پايگاه تحليلي - خبري ايران بالكان : آشنايي با حريف رومانيايي استقلال
یکشنبه، 23 تیر 1398 - 22:23 کد خبر:31274

آبي‌پوشان در اردوي تركيه به مصاف حريفي از روماني مي‌روند.

به گزارش پايگاه تحليلي – خبري ايران بالكان (ايربا) استقلال در بازي تداركاتي خود در اردوي تركيه روز سه‌شنبه به مصاف تيمي از سوپر ليگ روماني مي‌رود. اسپورتيو مونيسيال پوليتنسا كه در برخي از سايت‌ها پلي ياش هم نوشته شده تيمي تازه تاسيس است كه در سال 2010 تشكيل شده و از سال 2014  به ليگ يك روماني آمده است.

آبي و سفيدپوشان كه در آرم آنها تصوير 2 اسب  ايستاده ديده مي‌شود، يك تيم متوسط رو به ضعيف در كشورشان هستند. آنها در پايان فصل بين رتبه‌هاي ششم تا دهم جدول قرار گرفته‌اند. اغلب بازيكنان  اسپورتيو مونيسيال اهل روماني هستند اما چند بازيكن از كشورهاي كيپ ورد، كامرون، غنا، اسپانيا، پرتغال، هلند، نروژ، اوگاندا، فرانسه و كنگو در اين تيم توپ مي‌زنند. اين تيم در فصل 2016-2017 در مقدماتي ليگ اروپا حضور داشت كه بعد از تساوي خانگي 2-2 و شكست خارج از خانه 2 بر يك برابر هايدوك اشپيلت كرواسي خيلي زود از اين رقابت‌ها كنار رفت.

اين تيم رومانيايي در اردوي زمستاني استقلال در تعطيلات نيم فصل هم در ديداري دوستانه به مصاف اسپرتيو مونيسيپال روماني رفت و با نتيجه 2 بر 1 مغلوب شد. محسن كريمي تك گل استقلالي‌ها را در اين بازي به ثمر رساند.