پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : حضور ايران در بازارچه بين‌المللي خيريه بلغارستان
چهارشنبه، 6 آذر 1398 - 08:41 کد خبر:32033

حميدرضا آزادي از نمايش صنايع دستي ايران به همت رايزني فرهنگي كشورمان در بيست‌وپنجمين بازارچه بين‌المللي خيريه بلغارستان خبر داد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، حميدرضا آزادي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در صوفيا با اعلام اين خبر، گفت: به همت رايزني فرهنگي كشورمان و با همكاري سفارت ايران در بلغارستان، نمايشگاه صنايع دستي و غذاهاي ايراني در بيست‌وپنجمين بازارچه بين‌المللي خيريه بلغارستان روز يكشنبه (10 آذرماه) به نمايش گذاشته خواهد شد.

وي افزود: اين جشنواره همه ساله در آستانه سال نو ميلادي با مشاركت نمايندگان سياسي و فرهنگي كشورهاي مختلف خارجي مقيم و مؤسسات بين‌‎المللي بلغارستان به مدت يك روز توسط كلوپ بين‌المللي زنان صوفيا و با حمايت بازار خيريه و نمايشگاه بين‌المللي اين شهر در محل دائمي اين نمايشگاه برگزار مي‌شود.

آزادي ادامه داد: در اين جشنواره، محصولات فرهنگي، سنتي، سوغات و همچنين غذا، دسرهاي ملي، برنامه‌هاي متنوع موسيقي و هنرهاي سنتي كشورهاي مختلف با هدف كمك به نيازمندان، بي‌سرپرستان، درماندگان و معلولان ارائه مي‌شود.

وي همچنين، از همه ايرانيان مقيم و علاقمندان به فرهنگ ايران زمين دعوت كرد تا ضمن بازديد از غرفه كشورمان كه امسال طراحي متفاوتي براي آن در نظر گرفته شده است، طعم غذا، دسر و نوشيدني‌هاي ايراني را چشيده و صنايع دستي كم‌نظير كشورمان را تهيه كنند.