پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : نمايشگاه صنايع دستي ايران در پايتخت اسلووني
چهارشنبه، 13 آذر 1398 - 07:00 کد خبر:32082

بيستمين و ششمين نمايشگاه و بازارچه خيريه بين المللي «سيلا» با هدف معرفي و شناساندن جاذبه‌هاي فرهنگي و هنري ايران در لوبليانا پايتخت اسلووني برگزار شد.

 به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سفارت ايران در اسلووني، معرفي و شناساندن جاذبه‌هاي فرهنگي، هنري، سنتي و توريستي ايران و نيز به منظور مشاركت و كمك در ابتكاري در راستاي امور خيريه، سفارت جمهوري اسلامي ايران با دو غرفه مجزا در بيست و ششمين نمايشگاه و بازارچه خيريه بين‌المللي «سيلا» در لوبليانا پايتخت اسلووني از اهداف حضور در ان نمايشگاه بوده است

در اين نمايشگاه صنايع دستي و ساير جاذبه‌ها و محصولات فرهنگي هنري تمدن كهن ايراني اسلامي و نيز برخي محصولات غذايي و سوغات شهرها و مناطق مختلف ايران در معرض ديد  و استقبال علاقمندان و بازديدكنندگان اسلوونيايي و شهروندان ساير كشورها، قرار گرفت.   ايران براي پنجمين سال پياپي در دو غرفه مجزا شامل غرفه صنايع دستي و جاذبه هاي توريستي و نيز غرفه اغذيه و خوراكي هاي ايراني در اين نمايشگاه مشاركت و حضور داشته است.

همسر «بروت پاخور» رئيس جمهور اسلووني پس از افتتاح رسمي اين نمايشگاه ضمن حضور در غرفه جمهوري اسلامي ايران صنايع دستي از محصولات فرهنگي و هنري كشورمان بازديد و آن را تحسين كرد. در جريان اين بازديد يكي از صنايع دستي ايران به رسم يادبود به وي اهدا شد.

دهم آذرماه جاري (اول دسامبر) بيست و ششمين نمايشگاه و بازارچه بين‌المللي اسلووني موسوم به «سيلا» با حضور كشورهاي مختلف و برخي مؤسسات فرهنگي اجتماعي اسلووني و به همت سفارتخانه ايران در محل هتل يونيون لوبليانا، پايتخت اسلووني برگزار شد. در نمايشگاه امسال ۳۰ كشور از جمله تركيه، اندونزي، برزيل، ايتاليا، آلمان، پرتغال، كرواسي، اوكراين، اوگاندا، مصر، مجارستان، فرانسه، يونان، مونته نگرو، بوسني و هرزه گوين، آمريكا، روسيه، هندوستان،   تايلند، پرو، برزيل، سوئد و فنلاند، در دو بخش اصلي (محصولات فرهنگي و صنايع دستي) و نيز بخش جنبي محصولات خوراكي و اغذيه سنتي كشورها)، حضور داشتند.