پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : سفر استاد دانشگاه سلطان فاتح به ايران
سه شنبه، 21 آبان 1398 - 06:17 کد خبر:31992

خانم توركان الوان، عضو هيأت علمي و استاد گروه زبان و ادبيات تركي دانشگاه فاتح سلطان محمد استانبول به منظور سخنراني در دانشگاه‌هاي اصفهان و الزهرا(س) به كشورمان سفر مي‌كند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، خانم توركان الوان، عضو هيأت علمي و استاد گروه زبان و ادبيات تركي دانشگاه فاتح سلطان محمد استانبول پيش از سفر به جمهوري اسلامي ايران به منظور سخنراني در كارگاه‌هاي آموزشي و نشست‌هاي علمي دانشگاه‌هاي اصفهان و الزهرا(س) با حضور در وابستگي فرهنگي ايران در استانبول با كوروش مقتدري، وابسته فرهنگي كشورمان ديدار و گفت‌وگو كرد.

مقتدري با اشاره به وضعيت برخي از دانشگاه‌هاي جمهوري اسلامي ايران و رتبه علمي و پژوهشي آنان، اظهار اميدواري كرد سفر خانم توركان الوان به كشورمان باعث توسعه هرچه بيشتر روابط علمي و فرهنگي ميان دانشگاه فاتح سلطان محمد استانبول با دانشگاه‌هاي ايران شود.

توركان الوان هم در اين ديدار، از وابستگي فرهنگي ايران به جهت هماهنگي با برخي از كتابخانه‌ها و مراكز پژوهشي در سفر خود به ايران تشكر كرد.

وي بر اساس تفاهمنامه‌هاي منعقده ميان دانشگاه فاتح سلطان محمد استانبول با دانشگاه اصفهان و دانشگاه الزهرا(س) و به منظور ارائه سخنراني خود با عنوان «عشق به اهل بيت(ع) از دوران عثماني تا به امروز» به ايران سفر خواهند كرد.

بنابر اعلام اين خبر، سفر خانم توركان الوان، عضو هيأت علمي گروه زبان و ادبيات تركي دانشگاه فاتح سلطان محمد استانبول از 19 تا 27 آبان‌ماه خواهد بود.