پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : پرداخت ۲.۹ ميليارد دلاري روسيه به اوكراين
شنبه، 7 دی 1398 - 06:26 کد خبر:32226

  سخنگوي شركت گازپروم روسيه اعلام كرد به موجب حكمي كه ديوان داوري استكهلم در فوريه ۲۰۱۸ صادر كرد، گازپروم مبلغ ۲ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلار غرامت به حساب شركت نفت و گاز اوكراين واريز كرد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل ازخبرگزاري فرانسه؛يوري ويترنكو مدير اجرايي شركت نفت و گاز اوكراين در صفحه فيس بوك خود دريافت اين مبلغ را از شركت گازپروم تاييد كرد.

آلكسي ميلر مدير گازپروم هفته گذشته گفت: با توجه به اين كه اين شركت روسي در ديوان داوري استكهلم در فوريه ۲۰۱۸ به پرداخت جريمه به نفت گاز محكوم شد، بنابراين گازپروم مي‌پذيرد تا ۲ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلار به طرف اوكرايني پرداخت كند. شركت نفت و گاز اوكراين به نوبه خود اعلام كرد در عوض به تمامي پيگيري‌هاي قضايي در دادگاه‌هاي بين المللي عليه گاز پروم پايان خواهد داد.

بنابر گزارش ها، اين بيانيه‌ها كمي پس از اعلام خبري صورت گرفت كه بر اساس آن كي يف و مسكو در پايان چندين ماه مذاكرات سخت، توافقنامه تمديد انتقال گاز روسيه به اروپا را از طريق اوكراين امضا كردند. توافقنامه ميان مسكو و اوكراين موجب مي‌شود تا از جنگ جديد بر سر گاز جلوگيري شود.