پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : عملكرد تنيس روي ميز ايران مقابل اسلووني
شنبه، 5 بهمن 1398 - 09:47 کد خبر:32412

سرمربي تيم ملي تنيس روي ميز با تاكيد بر عملكرد خوب بازيكنان اين تيم در رقابت هاي گزينشي المپيك و ديدار برابر اسلووني گفت: همه چيز خوب بود جز نتيجه كه برد نداشت.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از مهر، ديدار تيم هاي ملي تنيس روي ميز ايران و اسلووني در چارچوب دور نخست رقابت هاي تيمي كسب سهميه المپيك برگزار شد. در اين ديدار كه در پرتغال برگزار شد، ملي پوشان ايران با نتيجه ۳ بر يك برابر حريف خود كه رنكينگ ۱۵ جهان را در اختيار دارد، شكست خورده و از دور رقابت ها كنار رفتند.

با اين حال اما سرمربي تيم ملي تنيس روي ميز از عملكرد تك تك بازيكنان خود ابراز رضايت دارد. وي مي گويد كه در رقابت با اسلووني همه چيز براي ايران و ملي پوشانش خوب بود جز نتيجه كه با برد همراه نشد.

طبق اصول تنيس روي ميز بايد بازنده مي شديم
لطف الله نسبي با بيان اينكه بازي با اسلووني مشكل بود، گفت: پيش بيني مي كرديم كه ديدار سختي در پيش داشته باشيم. بازيكنان اسلووني روي كاغذ بهتر و با تجربه تر از بازيكنان ما بودند. طبق اصول و منطق تنيس روي ميز ما بايد بازنده رقابت با اسلووني مي شديم اما واقعا شرايط برد را داشتيم و فقط به خاطر بي دقتي بازيكنان در برخي دقايق و امتيازهاي تعيين كننده، نتيجه را واگذار كرديم.

مي توانستيم برنده بازي باشيم
وي تصريح كرد: اسلووني در رنكينگ جهاني ۱۰ پله بالاتر از ايران است با اين حال عملكرد تيم ملي ايران به گونه اي بود كه مي توانستيم بردي خوب حتي با نتيجه ۳ بر صفر داشته باشيم. در برخي دقايق حساس اما امتيازات ساده اي را تحويل بازيكنان حريف داديم و اينگونه آنها توانستند برنده بازي شوند.

همه با غيرت بازي كردند
لطف الله نسبي ادامه داد: در كل از عملكرد همه اعضاي تيم راضي هستم. همه بازيكنان تلاش كردند و آنچه در توان داشتند را در طبق اخلاص گذاشتند. آنها با غيرت و همت وارد زمين شدند تا برنده باشند. در دوبل اول تا تساوي ۲ بر ۲ هم پيش رفتيم. در گيم آخر هم ۶ بر ۳ جلو بوديم اما خيلي راحت ۲ امتياز را تقديم كرديم و همين باعث شد حريف امتياز اين بازي دوبل را بگيرد.

فكر نمي كردم نوشاد برنده شود
سرمربي تيم ملي تنيس روي ميز به عملكرد هر يك از بازيكنان اين تيم در رقابت با اسلووني اشاره كرد و با يادآوري برد ۳ بر يك نوشاد عالميان برابر « بويان توكيچ » گفت: در المپيك ريو و برخي ميادين بين المللي ديگر، نوشاد مقابل توكيچ شكست خورده بود اما در اين رقابت خيلي قرص و محكم بازي كرد. او واقعا دور از انتظار بود. من فكر نمي كردم كه نوشاد بتواند برنده اين بازي شود اما به قدري متمركز كار كرد كه توانست نتيجه را از آن خود كند.

عملكرد نيما تعيين كننده بود
لطف الله نسبي اشاره اي هم به عملكرد نيما عالميان داشت و گفت: نيما هم بازنده ديدار انفرادي خود شد درحاليكه شايد اگر اين ديدار را مي برديم شرايط كلي بازي فرق مي كرد. در گيم سوم نيما ۹ بر ۶ جلو بود اما در ادامه به مرتكب شدن اشتباه نتيجه را واگذار كرد.

نگران طاهرخاني بودم
سرمربي تيم ملي تنيس روي ميز از عملكرد حميدرضا طاهرخاني هم ابراز رضايت كرد و گفت: يكي از نگراني هاي من پيش از مسابقات انتخابي المپيك در مورد طاهرخاني بود و اينكه تجربه اي از ميادين بين المللي نداشت. طاهرخاني اصلا در رنكينگ جهاني حضور ندارد اما حريفش صاحب رده ۶۲ بود با اين حال او عالي كار كرد و حتي مي توانست برنده باشد اما بازهم بي دقتي مانع نتيجه گيري شد. اينگونه كار به گيم پنجم كشيده شد كه آن هم شرايط خودش را داشت.

فقط نبرديم وگرنه همه چيز عالي بود
وي با تاكيد دوباره براي عملكرد رضايت بخش تيم ملي تنيس روي ميز مقابل اسلووني گفت: همه بازيكنان متحد و همراه كار كردند. نفراتي مانند اميرحسين هدايي و امين احمديان هم كاملا همراه بودند. شخصا از عملكرد تيم راضي هستم. ما فقط نبرديم وگرنه همه چيز عالي بود.

اميد به كسب سهميه در تايلند و قطر
لطف الله نسبي در پايان با بيان اينكه تيم ملي تنيس روي ميز فرصت ديگري براي كسب سهميه المپيك ندارد، گفت: اين فرصت را داريم كه باحضور در مسابقات آسياي ميانه (تايلند) يا رقابت هاي بين المللي قطر در بخش انفرادي كسب سهميه كنيم. البته سهميه انفرادي المپيك بر اساس رنكينگ جهاني بازيكنان هم توزيع مي شود كه بايد ببينيم موقعيت بازيكنان مان در آن چگونه خواهد شد.