پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : تصادف خودروي حامل مهاجران در يونان
پنجشنبه، 10 بهمن 1398 - 16:19 کد خبر:32444

پليس يونان اعلام كرد يك خودروي حامل مهاجراني كه گمان مي‌رود به طور مخفيانه از مرز عبور كردند در شمال يونان تصادف كرده و ۱۴ نفر در اين حادثه زخمي شده‌اند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايسنا، به گفته پليس اين خودرو در حال سفر از يك بزرگراه قديمي در شمال يونان به سمت "تِسالونيكي"، دومين شهر بزرگ اين كشور بوده كه ساعت ۲ بامداد موفق به توقف در ايست بازرسي پليس نشده و راننده آن با از دست دادن كنترل خودرو در نهايت تصادف مي‌كند.

همه سرنشينان اين خودرو شامل ۱۱ مرد، يك زن و دو نوجوان، سوري بوده و هشت نفر از آن‌ها از جمله نوجوانان به دليل جراحات وارده در يك بيمارستان تحت معالجه قرار گرفته و سپس مرخص شدند. شش نفر ديگر از جمله راننده‌ي مظنون به قاچاق مهاجران كه يك مرد ۲۲ ساله بوده، هم‌چنان در بيمارستان بستري هستند.

به گزارش ايربا، سالانه هزاران مهاجر و پناهنده از كشور همسايه تركيه وارد يونان مي‌شوند. بيشتر آن‌ها از طريق دريا به جزاير نزديك يونان رفته اما برخي ديگر از مرزهاي زميني يا با شنا كردن يا قايق‌سواري در رودخانه‌اي كه يونان و تركيه را از يكديگر جدا مي‌كند وارد خاك يونان مي‌شوند و سپس با خودروهاي قاچاق‌بر به شهرهاي اين كشور مي‌روند.