پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : شبي با فيلم‌هاي كوتاه ايراني در آتن
یکشنبه، 10 آذر 1398 - 05:59 کد خبر:32057

به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آتن و با مشاركت مركز فرهنگي «ذروسياس» جشنواره «شبي با فيلم‌هاي كوتاه ايراني» در آتن برگزار شد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در آتن و با مشاركت مركز فرهنگي «ذروسياس» آتن، جشنواره با محوريت فيلم‌هاي ايراني و با عنوان «شبي با فيلم‌هاي كوتاه ايراني» روز دوشنبه (4 آذرماه) در اين مركز فرهنگي برگزار شد.

علي‌محمد حلمي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در يونان، خريستوس پوتيديس، معاون فرهنگي شهردار، اعضاي هيأت مديره مركز فرهنگي و جمع كثيري از ساكنان اين منطقه شركت كرده بودند.

خانم كيتي لكاكو، مسئول هماهنگي برنامه‌هاي اين مركز در سخناني، با اشاره به سينماي ايران و نمايش فيلم‌هاي ايراني در آتن بيان كرد: سينماي ايران امروز به سبب حضور جوان‌ها و ساخت دانشكده‌هاي مختلف فيلمسازي، رشد چشمگيري داشته و تمامي كساني كه از علاقه‌مندان به سينماي ايران هستند اين پيشرفت‌ها را سال به سال درك مي‌كنند.

وي با تأكيد بر اينكه سينماي ايران معنا گرا و ارزش‌هاي انساني در آن مشهود است، افزود: اين سومين همكاري مركز فرهنگي «ذروسياس» آتن با رايزني فرهنگي ايران در يونان است و باعث افتخار ماست كه اين نمايندگي فرهنگي همواره ما را در برگزاري برنامه‌هاي فرهنگي كه با نام ايران برگزار مي‌شود، حمايت مي‌كند.

لكاكو همچنين، گفت: سينماي ايران امروز يكي از موفق‌ترين سينماهاي دنياست، چيزي كه اميدواريم در يونان نيز شاهد آن باشيم.

تداوم دوستي و توسعه همكاري‌ها بين ايران و يونان

علي‌محمد حلمي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در يونان هم در سخناني، بيان كرد: سينماي ايران پس از پيروزي انقلاب اسلامي دريچه‌اي جديدي را به روي سينماي معناگرا در دنيا باز كرد. ساخت فيلم‌هاي فاخر در كارنامه سينماي ايران پس از انقلاب از جمله اين اتفاقات نيكوست كه به سبب انقلاب اسلامي در سينماي ما رُخ داد.

رايزن فرهنگي كشورمان خاطرنشان كرد: دو ملت با تمدن ايران و يونان داراي ارزش‌هاي فرهنگي و اخلاقي هستند و همواره نسبت به تداوم دوستي و توسعه همكاري‌ها تأكيد دارند.

در ادامه اين مراسم، از رييس مركز فرهنگي و معاون فرهنگي شهردار به منظور گسترش فعاليت‌هاي فرهنگي بين دو كشور با اهداي لوح يادبود رايزني فرهنگي ايران در آتن تشكر و قدرداني شد.

بنابر اعلام اين خبر، در اين جشنواره، 7 فيلم كوتاه ايراني كه توسط اين نمايندگي فرهنگي كشورمان به زبان يوناني زيرنويس شده‌ بود به نمايش درآمد.