پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : حضور «نت‌هاي مسي يك رويا» در المپياي يونان
پنجشنبه، 9 آبان 1398 - 18:42 کد خبر:31920

مستند «نت‌هاي مسي يك رويا» در جديدترين حضور بين‌المللي خود در بيست‌ودومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي المپيا براي كودكان و نوجوانان در يونان به نمايش در مي‌آيد.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از ايرنا، مستند بلند «نت‌هاي مسي يك رويا» به تهيه‌كنندگي مرتضي شعباني و كارگرداني رضا فرهمند، پس از حضور در جشنواره‌هاي لوكارنو، آسيا پاسيفيك، جايزه بزرگ «هارل» آمريكا و DMZ  كره جنوبي در جديدترين حضور خود به بيست‌ودومين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي المپيا براي كودكان و نوجوانان در يونان مي‌رود.

اين جشنواره از سال ۱۹۹۷ فعاليت خود را آغاز كرده و اهداف اصلي برگزاري آن، اطلاع‌رساني به مخاطبان يونان در مورد توليدات فعلي فيلم براي كودكان و نوجوانان، كمك به توسعه برنامه‌هاي سمعي و بصري براي كودكان و نوجوانان در يونان و ترغيب به ساخت فيلم و توسعه فيلم براي كودكان و نوجوانان، است.

مستند «نت‌هاي مسي يك رويا» درباره مَلّوك، پسري ۱۰ ساله است كه با دوستانش سيم‌هاي مسي خانه‌هاي ويران شده در جنگ را براي گذران زندگي جمع مي‌كنند و مي‌فروشند اما شوق رسيدن به آرزويي كودكانه، گرماي اميد را در دل آنها زنده مي‌كند و به خرابه‌ها و ويرانه‌ها رنگ و شادي مي‌بخشد.

پخش بين المللي اين فيلم با «ArtHouse Cinematheque» در كانادا با مديريت مرجان عليزاده است.

بيست و دومين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي المپيا براي كودكان و نوجوانان كه از ۳۰ نوامبر تا ۷ دسامبر ۲۰۱۹ (۹ تا ۱۶ آذر) در پيرگوس و آماليادا در يونان برگزار مي‌شود.