پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : نصب دوربين حرارتي در فرودگاه بلگراد
چهارشنبه، 2 بهمن 1398 - 20:13 کد خبر:32396

دولت صربستان روز چهارشنبه ۲۲ ژانويه (۲ بهمن) اعلام كرد به منظور مقابله با شيوع ويروس جديد كورونا، مسافران ورودي به اين كشور را در فرودگاه بلگراد، پايتخت، توسط دوربين‌هاي حرارتي كنترل خواهد كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از يورونيوز، مقامات وزارت بهداشت صربستان گفته اند اين دوربين ها كه در فرودگاه نيكلا تسلا در پايتخت اين كشور نصب مي شوند، با رصد دماي بدن مسافران ماموران را قادر خواهند ساخت تا آنهايي را كه احتمالا به ويروس كورنا مبتلا هستند در ابتداي ورود به اين كشور شناسايي و قرنطينه كنند.

ويروس جديدي به نام كرونا كه براي نخستين بار ابتلا به آن در چين گزارش شده است، تا كنون جان دست‌كم ۱۷ نفر را گرفته و صدها نفر ديگر را آلوده كرده است. اين ويروس باعث عفونت شديد در دستگاه تنفسي مي شود و مسري است.

هنوز موردي از فرد مبتلا به ويروس در صربستان مشاهده نشده است. هزاران چيني در صربستان به زندگي و كار مشغول هستند و تنها در سال گذشته يكصد هزار گردشگر چيني از اين كشور بازديد كردند.

زلاتيبور لونكار، وزير بهداشت صربستان، گفته است افراد تب دار قرنطينه خواهند شد و براي اين كه تحت نظر باشند به كلينيك بيماريهاي عفوني انتقال خواهند يافت.

در خارج از آسيا، ايالات متحده اولين كشوري است كه مورد ابتلا به اين ويروس را در بيماراني كه اخيراً از شهر ووهان چين برگشته گزارش كرده است.