمايشگاه ITB برلين بزرگترين نمايشگاه گردشگري در جهان است كه از كشورهاي مختلفي براي حضور در آن دعوت مي‌شود همچنين در اين نمايشگاه چيني‌ها نيز حضور دارند و جالب اينجاست كه اين كشور حضورش را در نمايشگاه برلين لغو نكرده است. با اين وجود احتمال اينكه آلمان، نمايشگاه گردشگري را به دليل جلوگيري از شيوع ويروس كرونا در اين كشور لغو كند وجود دارد.