پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : استقرار پهپادهاي ام كيو ريپر آمريكا در روماني
پنجشنبه، 3 بهمن 1398 - 07:49 کد خبر:32399
مقر اروپايي نظاميان آمريكا يكي از دو مقر فرماندهي اين كشور با تمركز بر اروپا، بخش هايي از آسيا، خاورميانه، قطب شمال و اقيانوس اطلس است. اين مقر فرماندهي بيش از 60 هزار نيرو و پرسنل غيرنظامي دارد.


ارتش آمريكا از استقرار چند فروند پهپاد ام كيو ريپر ويژه عمليات رزمي و شناسايي خود در روماني خبر داد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از فارس، نيروي هوايي ايالات متحده اعلام كرده كه چند فروند پهپاد «ام كيو-9 ريپر» خود را در روماني مستقر كرده است.

طبق ادعاي وبگاه «ديفنس بلاگ» نيروي هوايي ايالات متحده مستقر در اروپا براي پيشبرد منافع، پشتيباني از متحدان  و شركت در رزمايش‌هاي مختلف در منطقه پهپادهاي ام كيو-9 ريپر خود را در پايگاه هوايي «كامپيا تورزي» در روماني مستقر كرد.

اين ماموريت كه از ژانويه (دي) سال 2020 شروع شده با  هماهنگي كامل با دولت روماني است .ام كيو -9 ريپر، پهپاد رزمي با سقف پرواز متوسط است كه  در عمليات جنگي، اطلاعاتي و شناسايي از آن استفاده مي‌شود.

مقر فرماندهي دفاع هوايي و موشكي آمريكا در اروپا چندي قبل «تاد» پيشرفته‌ترين سامانه دفاع موشكي خود را در روماني مستقر كرد.

مقر اروپايي نظاميان آمريكا نيز يكي از دو مقر فرماندهي اين كشور با تمركز بر اروپا، بخش هايي از آسيا، خاورميانه، قطب شمال و اقيانوس اطلس است. اين مقر فرماندهي بيش از 60 هزار نيرو و پرسنل غيرنظامي دارد.