پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : روابط ايران و يونان تاريخي است
شنبه، 20 مهر 1398 - 06:02 کد خبر:31787

سفير جمهوري اسلامي ايران در آتن در ديدار با " كنستنتيونس گيولكاس" رئيس كميسيون روابط خارجي و دفاع ملي پارلمان يونان گفت: روابط ايران و يونان ديرينه و تاريخي است.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) به نقل از سفارت جمهوري اسلامي ايران در آتن، روابط دوجانبه، تحولات منطقه اي و بين المللي، سياست هاي يكجانبه گرايانه و غيرقانوني دولت آمريكا و خروج اين كشور از برجام و اعمال تحريم هاي غيرعادلانه و ظالمانه عليه مردم ايران در اين ديدار مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سفير ايران در اين ديدار ضمن اشاره به تاريخ و تمدن دو كشور و علايق مشترك تاريخي بين دو ملت ايران و يونان، بر ضرورت حفظ روابط دوستانه و صميمي بين دو كشور تاكيد و اعلام كرد: نبايد اجازه داد ديگر كشورها رابطه دوجانبه فيمابين را كه مبتني بر چندين قرن دوستي و مودت است، از مسير تاريخي خود منحرف سازند.

"احمد  نادري" همچنين خروج آمريكا از توافق برجام را اقدامي غيرقانوني و مغاير با قطعنامه ۲۲۳۱ شوراي امنيت توصيف كرد و اعمال تحريم ها عليه ايران را به مثابه تروريسم اقتصادي برشمرد.

وي آمادگي كشورمان را براي همكاري و تبادل هيات هاي پارلماني بين دوكشور اعلام كرد.

 رئيس كميسيون روابط خارجي و دفاع ملي پارلمان يونان نيز در اين ملاقات ضمن ابراز خرسندي از اين ديدار، ابراز اميدواري كرد با توسعه و گسترش روابط و مناسبات پارلماني در مسير رشد و تقويت روابط دوجانبه گام برداريم.